Gerosios praktikos sklaida

Veiklos sritis „Bendruomeniškumą kaime skatinančių (įskaitant gerosios patirties sklaidos ir mokomuosius vizitus) ir tradicinių renginių organizavimas" (2022 m., 2 dalis)

Punios kaimo visuomeninė organizacija „Punios ainiai“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: ŠVIEŽIOS DUONELĖS – ONINIŲ ŠVENTĖ
Tikslas: organizuojant tradicinę Šviežios duonelės – Oninių šventę, puoselėti vietos  etninę kultūrą ir papročius, telkti bendruomenę, skatinti ją edukacinėmis ir kultūrinėmis veiklomis prisidėti prie Punios krašto savitumo ir identiteto išsaugojimo.
Rezultatas: šventė, kurioje dalyvavo apie 3000 žmonių, prasidėjo šviežios duonelės pagarbinimu ir varduvininkių pagerbimu. Šventės metu vyko „Duonos kelio“ edukacija. Atskiroje lauko palapinėje duonos kepėja ir edukatorė pasakojo apie senąsias rugiapjūtės ir pirmo derliaus šviežios duonos kepimo tradicijas, demonstravo įrankius ir priemones, reikalingas duonos kepimui, vaišino šviežiai iškepta duona. Šalia palapinės vyko improvizuotas kūlimas spragilais, pėdų rišimas. Veikė fotonuotraukų „Rugiapjūtė Punioje“ ir Oninių vainikų parodos. Vyko amatininkų ir ūkininkų mugė. Šeimininkės, kulinarinio paveldo puoselėtojos, vaišino dzūkiškais patiekalais – grikine babka, duonos gira, namine duona ir pyragu ir taip reklamavo bendruomenės „Panemunės dzūko pirkioje“ vykdomas kulinarinio paveldo edukacijas. Vyko šventinis koncertas.
Neįgalieji ir senjorai buvo įtraukti į šventės pasiruošimo veiklas (pynė vainikus,  patarė kaip pristatyti senąsias rugiapjūtės tradicijas), todėl pasijuto svarbūs ir reikalingi bendruomenės nariai. Jauni žmonės dalyvavo meninėje programoje, susipažino su senosiomis tradicijomis, galėjo pasilinksminti ir paklausyti populiarių grupių koncertinės programos. Socialinę atskirtį patiriantys gyventojai taip pat buvo įtraukti į pasiruošimo šventei veiklas, kultūringai praleido laisvalaikį. Kraštiečiai ir renginio svečiai turėjo galimybę susipažinti su vietos amatais ir tradicijomis, pasižiūrėti įvairios meninės programos, įsigyti tautinio paveldo produktų, dalyvauti  pramogose.

Nevarėnų bendruomenė „Ratas“, Telšių r.
Projekto pavadinimas: VO AŠ ČĖ GĖMIAU
Tikslas: puoselėti ir ugdyti žemaičių kalbą bei papročius, gyventojų bendruomeniškumą, plėtoti kultūrinį gyvenimą, prijungiant ir kitų kraštų meno kolektyvus. Vertinti žemaitiškų bendruomenių indėlį ir šiuolaikines galimybes, siekiant nuolatinio ryšio ir naudingos bendrystės.
Rezultatas: rugpjūčio 5-7 d. Nevarėnuose nuaidėjo tarptautinis, tradicinis festivalis, suteikęs nevarėniškiams ir atvykusiems svečiams daug įvairaus pobūdžio renginių. Festivalyje, kuris šiais metais buvo skirtas Žemaičių metams pažymėti, dalyvavo apie 1400 žmonių. 
Renginių ciklas prasidėjo Baltąja vakariene, kurios metu susirinkusieji mėgavosi grojančių, dainuojančių ir šokančių kolektyvų pasirodymais. Kitą dieną prie Nevarėnų pagrindinės mokyklos vyko tarptautinis meno mėgėjų kolektyvų koncertas ir pramogos mažiesiems, o vakare koncertavo šiuolaikinio šokio kolektyvai iš Nevarėnų, Mitkaičių, Ryškėnų, Tryškių, Sedos, Šateikių bei profesionalūs dainininkai bei muzikos grupės. Šventę vainikavo ugnies šou. Paskutinę renginio dieną Nevarėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje vyko Nevarėnų krašto garbės piliečio apdovanojimo ceremonija.

