Gerosios praktikos sklaida

Veiklos sritis „Bendruomeniškumą kaime skatinančių (įskaitant gerosios patirties sklaidos ir mokomuosius vizitus) ir tradicinių renginių organizavimas" (2022 m., 1 dalis)

Šiaulėniškių bendruomenė, Radviliškio r.
Projekto pavadinimas: ŠIAULĖNŲ MIESTELIO GIMTADIENIS
Tikslas: suorganizuoti Šiaulėnų miestelio gimtadienio šventę.
Rezultatas: šventė, kurioje dalyvavo apie 500 žmonių, buvo skirta Šiaulėnų seniūnijos ir aplinkinių kaimų gyventojams, kraštiečiams, miestelio svečiams. Visi šventės dalyviai smagiai leido laiką, bendravo, dalinosi prisiminimais, klausėsi koncerto.
Mažiausiems šventės dalyviams buvo suorganizuotas įspūdingas putų šou. Vaikai taškėsi ir dūko putų jūroje, o tėveliai ir kiti šventės dalyviai džiaugėsi vaikų linksmybėmis. Sutemus ir šventei einat į pabaigą visus nustebino pirmą kartą Šiaulėnų miestelyje parodytas „Karališkos ugnies šou“. Tai buvo spektaklis, kuriame labai daug ugnies, šokio, šviesų ir magijos. Degantys skaičiai 530 simbolizavo Šiaulėnų miestelio gyvavimo metus.

Juodupės miestelio bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: JUODUPĖS MIESTELIO TRADICINĖ ŠVENTĖ – ANTANINĖS 
Tikslas: Juodupės miestelio tradicinės šventės tęstinumo užtikrinimas, gyventojų bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo skatinimas, įtraukiant jaunimą, pagyvenusius miestelio gyventojus, bei socialinę atskirtį patiriančius asmenis į projekto veiklas.
Rezultatas: Juodupės miestelio gyventojams ir svečiams suorganizuota tradicinė Antaninių šventė. Renginio veiklose dalyvavo apie 1000 žmonių, kurie atvyko ne tik iš Juodupės miestelio, tačiau ir iš Juodupės seniūnijos Aleknų, Onuškio, Didsodės, Lukštų kaimo bendruomenių bei kitų Rokiškio rajono visuomeninių organizacijų. Buvo vykdomos atskiros programos vaikams, senjorams: vyko Juodupės gimnazijos 95 metų įkūrimo minėjimas, pristatyta Vytauto Lazausko darbų paroda ir dainų atlikėjos, kūrėjos Valdos Ridikaitės programa. Savo muzikinius pasirodymus pristatė meno kolektyvai ir solistai, vyko šventinė mugė. Žmonės džiaugėsi švente ir bendryste.

Ryškėnų kaimo bendruomenė, Telšių r.
Projekto pavadinimas: RYŠKĖNŲ VASARA ŽEMAITIŠKAI
Tikslas: Ryškėnuose suorganizuoti tradicinę vasaros šventę.
Rezultatas: tradicinė šventė prasidėjo Žemaitijos regiono seniūnijų sportinėmis varžybomis, kuriose dalyvavo apie 200 sportininkų iš viso Žemaitijos regiono. Bendruomenės parke vyko įvairios netradicinės rungtys, estafetės, šaškių ir šachmatų turnyrai, krepšinis, smiginis. Šventėje buvo pristatyta tradicinė žemaičių virtuvė su patiekalų degustavimu. Meninėje programoje dalyvavo 7 vietiniai kolektyvai, bei 3 kviestiniai kolektyvai iš kitų rajonų ir bendruomenės partneriai iš Latvijos. Renginyje taip pat dalyvavo tautodailininkai, amatininkai ir liaudies meistrai iš Žemaitijos, o vietos bendruomenių verslinikai pristatė žemaitšką produkciją.
Tradicinė šventė sulaukė per 1000 žiūrovų. Šis projektas subūrė Žemaitijos regiono bendruomenes ir paskatino būti kūrybingomis bei matomomis. Projekte dalyvavusieji pajuto tikrą gyvenimo džiaugsmą.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: SŪDUVOS KRAŠTO PAŽINIMAS
Tikslas: minint paskelbtus 2022-uosius Sūduvos metus susipažinti su Sūduvos krašto žmonėmis, bendruomenėmis, istorija, tradicijomis, kulinariniu pavedu, folkloru ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektais.
Rezultatas: projekto dalyviai lankėsi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus gimtinės sodyboje. Kelionės metu dalyviai susitiko su Vilkaviškio rajono bendruomenės „Virbalio vartai“ nariais, dalinosi gerąja patirtimi, vieni kitiems pristatė savo krašto amatus, bendruomenių vykdomus socialinius ir kultūrinius verslumo projektus. Gelgaudiškio dvare, organizuoto renginio metu, susipažino su Sūduvos krašto istorija, tradicijomis, folkloru, kulinariniu paveldu.  
Projekto dėka, kaimo gyventojai turėjo galimybę nemokamai pažinti ir paminėti Sūduvos krašto metus (kaimuose yra gyvenančių asmenų, kurie to padaryti savo lėšomis neturėtų galimybės).

Liaušių kaimo bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: LIEPOS 6-OJI LIAUŠIŲ KAIME
Tikslas: surengti  tradicinę Liepos 6-ios šventę, kurios metu būtų skatinamas kaimo gyventojų bendruomeniškumas ir bendradarbiavimas.
Rezultatas: tai tradicinis – jau penktus metus vykęs bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą skatinantis renginys, kurio metu kaimo gyventojai, svečiai, kaimyninės bendruomenės (įskaitant, vaikus ir jaunimą) turėjo galimybę turiningai praleisti laisvalaikį, paminėti vieną svarbiausių valstybės datų –  Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, klausydami profesionalių atlikėjų, dalyvaudami edukacinėse veiklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo susipažinti su vietos ūkininkų ir amatininkų vykdomomis veiklomis bei jų gaminama produkcija, dalintis gerąja patirtimi, pasisemti naujų idėjų. Liaušių bendruomenė džiaugiasi, kad po visą pasaulį skambanti Tautiška giesmė primena, jog kartu yra stiprūs, kol yra vienijančių dalykų.
Įgyvendinto projekto dėka kuriamas teigiamas ne tik vietos bendruomenės, bet ir visos Šešuolių seniūnijos įvaizdis, prisidėta prie socialinių problemų sprendimo, turiningo ir aktyvaus gyventojų laisvalaikio praleidimo, gerų tarpusavio santykių puoselėjimo.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, Kaunas
Projekto pavadinimas: LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS 2022 M.
Tikslas: minint Savanorystės ir Lietuvos jaunimo metus, skatinti Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų (toliau – KBO) bendruomeniškumą, bendradarbiavimą ir partnerystę, jaunimo įsitraukimą į bendruomenių veiklą, stiprinant jų tarpusavio ryšius, plėtojant geros patirties sklaidą, propaguojant bendruomeninio judėjimo iniciatyvas šalyje, populiarinant sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą bei tradicijas.
Rezultatas: kaimo bendruomenių atstovai pasidalino idėjomis, įgijo naujų žinių, susipažino su kitų rajonų KBO veikla, atrado bendrų sąsajų partnerystei, bendradarbiavimui. Sustiprėjo bendruomeniškumas, o tradicinių amatų demonstravimas, edukacijos bei prekyba amatininkų, smulkių verslininkų bei bendruomeninių organizacijų gaminiais padėjo sąskrydžio dalyviams įvertinti verslų galimybes jų teritorijoje.
Jaunimo metų paminėjimas bei jaunimo įtraukimas į sąskrydžio organizavimą, tarpusavio diskusijos, diskusijos su kaimo bendruomenių lyderiais ir pažintis su kitų Lietuvos kaimų jaunimu bei sąskrydžio metu jaunimui skirtos veiklos (sportinės rungtys, sceniniai pasirodymai) paskatino jaunimą daugiau įsitraukti į kaimo bendruomenių veiklą, taip skatinant jų saviraišką ir suteikiant savirealizacijos galimybes. Jaunimas paskatintas savanoriauti.
Savanorystės metų paminėjimas atkreipė dėmesį į ilgametę savanorystę bei jos svarbą kaimo bendruomenių veikloje, diskusijų metu formuluoti pasiūlymai dėl savanoriškos veiklos skatinimo programos bei priemonių, kurios padėtų pritraukti daugiau įvairaus amžiaus savanorių į bendruomeninę veiklą. Padėkota ilgamečiams KBO lyderiams.

Kiauklių kaimo bendruomenė, Širvintų r.
Projekto pavadinimas: ĖVĖ. MAŽOSIOS LIETUVOS RAŠYTOJA
Tikslas: pažinti ir puoselėti Mažosios Lietuvos regioną, jo tradicijas ir papročius.
Rezultatas: „Mažosios Lietuvos metraštininke“ vadinamos I. Simonaitytės kūrybinis palikimas renginio dalyviams dar kartą atskleidė išsamų šio regiono paveikslą, kurio unikalumą užfiksavo ir įamžino talentingoji pasakotoja. Minimi I. Simonaitytės metai – išskirtinė galimybė atidžiau pažvelgti tiek į šios rašytojos kūrybą, tiek į Klaipėdos krašto istoriją. Kiauklių filialo salėje buvo eksponuojama paroda „Tame gyvenimo malūne ankščiau teko būti ir man. Ieva Simonaitytė“ ir demonstruojamas dokumentinis filmas „Ieva Simonaitytė“. Būtent tą dieną – rugpjūčio 27 d., prieš 44-rius metus rašytoja Ieva Simonaitytė mirė. Renginio metu buvo parodytas spektaklis “Pikčiurnienė” abejingų nepaliko. Renginio metu vyko pramogos vaikams, medžiotojai visus vaišino „šiurpe“, norintys galėjo įsigyti rankų darbo žaisliukų ir siuvinių, paklausyti gausaus būrio muzikos atlikėjų koncerto.

Medeikių kaimo bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: JAU 20 METŲ MES KARTU
Tikslas: surengti bendruomenės šventę „Jau 20 metų mes kartu“.
Rezultatas: liepos 9 d. Medeikių kaime įvyko bendruomenės savanoriams skirta šventė, kurioje dalyvavo apie 500 žmonių. Medeikių bendruomenė viena pirmųjų įsikūrusi Biržų rajone, vienijanti net 100 bendruomenės narių. Kad šventė vyktų sklandžiai – jos organizavimui buvo pakviesti bendruomenės nariai, kurie savanorišku darbu prisidėjo prie teritorijos tvarkymo darbų, pavėsinių pastatymo, dekoracijų bei papuošimų kūrimo. Šventės metu vyko amatininkų mugė, edukacijos, kurių vienoje dalyviai buvo supažindinti su molio savybėmis, kaip molį reikia paruoši norint pasigaminti sau norimą gaminį ir kaip reikia molį paruošti norint pradžiuginti save molio procedūromis.Šios edukacijos dėka buvo stiprinami žmonių socialiniai bei bendravimo įgūdžiai.
Vyko kolektyvų bei atlikėjų muzikiniai pasirodymai, tad šventėje linksminosi ir jaunimas ir senjorai. 
Kuo daugiau savanorių dirbančių bendruomenės labui, tuo bendruomenė stipresnė ir gali nuveikti daug prasmingų darbų.

