Projektinė veikla

Projektinė veikla

Projektas Nr. PLKT-PV-19-1-08549
Kaimo gyventojų socialinė įtrauktis, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines (Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas)

Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyrius įgyvendino projektą, kurio tikslas - paskatinti smulkiuosius ūkininkus kooperuotis ir prisijungti prie trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimo pasinaudojant valstybės ir ES teikiama parama. Siekiant įgyvendinti tikslą:

 • projekto dalyviams suteiktos teorinės žinios apie vietos maisto sistemų, trumpųjų maisto tiekimo grandinių, kooperacijos bei socialinio verslo organizavimą ir naudą;
 • pristatyti sėkmingai įgyvendintų projektų pavyzdžiai vietos maisto sistemų, trumpųjų maisto tiekimo grandinių bei socialinio verslo organizavimo srityse.

Projekto tikslinė grupė – 55 Lietuvos kaimiškųjų savivaldybių atstovai: aktyvūs ūkininkai, kaimo bendruomenių nariai, vietos politikai ir vietos žiniasklaidos atstovai. Iš viso apie 240 asmenų.
Projekto eigoje surengtas 4-rių vienos dienos seminarų ciklas su išvykomis į sėkmingai įgyvendintus ir veikiančius projektus rajonuose bei 1 dienos konferencija.
Rezultatai – viešinimo akcijos apie sėkmingai įgyvendintus projektus Lietuvos savivaldybėse, vietos politikų sudominimas ir įtraukimas į trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimą bei vietos maisto sistemų ir socialinio verslo plėtrą savivaldybėse. Ūkininkų ir bendruomenių narių padrąsinimas ir motyvavimas pasinaudoti valstybės ir ES teikiama parama, siekiant geresnių sąlygų jų verslui ir pragyvenimui, organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines bei socialinius verslus.

Gerosios patirties sklaida: sukurti filmukai pagal Skyriaus plėtojamas veiklas:

 1. Individualūs ūkininkai: auginti gyvulius/ augalus ne masiniam vartojimui, bet aukštesnės kokybės maistui -  "Maruko ūkis"
 2. Smulkūs ūkininkai: patiems auginti ir betarpiškai bendrauti su klientais tai reiškia neskubėti ir gyventi gamtos diktuojamu ritmu -  biodinaminis ūkis "Miško sodai"
 3. Partnerystė: ištuštėjusių kaimo sodybų metu susitelkia senjorai ir išplėtoja puikiausiai veikiantį verslą – „Brožių virtuvė“
 4. Partnerystė: konkurentus versti partneriais ir kartu užkariauti naujas rinkas - ŽŪK "Sartų lankų jautiena"
 5. Partnerystė ir bendradarbiavimas: bendruomenės iniciatyva sutelkusi vietos amatininkus po vienu stogu ir per įvairialypę veiklą Veiviržėnų miestelį pavertusi savotišku traukos centru - VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras
 6. Socialinis verslas regione: paslaugos vietos gyventojams bei jų įdarbinimas - VšĮ "Inovatorių slėnis"
 7. Verslas kaime: gyventi sveikesnėje aplinkoje ir neskubant mėgautis tuo, ką darai - "Sūrininkų namai"
 8. Bendradarbiavimo bendruomenėje pavyzdys – „Krakių bendruomenės svetainė
 9. Trumposios tiekimo grandinės bei bendradarbiavimo su vietos gamintojais pavyzdys Kėdainiuose - gero maisto pirklio krautuvė „Gurkė“
 10. Trumpoji tiekimo grandinė: Inovatyvus požiūris į maistą, išsaugant kone visus vitaminus, mineralus ir maistines medžiagas - UrbanFood

Projektas finansuojamas iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“.

 


 

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X