Žlibinų bendruomenė, Plungės r.
Projekto pavadinimas: ŽOLINĖS – 2022
Tikslas: skatinant bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą bei puoselėjant tradicijas suorganizuoti Žolinių šventę. 
Rezultatas: į šventę gausiai susirinkusius žmones džiugino puikus oras ir renginiai: Šv. Mišios, koncertinė programa, prekybininkų mugė, gėlių ir žolynų dekoracijų paroda, vaikų pamėgtas Meškutis ir galimybė iki sutemų šėlti didžiuliame batute. Šventės dalyviai galėjo dalyvauti įvairiose edukacijose: pynė vainikus, gaminosi įvairius papuošalus, vaišinosi arbata ir medžiotojų būrelio paruoštomis vaišėmis; skautai kvietė pasižiūrėti pro virtualios realybės akinius, pažaisti senovinius žaidimus, išsikepti skautiškos duonelės. Šiemet visus džiugiai nustebino žlibiniškių aktyvus dalyvavimas gėlių ir žolynų dekoracijų parodoje – tiek daug eksponatų dar nebuvo. Šventės metu buvo pagerbti ir apdovanoti gražiausiai seniūnijoje tvarkomų sodybų šeimininkai.

Duokiškio kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: DUOKIŠKIO BALADĖS 2022
Tikslas: puoselėti bendruomeniškumą, bendradarbiavimą rengiant tradicinę šventę „Duokiškio baladės 2022“.
Rezultatas: vietos gyventojai – savanoriai aktyviai įsitraukė į šventės organizavimo veiklas: tvarkė viešąsias erdves, ruošė priemones parodoms ir edukacijoms, užsiėmė renginio viešinimu, o šventės dieną entuziastingai įsitraukė ir į kultūrines, švietėjiškas, pažintines, pramogines veiklas. Dvyliktą kartą surengtoje miestelio šventėje „Duokiškio baladės“, kurioje išlaikytas projekto tęstinumas ir tradiciškumas, sustiprinti gyventojų atstovavimo bendruomenei įgūdžiai, savirealizacija, dalyvavo apie 280 žmonių. Projekto socialinė nauda – teigiamas poveikis visuomenei.
Šventės metu bendruomenės namuose vyko medžio drožėjo K. Paunksnio, V. Krasauskienės fotografijų ir V. Augėnienės tapybos darbų parodos. Buvo suorganizuotas dviračių žygis, kurio metu  jauni žmonės susipažino su istoriniais ir gamtos objektais. Vyko amatininkų, tautodailininkų ir ūkininkų, atvykusių iš Aukštakalnių, Vilučių, Jūžintų, Paškonių, Sirutėnų kaimo bendruomenių, mugė. Tautodailininkai kvietė dalyvauti edukacijose ir užsiėmimuose: akmenskaldystės, molio lipdybos, medinių žaislų dekoravimo. Buvo įrengta žaidimų erdvė ir mažiesiems šventės dalyviams. Svarbiausia šventės dalis – tradicinis baladžių vakaras, kurio metu buvo skaitomos eilės, skambėjo dainos ir instrumentinė muzika. Baladžių vakaras buvo skirtas šios šventės sumanytojo ir globėjo aktoriaus F. Jakšio 85 - sioms gimimo metinėms, tai progai buvo dedikuotas ir teatro trupės spektaklis.

Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“, Plungės r.
Projekto pavadinimas: FESTIVALIS „ŠVIESOS IEŠKOK NAKTYJE“
Tikslas: skatinti bendruomenės narių ir aplinkinių bendruomenių bendradarbiavimą. Aktyvinti bendruomenės žmones dalintis patirtimi, organizuojant kultūrinius renginius, populiarinti profesionalųjį meną. Suorganizuoti tradiciniu tapusi šviesos festivalį.
Rezultatas: šio projekto dėka kasmet didėja Žemaičių Kalvarijos žinomumas, vyksta meno kolektyvų bendradarbiavimas, kyla koncertinių programų lygis, o renginio dalyviai labiau susipažįsta su profesionaliuoju menu. Šis festivalis jau yra žinomas visame Žemaitijos regione, tad ir šiais metais jame dalyvavo apie 300 žmonių iš miestelio, aplinkinių kaimų bendruomenių, kaimyninių rajonų. Veiklose dalyvavo įvairių žanrų meno kolektyvai. 