Pikelių bendruomenė, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: TRADICINIS VASAROS RENGINYS VIENIJA MUS
Tikslas: išsaugant krašto savitumą organizuoti tradicinį vasaros renginį Šaulių aikštėje, gerinti kaimo bendruomenių bendradarbiavimą ir bendruomeniškumą. 
Rezultatas: į Pikelių miestelio tradicinį vasaros renginį, kuris įvyko liepos 2 dieną susirinko gausus būrys dalyvių. Šventė prasidėjo jauniesiems šauliams iškilmingai pakeliant Lietuvos ir Pikelių vėliavas. Renginys buvo skirtas Lietuvos Respublikos seimo paskelbtiems Gyvūnų gerovės metams paminėti. Renavo dvaro sodybos direktorius, biologas skaitė pranešimą apie gyvūnų paplitimą ir gyvūnų gerovės svarbą. Dalyviai galėjo pažiūrėti Pikelių bibliotekininkės paruoštą stendą su Pikelių gyventojų mylimų gyvūnų nuotraukomis. Į šventę atvyko kaimyninės bendruomenės. Lūšės bendruomenė pravedė edukacinę programą ir vaišino dalyvius gardžiu maistu. Vyko kitos edukacinės programos: audimas, lėlių gamyba, piešimas ant akmenukų, gyvūnų piešimas, audimas ir kitos, kurios pritraukė gausų dalyvių būrį. Vaikai įsitraukė į žaidimus. Norintys galėjo išbandyti akies taiklumą šaudymo zonoje, jiems jaunieji šauliai negailėjo patarimų. Jau ne pirmus metus į šventę atvažiuoja baikeriai, pavėžina motociklais. Jodinėjimas su Antano žirgais dalyviams buvo tikras smagumas. Vyko ir sporto žaidimai, pramogos vaikams, naujagimių šeimų pasveikinimas. Šventės dalyviai klausėsi populiarios muzikos atlikėjų, kolektyvo „Mingė“, linksminosi vakaro diskotekoje. 
Šis projektas – nauda ir paskata bendruomenių ryšiams palaikyti, pasidalinti gerąją patirtimi, kultūringai praleisti laiką, išgirsti naujos naudingos informacijos.

Viešvėnų kaimo bendruomenė, Telšių r.
Projekto pavadinimas: BŪKIME KARTU
Tikslas: suorganizuoti bendruomenei šventę „Būkime kartu“.
Rezultatas: bendruomenės jubiliejinėje šventėje, kuri vyko birželio 18 d., dalyvavo apie 156 žmonių. Vyko įvairios veiklos, loterija, tinklinio varžybos Viešvėnų 20 – čio taurei laimėti, gausūs sveikinimai ir apdovanojimai, liepsnojo keturi laužai, o renginio pabaigoje – muzikinė programa ir lazerių šou.
Tokios šventės suburia žmones ne tik pasilinksminti, tačiau ir nuveikti daug prasmingų darbų savo bendruomenės labui.

 

Kaimų bendruomenė „Steponkaimis“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: KRAŠTIEČIŲ SUSITIKIMAS
Tikslas: krašto tradicijų puoselėjimas, bendruomeniškumo skatinimas, pritraukiant platų vietos gyventojų ir kraštiečių dalyvavimą šventėje, savanorystės pagrindu į jos organizavimą įtraukti kuo daugiau vietos jaunimo bei kitų socialinių grupių atstovų, saugoti ir puoselėti krašto kultūros papročius, tradicijas ir perduoti jas ateinančioms kartoms. 
Rezultatas: Steponkaimio bendruomenės nariai pasižymi veiklumu, organizuotumu, savanoryste. Ypatingas dėmesys šio renginio metu buvo skirtas Savanorystės ir jaunimo metams. Savanoriai geranoriškai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo: sutvarkė viešąją erdvę, pastatė palapinę, rūpinosi renginio dalyvių susėdimu. Kaimo jaunimas surengė meninę programėlę. Renginio metu įteiktos nominacijos „Metų Savanoris" ir „Metų Jaunuolis“. Vyko įvairios atrakcijos: vyriausio ir jauniausio Steponkaimio gyventojo bei vyriausio ir jauniausio atvykusio kraštiečio nominacijos, pasveikintos visos šeimos, kurios šiais metais susilaukė naujagimių, taip pat ir tos šeimos, kurios dar laukia šeimos pagausėjimo. Vyko mugė, kurioje ūkininkai pristatė savo užaugintus vaisius, daržoves, gėles, medų; amatininkai – įvairius  rankdarbius. Norintieji dalyvavo edukacijose, netradicinėse sporto rungtyse, linksmose estafetėse, bendraudami mėgavosi kava ir vaišėmis, žiūrėjo meno kolektyvų pasirodymus, klausėsi atlikėjų. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir prizais, taip pat  įvertinimu ir padėkomis apdovanoti trys gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai. Kraštiečiai susitikime patyrė daug mielų įspūdžių, pasidalijo gerąja patirtimi, dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę, jaunystę. Išgirstas istorijas, patirtis paskleis tarp savo pažįstamų, draugų. Šis renginys sustiprino kartų bendravimą, norą būti kartu, saugoti ir tęsti tradicijas.

Varlaukio bendruomenė, Jurbarko r.
Projekto pavadinimas: VARLAUKIO ŠVČ. TREJYBĖS BAŽNYČIOS APVAIZDOS ATLAIDAI
Tikslas: organizuojant tradicinius renginius skatinti gyventojų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi.
Rezultatas: bendruomenės savanoriai iš anksto ruošėsi šiai šventei: tvarkė teritoriją, viešino renginį, gamino papuošimus, o šventės dieną padėjo būsimos mugės dalyviams įsikurti bei organizuoti edukacijas. Renginyje, kurį vedė patys bendruomenės nariai, dalyvavo apie 250 žmonių. 
Varlaukio Švč.Trejybės bažnyčios skambantys varpai, liepos 10 d., sukvietė į Apvaizdos atlaidų Šv. Mišias, po kurių visi susibūrė į erdvę pievą pasibūti, pasilinksminti, pasivaišinti. Vyko ne tik šventinė mugė, tačiau ir meninė, sportinė programos, Smalininkų dailininkės Lidijos Meškaitytės darbų ir Eržvilko medžiotojų būrelio suorganizuotos trofėjų parodos. Šventės dalyviai buvo vaišinami pietumis.
Į šventę susirinkę Varlaukio ir aplinkinių kaimų įvairių amžiaus ir visuomenės grupių gyventojai bei svečiai susipažino vieni su kitais, puikiai leido laiką klausydami koncertuojančiųjų, smagiai bendravo tarpusavyje, atrado naujų veiklų.

Šukionių bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: SPORTO IR MENO ŠVENTĖ ŠUKIONYSE
Tikslas: suorganizuoti sporto ir meno šventę, skirtą Savanorystės metams pažymėti.
Rezultatas: prieš renginį buvo organizuojamos talkos, kurių metu Šukionių kaimo gyventojai, bendruomenės nariai tvarkė bendruomenės namų aplinką, puošė šventei bendruomenės namus. Talkose dalyvavo tiek vyresni, tiek ir jauni kaimo gyventojai.
Vienas iš svarbiausių įgyvendinto projekto rezultatų – sustiprėjęs bendruomeniškumo jausmas ir padidėjęs bendruomenės narių ir vietinio jaunimo aktyvumas. Bendruomenės susirinkimo metu buvo išrinkti savanoriai, kurie buvo atsakingi už tam tikrų rungčių, veiklų organizavimą ir jų vykdymą renginio metu. Visi savanoriai šventės metu buvo viešai pagerbti. 
Šventės metu buvo atidaryta L.Bieliakienės siuvinėtų paveikslų paroda, amatų meistrė Z. Kumpelienė mokino tradicinių amatų paslapčių, parodoje buvo galima pasigrožėti ir nusipirkti R.Giedrikienės rankų darbo atvirukų. Buvo pristatyta S. Šulnienės nertų žaisliukų paroda – pardavimas. A. Rudienė šventei prispaudė sūrių iš ekologiško pieno. Vyko kulinarinio paveldo konkursas ,,Šaltibarščių pasiutpolkė", kurio metu buvo galima paragauti 7 skirtingų šaltibarščių. Šventės sportinėje dalyje dalyviai galėjo išbandyti jėgas pasagų mėtymo, rankų lenkimo, smiginio, šaudymo, tinklinio rungtyse. V. Šulnienė vyresnius dalyvius mokino stalo žaidimo ,,Rummy“ taisyklių. Kirdonių daugiafunkcinio centro mokytojos vaikams vedė piešimo ant stiklo ir rankdarbių gaminimo iš gamtinių medžiagų pamokas, linksmąsias estafetes.
Sporto ir meno šventė, kurioje dalyvavo daugiau kaip 280 žmonių, baigėsi populiarios muzikos koncertu.

Juknaičių bendruomenė, Šilutės r.
Projekto pavadinimas: ŠVENTĖ „VISADA JAUNI“ JUKNAIČIUOSE
Tikslas: skatinti jaunimą ir jaunas šeimas įsitraukti į bendruomeninę veiklą, mokyti pažinti tautos kultūrą ir puoselėti tradicijas.
Rezultatas: šventėje dalyvavo apie 500 žmonių iš bendruomeninės veiklos teritorijos ir Juknaičių seniūnijos. Šventė suartino ir įtraukė dalyvius į bendras veiklas, skatino pažinti ir puoselėti krašto tradicijas. Bendruomenės įsirengė savo kiemelius ir vieni kitus lankė, bendravo.
Vietos verslininkai, amatininkai ir ūkininkai ne tik prekiavo savo produkcija, tačiau ir reklamavo gaminius, taip saugant amatus, tradicijas ir papročius. Siekiant išlaikyti jaunimą ir jaunas šeimas savo krašte, buvo siekiama visais būdais juos motyvuoti, parodyti jiems dėmesį. Jauni žmonės buvo įtraukti į šventės organizavimą, kad pasijustų svarbia bendruomenės dalimi. Vaikai kaip ir jauni žmonės – vertybė, tad šventės metu buvo pagerbtos susilaukusios vaikų šeimos.
Šventės dalyviai buvo vaišinami bendruomenės narių gamintais patiekalais, klausėsi meno kolektyvų ir atlikėjų pasirodymų. 

