Naujienos

Įdomioji pamoka grįžta!

Šiemet jau trečius metus Žemės ūkio agentūra (anksčiau buvusi VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra) organizuoja nuotolinę Įdomiąją pamoką pavadinimu „Auginame čia, Lietuvoje!“. Numatomi laikai prisijungti: kovo 27 - 29 d. ir balandžio 10 - 12 dienomis. Dalyvavimas nemokamas.

Prie šių metų pamokos galės prisijungti ne tik 3-4 klasių, bet ir 1-2 klasių mokiniai.

Įdomiojoje pamokoje bus kalbama apie Lietuvoje auginamus produktus: jų naudą sveikatai, poveikį gamtai, tvarumą, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą. Speciaistai paaiškis, kuo skiriasi produktai užauginti pagal ekologinės žemės ūkio ir maisto gamybos (EKO) ir nacionalinės maisto kokybės (NKP) sistemas.
 

Programa „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ plečiasi

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai suvartoja kiekvieną dieną. Vis daugiau vaikų renkasi ir sveikus užkandžius (vaisius, daržoves, riešutus ar grūdinius produktus). 

„Programa populiari ir populiarėja, tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie vaikų skatinimo vartoti sveikatai palankius produktus. Maisto kultūros ugdymas – vienas iš ilgalaikių programos siekių“, – seminare – konferencijoje „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, organizuotoje šį pavasarį kalbėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kuris maisto kultūros puoselėjimą laiko ilgalaikiu Programos siekiu.

Prie Programos tiek mokymo įstaigos, tiek ir produktų tiekėjai gali jungtis jau dabar, užpildę Tiekėjo patvirtinimo paraišką.

Mokėjimo prašymo teikimas RRPAIS terminalu

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (ZUA) tęsia Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos (Programa) įgyvendinimą. Šiais, 2022/2023 mokslo metais, Pareiškėjai, dalyvaujantys Programoje, Mokėjimo prašymus paramai gauti privalo teikti tik naudodamiesi ZUA įdiegtu Rinkos reguliavimo priemonių administravimo informacinės sistemos (RRPAIS) terminalu.

Norint pateikti Mokėjimo prašymą RRPAIS terminalu, Pareiškėjai turi kreiptis į ZUA el. paštu info@zua.lt dėl prisijungimo suteikimo. Pareiškėjams suteikiamas vartotojo vardas, slaptažodis bei nuoroda, kurią paspaudus Pareiškėjas nukreipiamas į Mokėjimo prašymo pildymo terminalą. Kartu su prisijungimu pateikiama ir naudotojo instrukcija.

Registracija jau prasidėjo!

Kviečiame 3 - 4 klasių moksleivius ir jų mokytojus dalyvauti nemokamoje nuotolinėje įdomiojoje pamokoje MAŽIAU - TVARIAU! ARČIAU - SVEIKIAU!

Pamokoje mokiniai susitiks ne tik su gerai pažįstamais Herojais, bet ir įdomiais pašnekovais. Mokiniai sužinos/pagilins žinias apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Bus labai įdomu!

Įdomioji pamoka vyks nuotoliniu būdu (laikas pasirinktinai):

  • 2023 m. kovo 29 d. 11:00-11:45
  • 2023 m. kovo 30 d. 11:00-11:45
  • 2023 m. kovo 31 d. 10:00-10:45
  • 2023 m. kovo 31 d. 12:00-12:45

Registracija būtina! Registruokitės www.maistataupyk.lt.

Knygos „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau čia

Ne vienerius metus visos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje“ (toliau – Programa) dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo kviečiamos ugdyti pradinių klasių moksleivius sąmoningais piliečiais, gebančiais pasirinkti sveikatai palankius, ekologiškus, nacionalinės kokybės produktus: vaisius, daržoves, pieną ir jo gaminius. Šiais metais Programos vykdytojai kviečia daug dėmesio skirti maisto atliekų mažinimui.