Skėmių kaimo bendruomenė, Radviliškio r.
Projekto pavadinimas: SUSITINKAM
Tikslas: stiprinti bendruomenės sutelktumą, skatinti bendruomeniškumą ir bendravimą, plėtoti gyventojų ir kraštiečių laisvalaikio užimtumą. Paminėti Lietuvos jaunimo, Savanorystės ir Lietuvos krepšinio šimtmečio metus – jaunimo veiklos aktyvinimas ir įtraukimas į bendruomenės veiklą, savanorystės skatinimas ir padėkojimas savanoriams, aktyvaus sporto skatinimas. 
Rezultatas: renginio, kuris vyko Skėmiuose liepos 16 d., tikslinė grupė buvo šeima. Renginyje dalyvavo ir aktyviai laisvalaikį leido apie 300 įvairaus amžiaus žmonių. Tai buvo ne tik vietos gyventojai, bet ir į Skėmius nors trumpam sugrįžę kraštiečiai ir svečiai. Dieną sportavo ir sportinėse varžybose varžėsi jaunimas. Vakarą skambiomis dainomis pradėjo Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis "Svaja". Šoko moterų linijinių šokių grupė. Gausiai į šventę susirinkę vaikai visą dieną nemokamai pramogavo ant batuto.

Kupiškio rajono kaimo bendruomenių asociacija, Kupiškio r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ RUDENS ŠVENTĖ „DERLIAUS ŠVENTĖ KVIEČIA“
Tikslas: organizuoti tradicinę Kupiškio rajono gyventojų ir atvykstančių svečių rudens šventę, puoselėjant Kupiškio krašto tradicijas, įprasminant svarbias Kupiškio vietovių ir iškilių asmenybių atmintinas sukaktis, į veiklas įtraukiant visų kartų atstovus, didelį dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui.
Rezultatas: šis tradicinis renginys, skatinantis bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą, sutelkė kaimo bendruomenes, Kupiškio miesto ir rajono vietos amatininkus, tautodailininkus. Renginyje, kurio šių metų priambulė – „Po gyvybės medžiu“, dalyvavo 24–rios Kupiškio rajono kaimo bendruomenės. Šventėje aktyviai dalyvavo ir Kupiškio jaunimo centro savanoriai, viešosios bibliotekos darbuotojai, Kupiškio mokyklų bendruomenės. Į šventės veiklas, edukacijas įsitraukė asmenys iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių – senjorai, neįgalieji, mažas pajamas gaunantys, šeimos su mažais vaikais, nes visos siūlomos veiklos buvo patrauklios ir nemokamos, jame dalyvavo apie 300 žmonių. 
Renginio dieną jau nuo ankstyvo ryto kupiškėnų ir miesto svečių laukė šurmuliuojanti mugė, įvairios veiklos bei pramogos tiek mažiems, tiek dideliems. 2022 – ieji metai Lietuvos Respublikos seimo buvo paskelbti ir Gyvūnų gerovės metais. Šia proga visi, drauge su savo augintiniais, galėjo apsilankyti žirgų ir augintinių erdvėje, kurioje vyko edukacijos ir gyvūnų paradas. Šventės dalyviai grožėjosi Kupiškio miesto ir rajono ugdymo įstaigų bei kaimo bendruomenių sukurtais floristiniais kilimais ir kaimo bendruomenių, susibūrusių seniūnijų kiemeliuose, išradingais savo veiklų pristatymais. Visos kaimo bendruomenės šventės organizatorių buvo įvertintos ir apdovanotos.  Bendruomenės drąsiai paskelbė apie save: kaimas gyvas, čia nudirbta daug gražių darbų, kaimo žmonės moka švęsti šventes, saugo senąsias tradicijas ir kuria naujas. Kupiškio krašto žmonės bei miesto svečiai (jaunimas, socialiai pažeidžiami asmenys, amatininkai) atrado sau įdomias veiklas ir įsitraukė į jas. Ši patirtis sustiprino Kupiškio rajono viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų, kaimo bendruomenių bendradarbiavimą ir bendruomeniškumą, įtraukė socialinę atskirtį patiriančius asmenis ir jų grupes į bendruomenines veiklas, paskatino jaunimo lyderystę. Ši patirtis pravers ateityje organizuojant panašius renginius, o ypač kitais metais vėl sukviečiant į šią gražią tradicinę šventę Kupiškyje.