Asociacija Butrimonių bendruomenės centras, Šalčininkų r.
Projekto pavadinimas: TRADICIJŲ KALEIDOSKOPAS „SENIŪNIJOS DIENA“
Tikslas: stiprinti Butrimonių seniūnijos gyventojų bendruomeniškumą, skatinti jų saviraišką ir iniciatyvas, mažinti atskirtį, sudaryti galimybę kaimo žmonėms kitaip leisti laisvalaikį, skatinti seniūnijos jaunimą, taip pat ir sunkumų patiriančius, socialiai pažeidžiamų grupių atstovus aktyviai įsitraukti į planuojamas veiklas, siekiant užtikrinti laisvalaikio praleidimo formų įvairovę, dalyvauti laisvalaikio ir užimtumo veiklose.
Rezultatas: birželio 24 d. bendruomenės šventėje ,,Seniūnijos diena“ dalyvavo virš 200 žmonių: Butrimonių seniūnijos seniūnaičiai, ūkininkai, verslininkai, mokytojai bei moksleiviai. Šventės metu vyko Butrimonių gimnazijos moksleivių koncertinė programa, solisto R. Stasylo, grupės ART OF MUSIC pasirodymai ir vakaro diskoteka. Šalčininkų rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai ir gimnazijos moksleiviai organizavo sveikos gyvensenos programą vaikams. Vaikai džiaugėsi ir specialiai jiems suorganizuotoms pramogoms: batutu, dailės dirbtuvėmis.
Šis gražus renginys sutvirtino žmonių pasididžiavimą savo gimtine, jos kultūra bei tradicijomis ir žmonėmis, kurie čia gyvena ir kuria šių dienų istoriją, sustiprino bendruomeniškumo jausmą, sumažino socialinę atskirtį.  

Druskininkų vietos veiklos grupė, Druskininkų sav.
Projekto pavadinimas: 12 – SIS DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS
Tikslas: sutelkti Druskininkų sav. kaimo bendruomenes organizuojant 12-jį bendruomenių sąskrydį, skirtą Savanorystės metams pažymėti.
Rezultatas: bendruomenių sąskrydyje Leipalingio dvare, dalyvavo apie 300 žmonių. Renginio metu didelis dėmesys skirtas savanorystės svarbai kaimo bendruomenėse.
Šventė tradiciškai prasidėjo bendruomenių prisistatymais, kurie išsiskyrė originaliais šūkiais, šokiais ir net mini spektakliais. 
Komandos varžėsi smagiose pramoginėse varžybose – lenktyniavo vandens dviračiais dvaro tvenkinyje, žaidė Viking KUBB žaidimą, turėjo kuo greičiau užkurti ugnį ir įveikti tam tikrą atstumą su „urvinių“ automobiliu, žaidė dvaro kerlingą ir išbandė loginę užduotį. Daug emocijų sukėlė bendra „Saulutės“ rungtis, kurioje visos komandos varžėsi vienu metu.
Šventės dalyviai taip pat lankė edukacininkų kiemelius, kuriuose susipažino su vietos menininkais, amatininkais ir ūkininkais, vaišinosi suneštomis vaišėmis, drauge žiūrėjo krepšinio varžybas. 
Šis sąskrydis sustiprino kaimo žmonių įsitraukimą į bendruomeninį gyvenimą, paskatino tolimesnį bendradarbiavimą tarp bendruomenių.

Asociacija Kretingalės bendruomenė, Klaipėdos r.
Projekto pavadinimas: TRADICINIS XI KRETINGALĖS MUZIKOS FESTIVALIS
Tikslas: suorganizuoti tradicinį XI Kretingalės muzikos festivalį.
Rezultatas: muzikos festivalio metu vyko 2 koncertai:
Liepos 24 d. Kretingalės evangelikų liuteronų bažnyčioje XI-ąjį kartą suskambėjo Kretingalės muzikos festivalis skirtas paminėti iškilios Mažosios Lietuvos metraštininkės, rašytojos Ievos Simonaitytės 125-sioms gimimo metinėms. Rugpjūčio 7 d gausus žiūrovų būrys mėgavosi dainininko Dainoto Varno koncertu. Nuoširdumas, puiki programa sužavėjo daugelį – tai  buvo nuostabus vakaras.
Renginio metu vyko amatininkų ir ūkininkų mugė. Surengtos bendruomenės narių diskusijos, kuriose dalyvavo bendruomenės nariai, politikai, svečiai bei atlikėjai. Šios tradicinės diskusijos metu buvo aptariami bendruomenės metiniai pasiekimai, tikslai, galimybės ir siekiai ateinantiems metams.

Antalieptės kaimo bendruomenė, Zarasų r.
Projekto pavadinimas: TRADICINIS ANTALIEPTĖS FESTIVALIS „BASOMIS“
Tikslas: stiprinti bendruomenės sutelktumą, skatinti bendruomeniškumą, plėtoti vietos gyventojų ir kraštiečių laisvalaikio užimtumą organizuojant tradicinį Antalieptės festivalį „Basomis".
Rezultatas: festivalio veiklose dalyvavo apie 370 vietos gyventojų ir svečių.
Vyko krepšinio ir tinklinio varžybos, medžio drožėjo edukacija ir „Spalvoto smėlio magijos“ bei „Lazeris ir medis“ užsiėmimai, šaudymas iš lanko ir oriniu šautuvu, pasiplaukiojimas baidarėmis. Renginio metu buvo galima įsiamžinti vykusioje fotosesijoje. Festivalį vainikavo vakarinis koncertas. 
Tradicinio renginio veiklos sustiprino antalieptiškių tarpusavio santykius, sumažino įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atskirtį, paskatino telktis bendriems darbams.

Rokiškio rajono Skemų kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: ŽOLINĖ SKEMUOSE 2022
Tikslas: skatinti Skemų kaimo įvairaus amžiaus grupių bendruomeniškumą, ugdyti meninį skonį, puoselėti kūrybiškumą, aktyvinti kultūrinį gyvenimą.
Rezultatas: prie Žolinių šventės organizavimo aktyviai prisidėjo patys Skemų kaimo gyventojai: pynė vainikus, puošė gatves, kūrė gėlių kilimą ir dekoracijas, o renginio metu vaišino dalyvius, vykdė užsiėmimus su vaikais, dalyvavo sportinėse rungtyse, organizavo mugę.
Vyko pyragų bei tortų degustavimas, o degustacijoje surinktas lėšas paaukojo gyvūnų globai. Pagrindinės Rokiškio gatvės gyventojai prie savo kiemų įvažiavimų pastatė įdomių, nuotaikingų puokščių iš gėlių, visokių žalumynų ir daržovių. Spalvomis spindėjo floristinis kilimas, o prie įvažiavimo į aikštelę atsisėdęs didžiulis, iš šiaudų sukurtas meškinas pasitiko į vakaronę plūsiančius svečius. Prie vainikais ir gėlėmis išpuoštos scenos buvo surengta fotografijų paroda „Mano augintinis gamtoje“, kurioje eksponuoti 13 – kos  autorių darbai. Smagią šventę vainikavo vakaro koncertas.

Krinčino krašto bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: KRINČINO MIESTELIO VASAROS ŠVENTĖ
Tikslas: ugdyti kaimo žmonių aktyvumą, skatinti bendruomeniškumą, sukurti kokybišką, gyventojų poreikius atitinkantį renginį. Krinčino bendruomenės nariams yra svarbios tradicijos, bendravimas, poreikis vasaros pabaigoje visiems susitikti ir turiningai praleisti laiką.
Rezultatas: projekto dėka pavyko sėkmingai suorganizuoti ir pravesti renginį, kuris sukvietė vietos gyventojus ir aplinkinių kaimų žmones bei svečius atvykti ir pasižiūrėti kaip gražiai organizuojama šventė, pabendrauti, susitelkti bendroms užduotims, sportinėms rungtims. Šventės metu vaikams veikė batutas, vyko edukacijos, jaunimas dalyvavo sporto varžybose, senjorai galėjo pabūti su anūkais edukacijoje ir sau pasigaminti dovanėles, pasidalinti prisiminimais apie savo pomėgius, laisvalaikį, tradicijas. Veikė amatininkų mugė. 
Šis bendruomenės renginys yra ilgas ir daugiaveiklis, kartais trunkantis daugiau kaip 12 valandų, todėl reikalauja patirties ir didelio, darnaus susiklausiusios komandos darbo. Kad tokios šventės reikalingos, kad žmonės nori kultūringo bendravimo parodė ir tai, kaip jie entuziastingai prisidėjo savanorišku darbu.

Laibgalių bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ „RUDENINĖS GANDRINĖS“, SKIRTA LAIBGALIŲ BENDRUOMENĖS 20 – mečiui 
Tikslas: skatinti Laibgalių kaimo gyventojų bendruomeniškumo iniciatyvas per savanorystę, tradicijų pažinimą, perėmimą, puoselėjimą, atskleidžiant ir populiarinant regiono kultūros tradicijų savitumą, aktyvinant kaimo jaunimą ir integruojat į bendruomenių socialinį ir kultūrinį gyvenimą.
Rezultatas: suorganizuota tradicinė bendruomenės kraštiečių šventė „Rudeninės gandrinės“ Laibgaliuose (Jūžintų seniūnija). Menines programas turėjo parengęs kiekvienas Laibgalių gatvių kvartalas.
Surengta Rokiškio rajono tautodailininkų asociacijos, vietinių ūkininkų, amatininkų, tautodailininkų sukurtų ir pagamintų produktų mugė, vyko šešios edukacinės programos. 
Renginys suaktyvino Laibgalių kaimo gyventojų bendruomeniškumo iniciatyvas, kadangi jos buvo skatinamos per tradicines projekto veiklas. Bendruomenė pagausėjo dviem naujais nariais. Kraštiečių šventėje „Rudeninės gandrinės“ dalyvavo apie 1000 dalyvių.  Kultūrinę ir meninę projekto vertę atspindėjo tai, kad jo dalyviai tiesiogiai susipažino su lietuvių liaudies dainomis ir šokio improvizacijomis, turėjo galimybę dalyvauti įvairiose kūrybinėse veiklose, sportinėse varžybose, edukacijose, pasirodymuose, patys buvo šventės savanoriais – kūrėjais ir aktyviais dalyviais.
Šis renginys sustiprino ne tik Laibgalių bendruomenės narių, Jūžintų seniūnijos gyventojų sutelktumą bei jaunų žmonių pilietiškumą ir bendruomeniškumą, tačiau ir bendradarbiavimą tarp pačių bendruomenių, keitimąsi gerąja patirtimi ir ateities veiklų galimybėmis.

