Vaisiai mokykloms

Informacija tiekėjams

 

Lietuvoje pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą (toliau - Programa) vaisiai ir daržovės bei sultys  pradėtos dalyti 2009 metais. Programos tikslas - padidinti suvartojamų vaisių ir daržovių dalį vaikų mityboje ir įdiegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai.

SVARBU: pagal Programą ugdymo įstaigoms vaisiai ir daržovės bei sultys 2023 - 2024 mokslo metais tiekiami nuo 2023 m. spalio 1 d. iki 2024 m. gegužės 31 d. Vaisiai ir daržovės bei sultys vaikams dalijamos per mokslo metus, kiekvieną mokslo metų mėnesį. Mokėjimo prašymas už tiekiamus vaisius ir daržoves turi būti pateiktas per 3 mėnesius po ataskaitinio laikotarpio.

SVARBU: 2023 - 2024 mokslo metų lėšų limitas, skirtas vienam vaikui per mėnesį vaisiams ir daržovėms dalyti - 0,94 Eur (be PVM) ; (1,14 Eur su PVM) / vaikui / mėnesį.

Atskiras limitas vaisiams ir (ar) daržovėms dalyti taikomas tik tiems tiekėjams, kurie Agentūros patvirtinti vienam produktui dalyti: tik vaisiams dalyti  - 0,78 Eur (su PVM) / vaikui / mėnesį; tik daržovėms dalyti  - 0,36 Eur (su PVM) / vaikui / mėnesį. Tiekėjui viršijus vaikui per mėnesį nustatytą lėšų limitą, viršyta dalis kompensuojama nebus.

SVARBU: vaisių ir daržovių produktai dalijami iki trijų kartų per savaitę; morkos turi būti dalijamos du kartus per mėnesį, vieną kartą per mėnesį gali būti tiekiamos vaisių (daržovių) sultys; kiekvieną savaitę turi būti tiekiama vaisių ir (ar) daržovių ir (ar) sulčių porcija. 

SVARBU: vaikui skiriamą porciją sudaro vienas iš produktų: obuolys ar kriaušė iki 150 g; 80 - 100 g pjaustytų morkų; 125 - 150 ml vaisių ir (arba) daržovių sulčių.

SVARBU: vaikams tiekiami produktai turi būti paruošti vartoti. Prieš tiekiant vartoti, vaisiai ir daržovės turi būti plaunami, pagal poreikį skutami ar lupami. Dalijamos morkos turi būti supjaustytos lazdelėmis arba gabalėliais (ne trumpesniais kaip 25 mm ir ne ilgesniais kaip 80 mm, kurių diametras yra 20 - 40 mm) arba, jei tiekiamos morkos yra trumpesnės kaip 150 mm ir jų diametras storajame morkos gale yra ne didesnis kaip 30 mm, jos gali būti tiekiamos vaikams nepjaustytos.

SVARBU: tiekėjai, tiekiantys ugdymo įstaigoms vaisius ir daržoves bei jų sultis, išskyrus ugdymo įstaigas, produktus įsigyja tiesiogiai iš sertifikuotų ekologiškų arba pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą sertifikuotų produktų (toliau - NKP) gamintojų (augintojų). Lietuvos ekologiškų arba NKP gamintojų (augintojų) sąrašai yra skelbiami sertifikavimo įstaigų interneto svetainėse. Ugdymo įstaigoms pateiktų produktų lydimuosiuose dokumentuose nurodomas ekologinės gamybos patvirtinamojo dokumento ir (arba) NKP sertifikato numeris.

SVARBU: Mokėjimo prašymai paramai gauti teikiami naudojantis Rinkos reguliavimo priemonių administravimo informacinės sistemos (RRPAIS) terminalu. Norėdami gauti tiesioginę prieigą (prisijungimo vardą, slaptažodį, naudotojų prieigos teises) prie RRPAIS terminalo, turite Agentūrai  pateikti prašymą dėl prisijungimo suteikimo el. paštu: info@zua.lt.

Paramos už tiekiamus vaisius ir daržoves 2023 - 2024 mokslo metais dydžiai 

Rekomendacijos pateikiant "Paraišką tiekėjui patvirtinti"

Rekomendacijos "Išdalytų produktų registro" pildymui 

Tiekėjų sąrašas 

Mokėjimo prašymo pateikimo instrukcija

Dažniausiai pasitaikančios klaidos, teikiant Mokėjimo prašymą

Programos visuomenės informavimo ir švietimo priemonių planas 2023 - 2024 mokslo metams

 

Apie programos stebėseną ir vertinimą

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos vertinimas ir ataskaita

Programos vertinimas ir ataskaita parengta siekiant nustatyti Programos veiksmingumą, įskaitant jos poveikį vaikų mitybos įpročiams. 

Programos 2017 - 2023 mokslo metų strategijos įgyvendinimo vertinimo ataskaita

Programos 2017 - 2023 mokslo metų strategijos įgyvendinimo vertinimo ataskaitos santrauka 

 


 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA prie Žemės ūkio ministerijos
Direktorius Jonas Balkevičius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
 
X