Nemakščių bendruomenės santalka, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: VASAROS PALYDOS NEMAKŠČIUOSE – MAŽOJOJE LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖJE 2022 M.
Tikslas: telkti bendruomenę, skatinti ją išsaugoti ir puoselėti savo krašto tradicijas bei papročius perduodant ateities kartoms, ugdyti Nemakščių bendruomenės santalkos ir aplinkinių kaimų gyventojų bendruomeniškumą.
Rezultatas: vienas iš pagrindinių renginių suburiantis Nemakščių bendruomenės santalkos narius – tradicinė Vasaros palydų šventė Nemakščiuose. 2022 m. Nemakščių miestelis yra paskelbtas Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Savanoriai ir jaunimas paruošė Martyno Mažvydo gimnazijos stadione erdvę saviveiklininkų pasirodymui, varžyboms, žaidimams, ūkininkų, amatininkų mugei. Mugėje savo gaminius pristatė sūrininkė, bitininkas, šakočių kepėja, medžio drožėjas, žaislų mezgėja, odos papuošalų meistrė. Šventės metu vyko šakočio kepimo edukacija. Viso renginio metu dalyviai turėjo unikalią galimybę po miestelio apylinkes pasivažinėti vieninteliu Lietuvoje esančiu Nemakščiuose Aštuonračio muziejaus eksponatu – aštuonračiu, susipažinti su Nemakščių  krašto lankytinomis vietomis. Šventėje skambėjo muzika ir dainos, dalyviai stebėjo meno mėgėjų kolektyvų ir vietos jaunųjų atlikėjų pasirodymus. Dalyvius džiugino skirtingas kartas iš skirtingų bendruomenių sujungusi viktorina „Pažinkime vieni kitus“. Nemakščių miestelio simbolis – ratas, kuris pavaizduotas herbe ir vėliavoje, todėl neatsitiktinai buvo paskelbta akcija – papuošk savo sodybą ratu. Parengtame didžiuliame stende buvo eksponuojamos nuotraukos kaip miestelio gyventojai nestokodami išradingumo ir kūrybiškumo savo sodybose įkurdino ratus. Stendo ekspozicija sulaukė didelio vietinių ir svečių susidomėjo. Šventėje nebuvo pamiršti ir mažieji gyventojai – jie saugūs ir laimingi, prižiūrimi tėvų arba senelių, važinėjosi elektrinėmis mašinėlėmis. 
Renginys paskatino susiburti, aktyviai dalyvauti mugėje, sporto rungtyse, žvejybos rungtyje, edukacijoje, viktorinoje. Renginys sutelkė kaimo bendruomenės narius, prisidėti prie vietos tradicijų puoselėjimo ir išsaugojimo ateities kartoms, amatų išsaugojimo, patrauklaus Nemakščių krašto įvaizdžio formavimo.

Panemunėlio miestelio bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: VALSTYBĖS VYRAI PANEMUNĖLYJE
Tikslas: sutelkti Rokiškio rajono Panemunėlio miestelio bendruomenę bendrais darbais, kūrybinėmis idėjomis regione sukurti tęstinį kokybišką kultūros produktą: prisidėti prie Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginių organizavimo, patraukliai paminėti kraštiečio ministro – pirmininko Juozo Tūbelio 140 – ąsias ir Lietuvos prezidento Antano Smetonos viešnagės Panemunėlyje 95 – ąsias metines.
Rezultatas: įgyvendinant projektą buvo paruoštas scenarijus literatūrinei – muzikinei kompozicijai ,,Dviejų valstybės vyrų viešnagė Panemunėlyje“, pagal kurį jaunieji šauliai, panemunėliečiai, renginio svečiai laukė atvykstant prezidento A. Smetonos ir J. Tūbelio su savo žmonomis, kuriuos sutiko Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas", vėliau svečius stebino skudučių garsai, sukurtos eilės. Literatūrinės – muzikinės kompozijos personažai ir šventės dalyviai diskutavo ir aptarė lietuvybės išsaugojimo klausimus, dalyvavo Šv. Mišiose, procesijoje, aplankė mokytojo kun. J. Katelės kapą. Po iškilmingos dalies koncertavo pučiamųjų orkestras „Garsas“ (dirigentas M. Bražas). Arijas iš operų ir įvairias aranžuotes atliko operos solistas E. Dovidovičius. Koncertą papildė bažnyčioje Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ parengta sakralinės muzikos programa „Tikiu“. 
Viso renginio metu vyko amatų mugė ,,Kermošėly aš buvau“. Šventę, kurioje dalyvavo apie 300 žmonių, vainikavo buvusios Panemunėlio kun. Jono Katelės mokyklos mokytojų ir mokinių susitikimas „Po liepom senom“. Dalyvaujančius mokytojus ir mokinius pasitiko mokyklinis skambutis, kuris visus sugrąžino į vaikystę ir ankstyvosios jaunystės metus. Pakilią nuotaiką kūrė Juodupės liaudies kapela „Vyžuonta“.