Švenčionių krašto kaimo bendruomenių asociacija, Švenčionių r.
Projekto pavadinimas: TĘSKIME TRADICIJAS, KURIOS VIENIJA NALŠIOS ŽEMĖJE
Tikslas: suorganizuoti Švenčionių rajono bendruomenių sąskrydį „Tęskime tradicijas, kurios vienija Nalšios žemėje“.
Rezultatas: sąskrydyje dalyvavo apie 200 žmonių iš 15 kaimo bendruomenių. Visą dieną netrūko veiklos nei jaunam, nei vyresniam. Visus džiugino muzika, edukacijos, skanus maistas ir galimybė pabendrauti. Smagų koncertą surengė bendruomenių kolektyvai.
Edukacijų įvairovė šioje šventėje tikrai nustebino ne vieną, tad kiekvienas dalyvis rado sau įdomią veiklą.
Sąskrydžio metu vyko krepšinio, tinklinio, virvės traukimo varžybos, organizuotos linksmosios estafetės vaikams ir jaunimui. Organizuotos sportinės varžybos buvo skirtos Europos jaunimo ir Lietuvos krepšinio šimtmečio metams paminėti.
Rajono bendruomenių sąskrydis buvo puiki galimybė bendruomenėms vėl visoms pabūti kartu, parodyti savo sumanumą, išradingumą, pasidalyti savo išgyvenimais, pasidžiaugti vieni kitais.
 

Birštono vienkiemio bendruomenė, Birštono sav.
Projekto pavadinimas: SKATINKIME BENDRUOMENIŠKUMĄ IR BENDRADARBIAVIMĄ TRADICINIŲ RENGINIŲ PAGALBA
Tikslas: stiprinti Birštono vienkiemio bendruomenės regioninę ir vietos tapatybę suorganizuojant tradicinį renginį, skatinant bendruomeniškumą bei bendradarbiavimą su aplinkinėmis kaimo bendruomenėmis ir kitais Lietuvos teatrų kolektyvais.
Rezultatas: surengtas tradicinis Klojimo teatrų festivalis, kurio metu buvo populiarinama skirtingų kultūrinių regionų papročiai, tradicijos, stiprinamas bendradarbiavimas su aplinkinėmis kaimo bendruomenėmis ir kitais Lietuvos teatrų kolektyvais. Festivalio dalyviai dalinosi gerąja patirtimi, susipažino su įvairiais teatro žanrais, bendravo tarpusavyje.
Birštono vienkiemio bendruomenės teatras Klojimo teatrų festivaliui pastatė spektaklį, kuris buvo rodomas tradicinio renginio metu – bendruomenės nariai dalyvavo repeticijose, kurios dar labiau juos suartino.
Bendruomenė į renginio organizacinius darbus įtraukė ne tik savo narius, vietos jaunimą, tačiau ir aplinkinių kaimų gyventojus. Prieš renginį vyko bendra talka, kuri sustiprino bendruomeniškumo jausmą, kartų solidarumą bendruomenėje.

Jurgėnų kaimo bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ KRAŠTIEČIŲ IR DUONOS ŠVENTĖ – ONINĖS
Tikslas: krašto pažinimas ir tradicijų puoselėjimas ir perdavimas ateinančioms kartoms, bendruomeniškumo skatinimas.  
Rezultatas: tradicinė šventė, kurioje dalyvavo apie 600 žmonių ir prie kurios organizavimo prisidėjo daug bendruomenės savanorių, praėjo sklandžiai ir smagiai. Kaimas jaunėja, gražėja, grįžta jaunos šeimos, kraštiečiai – emigrantai ne tik praleisti atostogų, tačiau ir sėkmingai įsilieja į bendruomenės gyvenimą. Tokios šventės kaimo gyventojus suartina, skatina bendradarbiavimą, žadina norą imtis naujų veiklų.
Šventės dalyvius linksmino aplinkinių miestelių saviveiklininkų kolektyvai, vyko įvairios sportinės rungtys, amatininkų mugė, žaidimai vaikams.  
 

Asociacija Surviliškio bendruomenė, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: FOLKLORO, LIAUDIŠKOS MUZIKOS IR AMATŲ ŠVENTĖ „PO VASAROS DANGUM“
Tikslas: populiarinti respublikinės reikšmės archeologinį paminklą – Bakainių piliakalnį ir Kėdainių  krašto liaudies tradicijas, papročius (Surviliškio bendruomenės susibūrimus ant Bakainių piliakalnio).
Rezultatas: šventės metu visuomenei buvo pristatytas liaudiškos muzikos žanras (3 liaudiškos muzikos kapelos ir grupė „Kūjeliai“), vyko Surviliškio krašto gamintojų, verslininkų, ūkininkų produkcijos mugė, edukaciniai užsiėmimai (apyrankių rišimas, piešimas ant akmenukų). 21 val. ant Bakainių piliakalnio buvo giedama Tautiška giesmė.
Populiarinant Bakainių piliakalnį, jo papėdėje buvo sutelkta ne tik Surviliškio miestelio bendruomenė, aplinkinių Lažų, Pakruostės, Užupės, Kalnaberžės, Sirutiškio, Miegėnų kaimų, tačiau atvyko svečių iš Kėdainių, Panevėžio rajonų, Visagino ir kitų rajonų bendruomenių. Į projekto veiklas buvo įtraukti vaikai ir jaunimas iš Surviliškio miestelio socialinės rizikos šeimų. Bendras projekto veiklose dalyvavusiųjų skaičius siekė apie 400 asmenų (iš jų – apie 100 vaikų ir jaunimo). 
Tai viešo pobūdžio renginys, kurio metu bendruomenė nesiekė pelno, o sukūrė pridėtinę socialinę vertę – paskatino norą didžiuotis savo gyvenamąja vietove.

Klubas „Ašvienių fanai“, Utenos r.
Projekto pavadinimas: ŽOLINĖS ŠVENTĖ „PAPRASČIAUSIAI PASIILGAU ARKLIO ...“
Tikslas: dešimtą kartą suorganizuoti Užpalių seniūnijos gyventojus telkiantį ir bendruomeniškumą bei bendradarbiavimą su kaimyninėmis seniūnijomis skatinantį renginį – Žolinės šventę, į veiklas įtraukiant vietos ir aplinkinių seniūnijų verslininkus bei amatininkus, jaunimą. Puoselėti gyvūnų gerovę.
Rezultatas: šventės metu vyko startai su žirgais, balansiniais dviračiais bei minamais traktoriais, meninės programos ir edukaciniai užsiėmimai, tapybos darbų paroda, kūrybinės dirbtuvės, amatininkų ir ūkininkų mugė, pasivažinėjimai dvikinke karieta, liaudiški ir specialiai šventei sugalvoti žaidimai. Miestelio gyventojai ir svečiai turiningai leido laiką, bendravo ir linksminosi. 
Sustiprėjo šventės organizavime bei jos baigiamuosiuose etapuose dalyvavusių asociacijos narių bendradarbiavimas, seniūnijoje atsirado daugiau savanorių, kurie įsijungė į viešosios erdvės sutvarkymą. Projekto veiklų analizei buvo išsakyti ne tik visų jame dalyvavusiųjų pastebėjimai, tačiau ir lūkesčiai. Tai leidžia bendruomenės nariams jaustis naudingais bendruomeninėje veikloje.

Višakio Rūdos kaimo bendruomenė, Kazlų Rūdos sav.
Projekto pavadinimas: KRAŠTIEČIŲ SUEIGA „KERMOŠIAUS TRADICIJŲ PUOSELĖJIMAS“
Tikslas: bendruomeniškumo ryšių stiprinimas, organizuojant tradicinę Šv. Baltramiejaus, amatų globėjo, šventę.
Rezultatas: šventė suteikė gerų emocijų, paskatino bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą, kadangi renginį organizavo patys bendruomenės nariai. Daugumas kaimo gyventojų yra išlaikę vietovei būdingas tradicijas ir daugeliui yra aktualu tas tradicijas perduoti jaunajai kartai. Bendruomenė siekia išsaugoti senolių papročius, senuosius amatus ir kulinarinį paveldą.

Palūšės kaimo bendruomenė, Ignalinos r.
Projekto pavadinimas: PALŪŠĖS REGATA 2022
Tikslas: išlaikant, puoselėjant ir populiarinant Ignalinos kraštą garsinančius tradicinius renginius, skatinant bendruomenės įsitraukimą į sportinę ir kultūrinę veiklą, organizuoti 12 – ąjį respublikinį renginį „Palūšės regata“.
Rezultatas: trijų dienų renginyje dalyvavo apie 2000 dalyvių ir žiūrovų, iš jų – apie 46 Palūšės bendruomenės nariai, 50 buriavimo varžybų dalyviai su šeimomis iš Panevėžio, Ukmergės, Alytaus, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų.
Renginyje vyko įvairios sportinės varžybos, amatininkų mugė, bendros vakarienės. Į visas veiklas buvo įtraukti įvairaus amžiaus savanoriai. Sustiprėjo bendradarbiavimas su partneriais, užsimezgė naujos pažintys, sutvirtėjo bendruomenių draugystė, paskatintas sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas.
 

Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenė
Projekto pavadinimas: JUBILIEJINĖ 20 – OJI ŠV. BALTRAMIEJAUS ŠVENTĖ VIDIŠKIUOSE
Tikslas: organizuoti tradicinę, jubiliejinę Vidiškių miestelio ir parapijos Šv. Baltramiejaus atlaidų šventę.
Rezultatas: šventė, kurioje dalyvavo apie 700 žmonių, dar kartą parodė, kad yra labai reikalinga visai bendruomenei, tai kartų bendrystės, miestelio įstaigų bendradarbiavimo skatinimo renginys. 
Šventės dieną vyko sporinės rungtys, žvejų varžybos, konkūrų varžybos, meno kolektyvų pasirodymai ir profesionalių atlikėjų koncertas, šakočio kepimo edukacija,  amatininkų mugė, paroda „Širdžių ir rankų sušildyti ...“.
 