Maisto švaistymas ir neatsakingas vartojimas yra aktuali pasaulinė problema. Beveik trečdalis viso pasaulyje pagaminto maisto prarandama ar išmetama. Nors maistas brangsta, mes vis labiau jo nevertiname dėl neįtikėtinos gausos, kuria anksčiau negalėjome džiaugtis. Kol dalis pasaulio gyvena maisto pertekliuje, kita dalis skursta ir negali pasidžiaugti net duonos kąsniu. Pasak Jose Graziano da Silva, FAO generalinio direktoriaus, „Vaikai turi suvokti pasaulinę maisto krizę, kad galėtų kurti kitokią pasaulio ateitį“.

SU RUGSĖJO PIRMĄJA!

Būkite sveiki kartu su „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programa! Kviečiame rūpintis savo bei artimųjų sveikata, tausokite mūsų visų aplinką!

Sėkmingų naujų mokslo metų!

Mokiniams vėl sugrįžus į mokyklas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija tęsia Europos Sąjungos mokykloms skirtą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programą, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama.

Jau nuo rugsėjo Programoje dalyvaujantys tiekėjai pradės darželiams bei pradinių klasių moksleiviams vežti pieno gaminius: geriamą pieną, kefyrą, geriamą jogurtą, šviežius ir brandintus puskiečius bei kietuosius ilgai brandintus sūrius. Bus tiekiami tik ekologiški produktai.

Mokslo metams įsibėgėjus, mažiesiems bus vežami vaisiai ir daržovės: morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai. Bus tiekiami tik ekologiški arba Nacionalinės kokybės produktai.

Lietuva prie pieno programos, vykdomos Europos Sąjungos valstybėse, prisijungė nuo 2004 metų, o prie vaisių ir daržovių – nuo 2009 metų. Pagrindiniai programos siekiai - pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, vartoti jų daugiau ir ateityje, supažindinti moksleivius su lietuviškų žemės ūkio produktų nauda bei kilme, ekologijos svarba, maisto švaistymo problema.  

 

Konkursas „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ – pasibaigė!

Lietuvos ugdymo įstaigos nuo vasario mėnesio iki gegužės 31 dienos dalyvavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuotame respublikiniame pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikių projektų „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkurse.

Pratęsiamas respublikinis konkursas "Kaip ant mūsų stalo atkeliauja..."

Informuojame, kad VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuojamas respublikinis pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkursas pratęsiamas iki gegužės 29 dienos.

Konkurso nuostatų pakeitimas
Konkurso nuostatai
Konkurso dalyvio projekto ataskaita

Šis konkursas vykdomas įgyvendinant „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programos 2017–2023 mokslo metų strategiją, o jo tikslas - supažindinti vaikus su žemės ūkio gamybos svarba, ekologiškuose Lietuvos ūkiuose auginama ir gaminama produkcija, skatinti vaikus valgyti daugiau vaisių, daržovių bei pieno produktų, rūpintis savo sveika mityba.

Konkurso koordinatorė – VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Rinkos priemonių administravimo skyriaus specialistė Raminta Murauskaitė, tel. +370 611 73603, el. p. r.murauskaite@zua.lt

 

Respublikinis pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkursas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja Respublikinį pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkursą.

Šis konkursas vykdomas įgyvendinant „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programos 2017–2023 mokslo metų strategiją, o jo tikslas - supažindinti vaikus su žemės ūkio gamybos svarba, ekologiškuose Lietuvos ūkiuose auginama ir gaminama produkcija, skatinti vaikus valgyti daugiau vaisių, daržovių bei pieno produktų, rūpintis savo sveika mityba.

Kviečiame visas pradines klases bei darželių ar lopšelių-daželių grupes aktyviai dalyvauti.

 

Konkurso nuostatai
Konkurso dalyvio projekto ataskaita

Konkurso koordinatorė – VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Rinkos priemonių administravimo skyriaus specialistė Raminta Murauskaitė, tel. +370 611 73603, el. p. r.murauskaite@zua.lt

 

Renginys vaikams „Kokybiško maisto šventė Sveikatos karalystėje“

Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja didelę, linksmą ir sveiką šventę vaikams - „Kokybiško maisto šventė Sveikatos karalystėje“.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA prie Žemės ūkio ministerijos
Direktorius Jonas Balkevičius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
 
X