Bagotosios kaimo bendruomenė, Kazlų Rūdos sav.
Projekto pavadinimas: KERMOŠIŲ TRADICIJŲ IŠSAUGOJIMAS, PUOSELĖJIMAS IR POPULIARINIMAS BAGOTOSIOS KRAŠTE
Tikslas: išsaugoti ir populiarinti Bagotosios krašto etninio paveldo – Kermošių tradiciją, interpretuojant savitą krašto paveldo praeitį ir dabartį, įveiklinant vietos kultūros paveldą ir įtraukiant įvairių kartų tarpusavio bendradarbiavimą bei kultūrines iniciatyvas.
Rezultatas: tradicinėje Kermošiaus šventėje dalyvavo apie 300 žmonių iš visų Suvalkijos regionų. Prie šventės organizavimo daug prisidėjo bendruomenės jaunimas, kuris tvarkė ir puošė renginio vietą, parengė vakarinę programą.
Renginio kultūrinė programa buvo gausi – vyko Bagotosios kaimo bendruomenės veiklos nuotraukų paroda, šurmuliavo smagi amatininkų ir ūkininkų mugė, scenoje pasirodė 4 kolektyvai, pirmą kartą savo veiklą pristatė medžiotojų klubas. Mažieji šventės dalyviai linksmai leido laiką batute, mobilaus ūkio „Bagota ciba“ ožkyčių edukacinėje programoje, sportinėse rungtyse. Smagųjį Bagotosios Kermošių vainikavo naktišokiai.

Plungės rajono Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenė „Gija“, Plungės r.
Projekto pavadinimas: PETRINĖS STALGĖNUOSE
Tikslas: skatinant bendruomeniškumą ir puoselėjant tradicijas suorganizuoti Petrinių šventę Stalgėnuose.
Rezultatas: Petrinių šventė pranoko organizatorių lūkesčius – joje dalyvavo apie 300 žmonių. Šventė prasidėjo šeimų spartakiada. Vyko krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo varžybos, šaškių turnyras. Renginyje netrūko ir savo rankdarbiais prekiaujančių amatininkų. Šventės svečiai gyrė kruopščius ir originalius rankų darbo gaminius bei įsigijo jų savo namams ir dovanoms. Šventės dalyvius linksmino muzikiniai kolektyvai su labai įvairaus žanro repertuaru. Šventę papuošė Lietuvos čempionatuose pirmasias vietas laiminti šiuolaikinių šokių šokėjų pora. Vaikai džiaugėsi pramogaudami batutuose. Net dvi kompetentingos komisijos rinko nusipelniusius, padėkos vertus Stalgėnų seniūnijos gyventojus ir gražiausių sodybų šeimininkus. Visi sporto varžybų nugalėtojai, atlikėjai, nusipelnę stalgėniškiai buvo apdovanoti atminimo ir padėkos dovanomis.
Daug prie šventinio renginio prisidėjo ir bendruomenės savanoriai, kurie renginio organizavimui rado papildomų lėšų, dalyvavo talkoje ruošiant šventės teritoriją, puošiant ir dekoruojant sceną bei aplinką, teisėjavo sportinėse varžybose, padėjo palaikyti tvarką renginio metu ir po jo, sutvarkė teritoriją. Renginio dalyviai ir žiūrovai džiaugėsi puikiai organizuota švente, prasmingu ir aukšto lygio sportiniu bei muzikiniu jos turiniu.