Kriokšlio kaimo bendruomenė, Varėnos r.
Projekto pavadinimas: SAVANORYSTĖS GALIA PUOSELĖJANT LIETUVIŠKUMĄ KRIOKŠLIO KAIME
Tikslas: stiprinti ir telkti savanorystę Krokšlio, Rudnios ir Lynežerio kaimų bendruomenėse, puoselėjant bendruomeniškumą, rengiant tradicinę lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno atminimo šventę bei paminint 2022 – uosius, Savanorystės metus.
Rezultatas: surengtas tradicinis lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno atminimo bei bendruomeniškumo – savanorystės renginys Kriokšlio kaime, kuris puoselėja kaimo tradicijas ir jas perduoda jaunajai kartai.
Renginio metu vyko amatininkų ir tautodailininkų mugė, kurie savo tradicinėmis veiklomis žadino renginio dalyvių susidomėjimą.
Renginio metu sustiprėjo Kriokšlio, Rudnios ir Lynežerio kaimų bendruomeniškumas, paskatintas žmonių aktyvumas ir bendravimas, įsitraukimas į savanorišką veiklą.

Pumpėnų bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ PUMPĖNŲ VIDURVASARIO ŠVENTĖ 2022
Tikslas: didinti Pumpėnų bendruomenės narių tarpusavio aktyvų bendravimą, kartų tarpusavio bendradarbiavimą organizuojant įvairius renginius ir puoselėjant bei kuriant naujas vietos bendruomenės tradicijas. Suorganizuoti tradicinę Pumpėnų vidurvasario šventę.
Rezultatas: tradiciškai Pumpėnų vidurvasario šventė vykdavo dvi dienas, tačiau šiais metais ji buvo trijų dienų. Dėl didelio dalyvių skaičiaus (apie 5000 žmonių) šventė iš numatytos erdvės prie ežerėlio buvo perkeltaį gimnazijos stadioną ir sporto salę.
Vyko sportinės rungtys, žvejų varžybos „Taukuotas kablys“, prekybininkų ir amatininkų mugė, auto – moto technikos paradas, orientacinis žaidimas „Pažink Pumpėnus“, saviveiklininkų pasirodymai, buvo skaitomi pranešimai ir vyko diskusijos sveikos gyvensenos, savanorystės, aplinkosaugos ir kitomis aktualiomis temomis. 
Siekiant paminėti Lietuvos jaunimo ir Savanorystės metus, tikslingai į visas veiklas buvo įtraukti ir jauni žmonės – jiems suorganizuoti profesinio orientavimo teoriniai ir praktiniai susitikimai, dirbtuvės su žinomais sportininkais bei įvairių sričių ir profesijų atstovais, siekiant juos supažindinti su skirtingomis darbo, profesijos pasirinkimo ar savanorystės galimybėmis.
Šventėje vietos verslininkai turėjo galimybę viešinti ir parduoti savo produkciją bei paslaugas, ir taip prisidėti prie bendruomeniškumo skatinimo vietos bendruomenėje. Turiningą šventės programą vainikavo profesionalių atlikėjų vakaro koncertai ir diskotekos. 

Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąjunga, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: RASEINIŲ RAJONO KAIMO BENDRUOMENIŲ 2022 METŲ VEIKLOS APIBENDRINIMAS
Tikslas: stiprinti Raseinių rajono kaimo bendruomenių veiklą, skatinti jų narių bendruomeniškumą, pasidalinimą gerąja patirtimi ir bendradarbiauti: suorganizuoti Raseinių rajono kaimo bendruomenių 2022 metų veiklos apibendrinimo renginį Nemakščių, mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2022 m. teritorijoje.
Rezultatas: projekto įgyvendinimas vyko Nemakščiuose, mažosios Lietuvos kultūros sostinėje.
Nemakščių simbolis – ratas, pavaizduotas miestelio herbe. Jis dedikuotas bajorui Pšemislovui Neveravičiui, pirmosios pasaulyje aštuonratės važiuoklės išradėjo garbei. Neatsitiktinai šis simbolis buvo pasirinktas kaimo bendruomenių kūrybinėse užduotyse: kiekviena bendruomenė pristatė išradingai sukurtą puokštę rate, apvalią emblemą su bendruomenės pavadinimu, kūrybiškus rato formos sveikinimus.
Vyko bendruomenių, mininčių savo veiklos dvidešimtmetį pagerbimas, buvo pristatyta Kelmės rajono sąjungos ir Kėdainių VVG veikla, pasidalinta gerąja patirtimi. Minint Savanorystės bei Jaunimo metus, parodytas dėmesys ir padėkota savanoriams bei jaunimui, kurie negailėdami savo laiko padeda prižiūrėti savo bendruomenių viešąsias erdves, prisideda prie renginių organizavimo ar bendruomenės patalpų remonto darbų.
Renginyje vyko ir daugiau smagių veiklų: taškuotų suknelių/kostiumų konkursas, amatų mugė, jaunimo fotografijų konkursas „Aš – bendruomenės savanoris“, kaimiškos sportinės rungtys, pramogos vaikams ir piešinių konkursas „Mano kaimas“, vaišės, dalyvių apdovanojimai, koncertas.
Įgyvendintas projektas naudingas kiekvienam dalyviui: pasidalinta gerąja patirtimi; sukurtas bendrystės tiltas tarp mažo ir pagyvenusio, tarp socialinę atskirtį patiriančio, tačiau norinčio savanoriauti ir rodyti gerumo pavyzdį kitiems. Tikimasi, kad 258 renginio dalyvių gerąją patirtį paskleis ir tarp savo kolegų, draugų, pažįstamų.

Kaimo bendruomenė „Naujoji Šukė“, Kretingos r.
Projekto pavadinimas: VASAROS ŠVENTĖ „SODŽIAUS TAKAIS“
Tikslas: minint 2022-uosius metus, paskelbtus Žemaičių kalbos metais, Kretingos rajono savivaldybėje ir saugant Šukės kaimo bendruomenės gyventojų ilgametę tradiciją, surengti vasaros šventę „Sodžiaus takais“, kurioje akcentuojant Žemaičių kalbą, perteikti vietos kultūros savitumą ir tradicijas.
Rezultatas: projektas  skirtas Žemaičių kalbos metams, kaimo tradicijų puoselėjimui ir išsaugojimui. Šukiškių šventėje humanitarinių mokslų daktarė Jūratė Sofija Liaučiūtė skaitė pranešimą apie žemaičių tarmę, poetė tapytoja Irena Stražinskaitė Glinskienė (Ereinė) pristatė savo tapybos darbų parodą „Pradžios magija“, skaitė savo kūrybos žemaičių tarme parašytus eilėraščius. Šventės dalyvius linksmino Šukės skyriaus folkloro ansamblis „Šukupis“,  liaudiška kapela, vokalinė grupė „Raskila“ iš Raguviškių, linijinių šokių grupė „Kanto“ iš Klaipėdos, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro kapela „Virventa“, grupė 16H Tribute. Vaikai smagiai laiką leido pramogų erdvėje. Bendruomenės kiemelio prieigose veikė fotografijų paroda „Šukės bendruomenė – 10 metų laiko tėkmėje“.
Šventės metu veikė vietos amatininkų ir kultūrinio paveldo puoselėtojų mugė, savo produkcija prekiavo ir ūkininkai.
Ruošdamasi šventei kaimo bendruomenė aktyviai bendravo ir bendradarbiavo su kultūros darbuotojais. Prie šventės rengimo aktyviai prisijungė vietos jaunimas, kaimo gyventojai. 

Asociacija „Imbariečių draugija“, Kretingos r.
Projekto pavadinimas: IMBARIEČIŲ DRAUGIJAI – 20 METŲ!
Tikslas: skatinti įvairaus amžiaus Imbarės krašto žmones domėtis bendruomenės veikla, puoselėti vietos bendruomenės tradicijas, kultūrinį ir etnokultūrinį paveldą, skatinti gyventojų kūrybiškumą, iniciatyvumą, saviraišką, tenkinti dvasinius ir kultūrinius poreikius, saugant ir perduodant liaudies papročius bei tradicijas paminint žymius krašto žmones bei datas.
Rezultatas: paskatintas senosios ir jaunosios kartos bendravimas ir bendradarbiavimas, tradicijų perimamas ir puoselėjimas. Projekto dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, domėjosi kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų, kurie padeda įgyvendinti idėjas ir sumanymus bendruomenėse. Renginio metu vyko aktyviausių bendruomenės narių apdovanojimai, pasidžiaugta 5 naujais nariais. Gimtadienio proga bendruomenė visus dalyvius vaišino žirnių koše su spirgais. Buvo galima įsigyti įvairių medžio dirbinių, kuriuos pagamino imbariškis Augustinas Zaleckis, o jo sūnus Egidijus vaišino čirviniais blynais, bei vedė edukaciją – degustaciją paties gaminto naminio vyno bei suorganizavo nuotraukų parodą iš savo įrenginėjamo muziejaus Imbarės kaime. Šatiškis balandininkas Tomas Stanius suteikė šventės dalyviams puikų reginį – į dangų buvo paleista 20 balandžių. Bendruomenės renginys, kurį vainikavo smagi gegužinė, dar kartą parodė kaip žmonės moka susiburti, kaip moka džiaugtis bendryste, kokia darni bendruomenės komanda, kokius turi šaunius kaimynus bei kolegas ir renginių dalyvius.
Tradicijų puoselėjimas, pagarba ir bendruomenės narių veiklų įvertinimas – sėkmingo bendruomenės gyvavimo garantas.
 

Barstyčių kaimų bendruomenė, Skuodo r.
Projekto pavadinimas: ŠV. ANTANO ATLAIDAI „ONTUONA DEINA METŪS VEINA“
Tikslas: suorganizuoti kasmetinius Šv. Antano atlaidus, suburti draugėn barstytiškius bendrai šventei, skatinti miestelio žmonių bendruomeniškumą, pasigrožėti bendruomenės veiklos rezultatais bei padėkoti kraštą garsinantiems žmonėms. Skuodo rajono savivaldybė 2022 m. paskelbė Žemaičių kalbos metais, tai šventę padaryti išskirtinai žemaitišką.
Rezultatas: surengta graži miestelio šventė, kurioje dalyvavo Barstyčių kultūros skyriaus saviveiklininkai, pagrindinės mokyklos mokiniai, darželio grupės „Boružiukai“ vaikai, vaikų globos namų vaikai, bendruomenės savanoriai, Laivių kapela, Rietavo kultūros centro šokių kolektyvas „Šarkelės“, Skuodo jaunimo centro savanoriai, tautodailininkai, meno puoselėtojai, prekybininkai iš kitų bendruomenių. Dalyvių skaičius – apie 300 žmonių. 
Didžiausią socialinę naudą pajuto miestelio vaikai, jaunimas ir jaunos šeimos, senjorai, globos namų vaikai, vienišos mamos, skurdžiai gyvenantys miestelio žmonės, kadangi šventė buvo nemokama. Renginio metu už nuopelnus pagerbti žymūs ir nusipelnę kraštiečiai. 
Prieš atlaidus bendruomenės narių sukurtos šiaudinės skulptūros primins apie praėjusią šventę bei džiugins turistus ir miestelio svečius iki pat rudens.

Zujūnų bendruomenės centras, Vilniaus r.
Projekto pavadinimas: PAŽINTIS SU LIETUVOS MAŽOSIOMIS KULTŪROS SOSTINĖMIS 2022 IR AMATININKAIS
Tikslas: skatinti Zujūnų bendruomenės narių aktyvumą, įtraukiant ir bendruomenės jaunimą, vykstant mokomojo vizito į 2022 – jų metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių bendruomenes, susitinkant su jų bei kitais Lietuvos amatininkais, mokantis bei dalijantis gerąja patirtimi.
Rezultatas: 50 bendruomenės narių vyko į dviejų dienų mokomąjį vizitą po Lietuvos mažąsias kultūros sostines bei susitiko su Šakynos ir Alsėdžių (Plungės r.) bendruomenėmis. Susitikimai paskatino bendruomeniškumą, norą patiems tapti Lietuvos mažąja kultūros sostine, ieškoti būdų ir skatinti turizmą savo vietovėje. Buvo suorganizuoti 6 susitikimai su Lietuvos amatininkais: Žemaitijos kulinarinio paveldo puoselėtoja, duonos kepėja J. Rimšiene, kalviais Ž. Baniuliu ir S. Kroniu ir aplankyti 3 amatų centrai – Kuršėnų, Arklio muziejus ir Maišiagalos. Susitikimų metų projekto dalyviai  sužinojo kaip skirtingose Lietuvos vietovėse puoselėjami amatai gerina tame regione turizmą, didina vietovių žinomumą.

Asociacija „Šakynos bendruomenė“, Šiaulių r.
Projekto pavadinimas: VASAROS ŠVENTĖ, ŽOLINĖS ATLAIDAI
Tikslas: tęsti senųjų tradicinių bendruomeninių švenčių šventimą – Žolinės šventę, aktyvinti kaimiškos vietovės bendruomenę, organizuojant kultūrinius, sportinius renginius, skatinti bendruomenės narių bendradarbiavimą.
Rezultatas: Žolinės dieną, atidengus akmenį, įamžinantį Šakyną, kaip Lietuvos mažąją kultūros sostinę, vyko Žolinės atlaidų Šv.Mišios, o po jų visus sužavėjo M. Vitulskio atliekamos arijos. Linksmumo įnešė Šakynos jaunimo šokių kolektyvas su šokiu „Šakyna – šiaurės vakarai“ ir moterų šokių kolektyvas „Šakynėlė“ atlikdamas specialiai šiai šventei parengta polka. 
Renginio metu vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai, žvejų varžybos, sporto rungtys, profesionalių muzikos atlikėjų pasirodymai. Vaikai džiaugėsi jiems skirta užimtumo programa. 
Žmonių susitelkimas, bendravimas, geros emocijos ir gražūs prisiminimai – svarbiausias kiekvieno projekto tikslas, kuris ir šį kartą įgyvendintas su kaupu.

Visuomeninė organizacija „Norgėlų kaimo bendruomenė“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: DAINUOKIM AUKŠTAIČIAI, DAINUOKIM ŽEMAIČIAI...
Tikslas: per kultūrinę veiklą skatinti „Norgėlų kaimo bendruomenės” narių, kaimo gyventojų ir Raseinių seniūnijos kaimo bendruomenių bendruomeniškumą, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, gerosios patirties sklaidą, jaunimo įtraukimą į bendruomenės veiklą, savanorystę. 
Rezultatas: suorganizuota tradicinė vasaros šventė „Dainuokim aukštaičiai, dainuokim žemaičiai...“, kurioje dalyvavo apie 268 žmonių. Šventės metu vyko amatininkų mugė, įvairios edukacijos, sportinės varžybos, saviveiklininkų iš Kauno, Jurbarko Raseinių, Klaipėdos rajonų pasirodymai. 
Bendruomenės nariai jausdami greitėjančio gyvenimo tempą, kultūrinės modernizacijos neišvengiamumą, organizavo veiklas, kurios įtraukė jaunimą ir savanorius padėti surengti renginį, kuris būtų įdomus, tačiau ir neatsiejamas nuo tradicijų bei papročių – ryšio su praeitimi. Renginio metu buvo apjungtos senosios tradicijos ir amatai, šiuolaikinė ir liaudiška muzika į vieną derančią visumą, vyko edukaciniai užsiėmimai, daina ir šokis – sukūrė gyvą bendravimą. Bendruomenė džiaugėsi jaunimu ir savanoriais, kurie ne tik prisidėjo prie renginio organizavimo, tačiau ir talkininkavo viso renginio metu. Už aktyvią pagalbą bendruomenės nariams prižiūrintiems viešąsias erdves ir pasiruošimą renginiui, savanoriams ir jaunimui buvo įteiktos padėkos. 
Bendruomenės nariai džiaugiasi, kad tokių projektų dėka didinamas gyvenimo kaime patrauklumas, stiprėja bendruomeniškumas, jaunų žmonių įsitraukimas į bendruomeninį gyvenimą.

Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, Šilutės r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ ŠVENTĖ „GANDRO DOVANOS“ – BENDRUOMENĖS  VEIKLOS ATSPINDYS 2022
Tikslas: skatinti jaunimą ir jaunas šeimas pažinti tautos kultūrą ir puoselėti tradicijas surengiant tradicinę Šylių kaimo šventę „Gandro dovanos“.
Rezultatas: suorganizuotoje kaimo šventėje dalyvavo apie 1000 žmonių ne tik iš aplinkinių kaimų, tačiau ir iš Šilutės, Klaipėdos, Tauragės ir Šilalės rajonų.
Šylių kaimo gyventojai aktyviai dalyvavo įvairiose rungtyse, estafetėse, krepšinio ir tinklinio turnyruose su savo šeimomis ir draugais, komandomis ne tik iš kaimyninių bendruomenių, tačiau ir su svečiais iš kitų rajonų. Visas šias veiklas organizavo ir pagrindiniais jų dalyviais buvo jauni žmonės. Bendruomenė glaudų ryšį palaiko su kitomis bendruomenėmis, kurios kasmet lankosi vienos kitų šventėse ir renginiuose, drauge dalyvauja projektuose, mokymuose. Ne išimtis ir šiemet, šventės metu svečiai buvo pakviesti bendrai diskusijai, kurios metu dalinosi renginių organizavimo bei projektų įgyvendinimo patirtimi, o vėliau įsitraukė į šventės veiklas.
Atkartojant istoriją ir papročius (Šyliams teisė turėti turgų ir jame prekiauti suteikta 1660 m.) šventėje nuo pietų atsidarė turgelis, kuriame prekiavo vietos verslininkai, ūkininkai ir amatininkai, neįgaliųjų draugija. Atidarytame bendruomenės kiemelyje gardžiais Šylių kaimo bendruomenės moterų valgiais buvo vaišinami krašto žmonės, svečiai ir atlikėjai. Vakare buvo apdovanoti varžybų nugalėtojai, gražiausių, tvarkingiausių sodybų savininkai. Ne veltui šventės pavadinimas „Gandro dovanos“, tad renginio metu tėveliai pristatė visuomenei per metus gimusius naujagimius, o bendruomenė vaikelius apdovanojo dovanėlėmis. Jų garbei Šylių kaimo bendruomenės parke buvo pasodinti ąžuoliukai ir liepaitės. Po apdovanojimų vyko koncertas, kurio metu žmonės šoko ir dainavo, o vakaras baigėsi diskoteka, kuria ypač džiaugėsi jaunimas.
Vietos gyventojus šventė suartina ir įtraukia bendrai veiklai, o visus dalyvius moko kultūringo elgesio bei skatina pažinti ir puoselėti krašto tradicijas, stiprina kaimyninių bendruomenių bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi ir mokantis naujų dalykų.

Dembavos bendruomenė, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS ŠVENTĖ „ŠOKIO PAVILIOTI”
Tikslas: suorganizuoti tradicinę bendruomenės šventę, kuri skatina gyventojų bendrystę ir draugystę.
Rezultatas: Dembavos bendruomenė viena seniausiai įsikūrusių Panevėžio rajone, kasmet jos renginiuose dalyvauja vis daugiau žmonių. Šventė prasidėjo šurmuliuojančiu pirmuoju bagažinių turgumi, kuriame vyko tvarumo principu paremtos daiktų mainytuvės, sendaikčių prekyba. Buvo suorganizuotos įvairios pramogos bei edukacijos vaikams ir jaunimui, o Dembavos pušynėlis skambėjo nuo tautinių šokių festivalio „Šokio pavilioti“, kuris buvo skirtas tautinių šokių kolektyvo „Svaja“ kūrybinės veiklos 20 – čiui paminėti. Šventėje dalyvavo apie 400 vietos gyventojų ir svečių.
Bendruomenė džiaugiasi, kad kasmetinėse organizuojamose šventėse dalyvauja vis daugiau ir daugiau jaunų šeimų, savanoriauja vietos jaunimas, o tai rodo bendruomenės narių vis stiprėjanti bendruomeniškumą ir kūrybiškumą, norą veikti savo bendruomenės labui.

Asociacija Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė, Kaišiadorių r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS PAGRINDAS – SAVANORYSTĖ IR SUMANUMAS
Tikslas: skleisti savanorystės idėją, siekti glaudaus kaimo bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimo ir skatinti savanorišką pagalbą viena kitai kuriant sumanias kaimų bendruomenes.  
Rezultatas: savanorių pagalba suorganizuotas renginys, kuriame dalyvavo apie 160 žmonių. Renginio metu buvo pristatytos savanorystės galimybės, jos poreikis ir nauda, kad savanorystė – tai ne tik darbas be atlygio, tačiau tai yra veikla, kuri bendruomenių žmones suburia kurti gražią, patogią gyvenimo aplinką, moko atjautos. Renginio dalyviai buvo supažindinti su internetinės platformos „Kaimas į namus“ naudojimosi galimybėmis, kurios pagalba kaimo gyventojai gali vykdyti savo užaugintos ar pagamintos produkcijos prekybą. Renginys neapsiėjo ir be diskusijų apie sumanaus kaimo vizijas, dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti Sveikatos ir Policijos stotelių siūlomose edukacijose. Vyko susitikimo aukojimo akcija 2022 m. - parama Pravieniškėse gyvenantiems ukrainiečiams, vietinių amatininkų mugė, kurioje buvo galima sužinoti apie skirtingų amatų ir produktų gamybos bei kūrimo procesus. Renginyje skambėjo muzika, buvo šokami liaudies šokiai.

Vievio bendruomenė „Santarvė“, Elektrėnų sav.
Projekto pavadinimas: TAPYBOS PLENERAS „VIEVIUI – 500“
Tikslas: suorganizuoti tapybos darbų plenerą ir taip pažymėti Vievio 500 metų sukaktį. 
Rezultatas: Vievis, 2022 m. paskelbtas Lietuvos mažąja kultūros sostine bei mini savo vardo paminėjimo 500 metų sukaktį. Vievio bendruomenės „Santarvė“ inicijuotame projekte, bendradarbiaujant su Vievio kultūros centru ir Vievio meno mokykla, liepos 18-22 d. organizuotas  tapybos pleneras, kuriame dalyvavo dvylika žinomų šalies tapytojų: Giedrė Riškutė, Adelė Eidėjutė Kasputienė, Ričardas Zdanavičius, Jonas Lenkutis, Agnė Sedleckė, Asta Radimonienė, Alvydas Urbietis, Audrius Liaudanskas, Saulius Paukštys, Lorita Tamulevičiūtė, Ramūnas Krupauskas, Vida Sevrukienė. Pirmąją dieną organizuotoje apžvalginėje ekskursijoje po Vievį ir jo apylinkes menininkai turėjo galimybę susipažinti su Vievio miesto aplinka, jo istoriniais ir gamtos objektais. Kai kurie jų, ar jų detalės, tapo kuriamų darbų įkvėpimo šaltiniu ir gulė ant drobių. Tapytojus tą savaitę buvo galima  sutikti įvairiose Vievio vietose ir stebėti jų darbą. Jis buvo tęsiamas ir Vievio meno mokyklos dailės skyriaus dirbtuvėse. Sukurta daugiau kaip dvi dešimtys darbų Vievio tema, atskleidžiančių kiekvieno autorių individualų braižą. Plenero uždarymo ceremonijoje, vykusioje Vievio miesto aikštėje, vyko koncertas, buvo pasveikinti ir apdovanoti plenero dalyviai, visuomenei eksponuojami jų sukurti darbai. Dalis eksponatų padovanota Vievio miestui jo jubiliejaus proga. Prasmingas projektas ir jo metu tapytojų sukurti meno kūriniai – puiki dovana miestui.

Grikpėdžių kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: JONINIŲ SPORTO ŠVENTĖ
Tikslas: per kaimo tradicinių švenčių puoselėjimą stiprinti bendruomeniškumą, susitelkimą bendroms veikloms, bendravimą ir bendradarbiavimą, vykdyti gerosios patirties sklaidą, plėtoti vietos gyventojų ir kraštiečių užimtumą, sveiką gyvenseną ir sportą.
Rezultatas: sporto šventės metu vyko krepšinio varžybos (3x3) kraštietės V. Tuomaitės, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės (1982 – 1998 m.) taurei laimėti, buvo oficialiai atidaryta ir įrengta treniruoklių salė. Joninių sporto šventės metu vyko amatininkų mugė ir vytelių pynimo edukacija, šaudymas iš lanko, pramogos vaikams, buvo pasveikinti ir po kaimą arkliu kinkyta karieta pavėžinti visi varduvininkai. Vakare buvo sugiedota Tautiška giesmė, vyko koncertas. Tikima, kad įgyvendinto projekto rezultatai užtikrins tradicinės Joninių sporto šventės tęstinumą, labiau vienys bendruomenės narius savanoriškoms veikloms, paskatins drauge kultūringai ir įdomiai leisti laisvalaikį, aktyviau sportuojant stiprinti sveikatą.
 

Kėdainių rajono vietos veiklos grupė, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: KĖDAINIŲ KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS 2022
Tikslas: skleisti informaciją apie savanorystės svarbą, stiprinti Kėdainių krašto kaimo bendruomeninių organizacijų narių bendrystę bei  skatinti savanorystės inciatyvas.
Rezultatas: rugpjūčio 6-ą dieną Šėtos bendruomenės parke suorganizuotas tradicinis renginys - Kėdainių krašto kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriame dalyvavo 210 asmenų, kurių tarpe buvo ne mažiau kaip 50 vaikų, paauglių ir jaunų asmenų. Renginyje savanoriavo 15-ka (14-18 m.) amžiaus jaunuolių. Sąskrydžio dieną vyko renginio koordinavimo darbai: dalyvių registravimas ir srautų reguliavimas, renginio eigos sekimas, meno kolektyvų pasirodymai,  vietos gamintojų produkcijos pristatymas ir edukacijos, linksmos sportinės varžytuvės, komandos formavimo užsiėmimas, dalyvių maitinimas, grupės ,,Studija“ pasirodymas, teritorijos po renginio sutvarkymas.
Renginyje savo produkciją pristatė vietos gamintojai, pasirodė vietos meno kolektyvai.
Projekto nauda – įgytos naujos patirtys, stiprėjantis bendruomeniškumo jausmas, užmegzti glaudesni bendradarbiavimo ryšiai, skatinama savanorystė. Buvimas drauge, bendrystė, susipažinimas su amatininkų sukurtais gaminiais, dalyvavimas įvairiose renginio veiklose sudarė sąlygas glaudžiam tarpusavio bendradarbiavimui ir paskatino imtis naujų, inovatyvių veiklų. Praleistas drauge laikas, bendravimas, savirealizacija, nauji potyriai – pagrindinė išliekamoji vertė tiek renginio dalyviams, tiek ir jo organizatoriams.
 

Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenė, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: RUDENS GĖRYBIŲ ŠVENTĖ
Tikslas: stiprinti Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės veiklą, skatinti narių bendruomeniškumą, vietos gyventojų užimtumą, jų aktyvumą, dalijimąsi gerąja patirtimi. Surengti tradicinį bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą skatinantį renginį. Puoselėti bendruomenės tradicijas bei stiprinti bendradarbiavimą su kitomis rajono bendruomenėmis, vaikų, jaunimo ir suaugusių meno kolektyvais. Pagerbti bendruomenei padedančius savanorius.  
Rezultatas: šventę, kurioje dalyvavo apie 173 žmonių, organizuoti padėjo būrys bendruomenės savanorių, kurie sutvarkė ir rudens gėrybėmis dekoravo aplinką, pakvietė saviveiklininkų kolektyvus, parengė sportines rungtis ir įvairius žaidimus, pasirūpino jaunų šeimų ir vaikų užimtumu bei organizavo piešinių ant vandens konkursą.
Šventės metu vyko tautodailininkų, amatininkų, verslininkų ir ūkininkų mugė. Renginyje dalyvavo Beinaičių ir Pelėdnagių bendruomenės bei Kėdainių r. bendruomenių atstovai, kurie dalinosi patirtimis, susipažino su Mirklių kaimo bendruomenės veikla. Šventėje netruko linksmybių – muzikos ir šokių, buvo pasveikinti ir apdovanoti bendruomenės savanoriai, akcijos „Gražinkime savo aplinką“ dešimties gražiausių sodybų šeimininkai, sportinių rungčių nugalėtojai, amatininkai.
Įgyvendintas projektas paskatino žmonių įsitraukimą į bendruomenės veiklas, padidino suvokimą apie savanorystės prasmę – kaip kilnų darbą bendruomenės labui. 
 

Venciūnų kaimo bendruomenės visuomeninė organizacija „Venciūnų sodiečiai“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: SPORTO IR MUZIKOS RITMU
Tikslas: organizuojant tradicinę sporto šventę ugdyti bendruomenės narių fizinį aktyvumą bei bendruomeniškumą, skatinti kaimo vietovės gyventojų įsitraukimą į kultūrines veiklas, mažinti socialinę bei kultūrinę atskirtį nuo miesto vietovių, didinti kaimo jaunimo įsitraukimą į visuomeninę veiklą.
Rezultatas: sporto šventės metu, kurioje dalyvavo daugiau kaip 250 (tame skaičiuje – 80 jaunų žmonių) bendruomenės gyventojų ir svečių, suorganizuota išvyka prie Butrimonių miestelyje esančios Sendos Valvrojenski (Berenson-Abbott) – pasaulio moterų krepšinio pradininkės, paminklo ir pasodintas medelis, kuris visus džiugins ir primins apie gražią šventę bei laimėtą projektą.
Šventės metu vyko pažintinės, kultūrinės, sportinės, edukacinės, žaidybinės veiklos ir savo darbais bei gebėjimais pasidalino dailidė, vytelių pynėja, kalvis, savo produkcija vaišino šaltalankių ūkis. Sporto šventės dalyvius linksmino muzikantai ir dainininkai. Visos vykdytos veiklos buvo naudingos bendruomenės nariams ir jos tikrai užtikrins bendruomeninės veiklos stiprinimo tęstinumą.
 

Alvito kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: KAI KVEPIA DUONA IR ŽOLYNAI
Tikslas: skatinti bendruomeniškumą, Šeimenos seniūnijos nevyriausybinių ir kitų įstaigų bendradarbiavimą, tęsti ir puoselėti senąsias Oninių šventės tradicijas.
Rezultatas: bendruomenės nariai susitelkė bendriems, šventės organizavimo darbams, taip buvo paskatintas bendruomeniškumas, Šeimenos seniūnijos nevyriausybinių ir kitų įstaigų bendradarbiavimas, tęsiamos ir puoselėjamos senosios Oninių šventės tradicijos.
Alvito kraštas, skaičiuojantis savo istoriją tūkstantmečiais, visoje Lietuvoje garsėja nuo seno. Jį išgarsino Šv. Onos atlaidai, į kuriuos privažiuodavo daugybė žmonių iš Sūduvos ir kitų Lietuvos vietų – maldininkų, prekiautojų, elgetų ir čigonų. Tada dainose nuskambėjo Alvito vardas per visą Lietuvą: „Nuvažiavo į Alvitą pirkti Jonui dūdą“. Alvite kaip ir daugelyje Lietuvos miestelių ir kaimų, švenčių papročiai nuo seno buvo perduodami iš kartos į kartą.
Jau trisdešimt antrą kartą, po Atlaidų Šv. Onos bažnyčioje, Alvito krašto žmonės ir svečiai rinkosi į Liepų parką, kur vyko tradicinė Oninių šventė „Kai kvepia duona ir žolynai“. Nors tą dieną, sulaukta ypatingai stipraus lietaus, žmonių jis neišgąsdino. Tradiciniame Oninių kermošiuje buvo galima įsigyti šios šventės simbolių – atlaidų saldainių, gardžių riestainių, sūrių, šviežio medaus bei kitų gardumynų, ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti vietinių amatininkų dirbinių. Susirinkusius linksmino vietiniai ir kviestiniai atlikėjai, meno kolektyvai. Visi susirinkusieji buvo pavaišinti Oninių simboliu – naujo derliaus rugių duona. 
 

Upynos kaimo bendruomenė, Telšių r.
Projekto pavadinimas: ŠVENTA ONA – DUONOS PONIA
Tikslas: 12 – jį kartą surengti tradicinę šventę „Šventa Ona – duonos ponia“.
Rezultatas: kiekvienais metais Upynos miestelio šventė sulaukia vis daugiau bendruomenės gyventojų ir miestelio svečių, tad ir šiais metais į ją susirinko apie 2000 dalyvių. Šis tradicinis renginys į vieną vietą suburia įvairaus amžiaus žmones, kurie randa savo širdžiai mielą veiklą. Ruošiantis renginiui bendruomenės nariai aktyviai tarpusavyje bendrauja ir bendradarbiauja, o tai ir padeda išlikti šiai tradicinei miestelio šventei. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi Upyna yra toli nuo rajono centro (35 km.) ir ne visiems yra galimybių nuvykti į renginius.
Šventės dieną parkelyje šurmuliavo vietos amatininkų mugė, Upynos Švento Jono Labdario bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o po jų vyko saviveiklininkų ir profesionalių solistų koncertai. Visą dieną buvo organizuojamos batutų pramogos vaikams, o šventės dalyviams buvo sudarytos sąlygos pasivaišinti kava, arbata ir pabendrauti. 

Pušaloto bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: ...KAI KVEPIA LIEPOM...
Tikslas: bendradarbiaujant su Pušaloto seniūnija, Pušaloto Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapija, Pasvalio kultūros centru bei su vietiniais amatininkais ir verslininkais suorganizuoti ir įgyvendinti tradicinį renginį – „...kai kvepia liepom...“.
Rezultatas: tęsiant miestelio tradicijas visiems Pušaloto miestelio gyventojams, atvykusiems kraštiečiams ir svečiams jau dvyliktus metų iš eilės buvo suorganizuota tradicinė vasaros šventė „...kai kvepia liepom...“. Tai vasaros renginys – kviečiantis leisti laiką gamtoje, skatinantis šeimas laisvalaikį lesti kartu aktyviai, kultūringai. Tai šventė kupina tiek pasyvios, tiek aktyvios veiklos. Norintys praleisti laiką ramiai buvo kviečiami atsinešti savo pledus, užkandžius ir atsipūsti besiklausant profesionalių muzikantų. Norintys pasivaržyti, išbandyti savo jėgas buvo kviečiami į sportines varžybas: žvejybą, smiginį, rankų lenkimą, virvės traukimą, krepšinį. Kasmet sporto varžybose ypač aktyviai dalyvauja Pušaloto ir aplinkinių kaimų bei miestelių jaunimas. Vasaros šventėje buvo surengta Panevėžio BMV klubo automobilių paroda, automobilių klubo „Lada sport“ mašinų lenktynės mažiesiems. Vaikai smagiai laiką leido su animatoriais, vyko putų šou. Šventės metu šurmuliavo vietinių amatininkų ir verslininkų mugėm, šventinę nuotaiką dalyviams kūrė profesionalių atlikėjų koncertas. Ši tradicinė šventė subūrė apie 2000 žmonių, kurie bendraudami labiau pažino vieni kitus, sužinojo Pušaloto miestelio ilgametes tradicijas.  
 

Anykščių rajono vietos veiklos grupė, Anykščių r.
Projekto pavadinimas: ANYKŠČIŲ RAJONO BENDRUOMENIŲ SAMBŪRIS „VISI SAVI“
Tikslas: VVG teritorijos bendruomenėms suorganizuoti tradicinį kasmetinį renginį - bendruomenių sambūrį „Visi savi“, pažymint Savanorystės metus. 
Rezultatas: 8-tą kartą organizuojamame tradiciniame renginyje dalyvavo 16-a rajono bendruomenių. Įsikurtuose bendruomenių kiemeliuose vyko dalyvių bendravimas, sutelktumas ir įsitraukimas į bendras iniciatyvas, senovinių patiekalų gamyba, edukacijos. Renginys vyko rašytojo A. Vienuolio-Žukausko sodybvietėje. Prasminga ir simboliška, kad tokioje vietoje susitelkė bendruomenės, puoselėjančios gražias senojo kaimo tradicijas. Paminint Savanorystės metus buvo suorganizuota fotografijų paroda „Savanorystės spalvos“, kuri keliaus visus metus po bendruomenių namus. Šventės metu apdovanotos daugiausia savanoriškos veiklos atlikusios kaimo bendruomenės. Visų bendruomenių įvairaus amžiaus grupių atstovai buvo įtraukti į renginio organizavimo veiklas, kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos etnokultūriniam Anykščių rajono bendruomenių sambūriui „Visi savi“. Suorganizuota amatininkų ir vietos produktų gamintojų mugė. 
Projektu per keitimąsi patirtimi, informacija ir žiniomis buvo stiprinamas bendruomeniškumas ir bendradarbiavimas, organizuotai, kūrybiškai gaivinama senoji kaimo kultūra, senieji amatai, tradiciniai patiekalai, etnografiniai žaidimai, kuriant ir vystant darnią, tvarią kaimo plėtrą prisidėta prie naujų veiklų bendruomenėse inicijavimo, skatinant kartų bendrystę bei vietos tapatybės populiarinimą, stiprinant ryšius su vietos verslininkais, amatininkais, skatinant vietinio jaunimo iniciatyvas, populiarinant vietos bendruomenių veiklas, tradicijas, išsaugojant kaimų gyvybingumą.
 

Žvirblonių kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: TRADICIJŲ, PATIRTIES BEI BENDRADARBIAVIMO ĮPRASMINIMAS JONINIŲ ŠVENTĖJE
Tikslas: telkti kaimo gyventojus aktyviai meninei, kultūrinei ir laisvalaikio veiklai, populiarinti tautines tradicijas, skatinti kultūrinį bendravimą, puoselėti gimtojo kaimo tradicijas.
Rezultatas: šventės, kurią organizavo bendruomenės savanoriai, metu vyko krašto kulinarinio paveldo puoselėjimui skirtų projektų pristatymas ir aptarimas, įvairios edukacijos, dalijimasis patirtimi. Visą dieną šurmuliavo mugė, kurioje buvo galima paskanauti ir įsigyti vietos gamintojų bei amatininkų produkcijos, įvairių dirbinių. Buvo vykdomas ir gerosios patirties sklaidos vizitas – Sigutėnų kaimo bendruomenė šventės dalyviams surengė kulinarinio paveldo edukaciją „Atverkim senolių virtuvės paslaptis“, o Žvirblonių bendruomenės šeimininkės siūlė ragauti savo virtų spurgų. Joninių šventės metu tradiciškai buvo pasveikinti varduvininkai, o sutemus – pinami ir mėtomi ant kupolės vainikai, daužomos puodynės, kūrenamas laužas ir ieškomas paparčio žiedas. Joninių šventę, kurioje linksmai laiką leido 169 žmonės, vainikavo šventinis koncertas.

Pasvalio rajono Atžalyno bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: NAKTINIAI SKAITYMAI PRIE PYVESOS
Tikslas: sujungiant poeziją, muziką, šiuolaikines technologijas, tradicinius amatus ir Pasvalio krašto kulinarinio paveldo pažinimą, populiarinti poezijos skaitymus, skatinti teigiamų emocijų grįstą kūrybinį dalyvių potencialą.
Rezultatas: renginyje dalyvavo 53 Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos nariai iš 8 rajonų ir dainuojamosios poezijos atstovai. Siekiant priartinti žiūrovą prie profesionalaus meno buvo parodytas Anykščių teatro spektaklis „Medkopis“ (rež. J. Buziliauskas) pagal XIX a Lietuvos poetų kūrybą. Pristatydami kulinarinį paveldą renginio svečius ir dalyvius žagarėliais vaišino Atžalyno bendruomenė (paveldas „Žagarėliai su prisiminimais“), o patiekalais iš krekenų ir patalkių koše – Namišių bendruomenė. Visus kūrėjus sujungė bendrai atliekamas himnas poezijai, kuriam žodžius sukūrė vietos literatė A. Svidenienė. Renginio dalyviams buvo įteiktos padėkos ir dovanos. Renginį vainikavo alytiškio G. Stonio įspūdingas lazerių šou, kuris ir buvo sukurtas specialiai šiam renginiui. Pažymint jaunimo metus, skaitymuose po vidurnakčio pasirodė jaunimo roko grupė „DISCOVERY“. Šis projektas padėjo atskleisti ir puoselėti regiono kultūrinį savitumą, suteikė galimybę pasirodyti mėgėjų meno kolektyvams bei sutelkė kulinarinį paveldą puoselėjančias vietos bendruomenes. Į veiklas buvo įtrauktos įvairios vietos gyventojų grupės ir meno kūrėjai. Projekto veiklomis  atkreiptas visuomenės dėmesys, kad ir mažuose miesteliuose kuriama kultūra traukia žmones ir ji gali reprezentuoti rajoną, tapti jo kultūriniu traukos objektu. 
 

Širvintų kaimo bendruomenė „Upė“, Širvintų r.
Projekto pavadinimas: ŠIRVINTŲ KAIMO GEGUŽINĖ 2022
Tikslas: organizuoti gegužinę, skatinant bendruomeninio gyvenimo plėtrą, skirtą vieningos bendruomenės sukūrimui ir bendruomeniškumo kultūros plėtrai, bendradarbiaujant su kitomis rajono bendruomenėmis išsaugoti senąsias kaimo tradicijas.
Rezultatas: Širvintų kaimo gegužinė – tradicinis renginys, tad ir šiais metais jame dalyvavo daugiau kaip 150 žmonių. Senjorai, jaunimas tautinių mažumų atstovai ir negalią turintys asmenys turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, pabendrauti, pasportuoti ir pasilinksminti. 
Renginys prasidėjo sporto varžybomis 3x3, varžėsi „Upės“ krepšinio atstovai, Širvintų kaimo jaunimas, vaikai. Renginį tęsė programa vaikams „Senieji žaidimai“ ir linksmybės ant batuto. Gegužinės metu vyko šakočio kepimo edukacija, kurią vykdė MB „ Šakotinė“ iš Ukmergės r. Gegužinėje dalyvavo svečiai iš Družų ir Avižonių kaimo bendruomenių. Šventės dalyvius linksmino muzikantai ir šokių kolektyvai. Gegužinė baigėsi naktišokiais.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA prie Žemės ūkio ministerijos
Direktorius Jonas Balkevičius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
 
X