Zarasų rajono bendruomenių asociacija, Zarasų r.
Projekto pavadinimas: GERUMO PAUKŠTĖ
Tikslas: suorganizuoti tradicinį XVI – ąjį Aukštaitijos regiono bendruomenių sąskrydį ir įvertinti bendruomenių darbus bei pasidalinti įgyvendintų projektų gerąja patirtimi, įteikti apdovanojimus bei pereinamąjį pagrindinį prizą „Gerumo paukštė“.
Rezultatas: renginio metu pristatytas Vajasiškio bendruomeninio verslo projektas – teminis Senolių kaimas. Senolių kaimas Vajasiškis – autentiškas, lietuvių liaudies papročius išlaikęs kaimas, kuriame įvairaus amžiaus žmonių grupėms vykdoma kultūrinė – pažintinė – edukacinė programa „XIX amžiaus kaimas“. Renginio dalyviai apžiūrėjo renovuotas patalpas, kuriose bendruomenė teikia apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas, aptartos galimybės Vajasiškyje priimti ir kitų bendruomenių narius, svečius suteikiant jiems ne tik apgyvendinimą ir maitinimą, tačiau ir erdvę stovyklavimui. Renginyje buvo aptarti Aukštaitijos regione įgyvendinti bendruomeninio verslo projektai, bendradarbiavimo galimybės, ateities strategijos. Improvizuotose kiemeliuose bendruomenės išmoningai pristatė savo veiklas, vaišino paruoštomis vaišėmis. Renginį pagyvino Linksmosios rungtys, smiginio varžybos, pasislėpusios Gerumo paukštės paieška, koncertinė programa, o foto edukacijoje padarytos nuotraukos papuoš renginyje dalyvavusių bendruomenių albumus.

Akmenynų kaimo bendruomenė, Kalvarijos sav.
Projekto pavadinimas: ČIA MANO TĖVIŠKĖ – TĖVŲ NAMAI
Tikslas: saugant Akmenynų krašto tradicijas, skatinti žmonių saviveiklą, bendruomeniškumą, populiarinti Akmenynų kaimo bendruomenę rengiant tradicinius renginius, taip padedant išsaugoti ir puoselėti krašto savitumą, bei užtikrinti šių veiklų tęstinumą.
Rezultatas: bendruomenė jau 7 kartą organizavo renginį, skirtą paminėti Sūduvos metus, į veiklas įtraukiant vietos meno kolektyvus, pristatant tautinį sūduvių kostiumą, dainas, šokius. Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis. Vėliau vyko amatininkų, ūkininkų bei verslininkų mugė ir šventinis koncertas.
Projektas suteikė galimybę sumažinti atskirtį tarp Akmenynų kaimo ir didžiųjų miestų gyventojų, suteikė galimybę dalyvauti panašiuose renginiuose. Taip pat prisidėjo prie bendruomenės narių bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo tarp kartų, kaimo gyventojų ir socialiai pažeidžiamų visuomenės asmenų, didinimo.

Rokiškio rajono vietos veiklos grupė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: „TIK KARTU MES SĖKMINGI“ PANEMUNĖLYJE
Tikslas: per tradiciją „Tik kartu mes sėkmingi“ reprezentuoti krašto istoriją, kultūrą, krašto bendruomenių sąjūdį. 
Rezultatas: surengtas krašto bendruomenių tradicinis renginys – sąskrydis Panemunėlyje – Mažojoje kultūros sostinėje. Renginio metu vyko profesionalios koncertinės programos, vaikų aktyvinimo programa, amatininkų ir edukatorių produktų pristatymas, bendrystės korio lipdymas. Renginyje pristatytas Panemunėlio krašto istorinis maršrutas, surengtas jaunimo kūrybinis laiško konkursas „Mudu abu iš Panemunėlio“, bendruomenių patirčių kiemas. Bendruomenių sąskrydyje, kurį padėjo surengti Panemunėlio krašto jaunimas, dalyvavo 284 žmonės. VVG ir Rokiškio rajono bendruomeninės organizacijos įgyvendino tradiciją, kur turėjo progą pažinti Panemunėlio kraštą, pagilinti istorines žinias.

Šateikių bendruomenė, Plungės r.
Projekto pavadinimas: MANO KAIMO VASARA – 2022
Tikslas: organizuoti tradicinį – kasmetinį „Mano kaimo vasara“ renginį, skirtą Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Jaunimo ir Žemaičių kalbos metams paminėti. Per įvairias veiklas skatinti ir stiprinti įvairių amžiaus grupių bendruomenės gyventojų, bendradarbiavimą. 
Rezultatas: renginyje, kuriame dalyvavo 680 žmonių, vyko daug smagių užsiėmimų – tradicinė žūklė, krepšinis, stalo teniso ir šaškių varžybos, paplūdimio tinklinis, vaikų kiemelis ir meninės dirbtuvės, o vakare – šventinis koncertas. 
Renginio socialinė nauda – neapčiuopiama, tačiau be galo didelė, juk investuota į žmogų, jo laisvalaikio kokybę ir tobulėjimą.

Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: SŪDUVOS IR SAVANORYSTĖS METŲ PAMINĖJIMAS VILKAVIŠKIO RAJONE
Tikslas: pažymėti Sūduvos ir Savanorystės metus, aktyvinti bendruomeninę veiklą, skatinti savanorystę.
Rezultatas: spalio mėn. Vilkaviškio rajono bendruomeniečiai rinkosi į Klausučių kultūros namus, kuriuose vyko renginys „Sūduvių sutiktuvės“. Įrengtame „Amatų kieme“ savo amatus demonstravo vietiniai amatininkai ir produktų gamintojai. Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenė pristatė edukacinę karpinių programą "Čiulba, ulba Sūduvos paukštužėliai popieriaus karpiniuose", Ramoniškių kaimo bendruomenė pristatė edukacinę muilo gaminių programą, Gižų kaimo bendruomenė prekiavo bendruomenės siuvyklėlės gaminiais. Ūkininkas A. Meseckas “Amatų kieme” pristatė savo  ūkyje  „Stirniškių uogos“ užaugintą ir pagamintą produkciją. Amatų kiemą  papuošė ir didelio susidomėjimo sulaukė tautinių juostų audėjos, tautinių juostų paroda. Renginio metu koncertavo vietiniai meno kolektyvai.
Siekiant paskatinti savanorystę, renginio metu buvo padėkota aktyviausiems bendruomenių savanoriams. Jiems įteiktos padėkos ir projekto lėšomis įsigytos dovanėlės. Vilkaviškio rajone veikiantys kaimo bendruomenių įsteigti vaikų dienos centrai visus šventės dalyvius nudžiugino originalia dovana – paruošė linkėjimais ir piešiniais dekoruotus sėklų maišelius.
Projekto dėka Vilkaviškio rajono benduomeniečiai turėjo puikią progą paminėti Sūduvos ir Savanorystės metus, suskaičiuoti nuveiktus darbus, pasibūti ir pasidžiaugti bendryste.

Salų kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: KUC KUC KAMAJUOS
Tikslas: sudaryti sąlygas gyventojų kūrybiškumo ugdymui, saviraiškai, išsaugant kultūrinę tapatybę bei kaimų savitumą ir patrauklumą. Skatinti, kad Kamajų seniūnijos gyventojai ugdytų poreikį aktyviai dalyvauti Salų bendruomenės ir seniūnijos veiklose, taptų labiau bendruomeniškais.  
Rezultatas: 2022-ųjų metų renginys „Kuc kuc Kamajuos“ šventė 39-ąjį gimtadienį, o „Kamajų respublika“ minėjo 117-uosius metus. Šventė vyko tris dienas. Šventės metu surengta tradicinė mugė – linksmaturgis, kurioje savo gaminius ir produktus pristatė apie 70 tautodailininkų, amatininkų ir miestelio gyventojų. Veikė senovinė fotoateljė, kur buvo galima apsirėdyti senoviniais rūbais ir įsiamžinti senovinėje fotografijoje. Salų dvare vyko 5 – kios parodos. Šventės dalyviai smagiai leido laiką sportinėse tinklinio, krepšinio, etnožaidimų, šaškių ir šachmatų, šaudymo varžybose. Prie Antano Strazdo paminklo šventės dalyviai smagiai žaidė Bavarišką akmenslydį. Varžybose dalyvavo apie 150 jaunųjų Kamajų seniūnijos gyventojų. Surengtuose amatų kiemeliuose vyko vilnos vėlimo, šokolado ir karvučių gamybos edukacijos. Surengtas kinologų su šunimis pasirodymas. Šventės metu vyko ir labiausiai nusipelniusių gyventojų pagerbimo ceremonija. Šventės dalyvius linksmino jaunimo kolektyvai, kaimo kapela, profesionalūs dainininkai ir muzikantai, Salų dvaro sodyboje vyko instrumentinės muzikos koncertas, o Šv. Kazimiero bažnyčioje – sakralinės muzikos koncertas „Pasauliui nutilus“. 

Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: PABŪKIME KARTU – 2022 
Tikslas: skatinti kaimo gyventojų bendruomeniškumą, bendradarbiavimą, kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą bendruomenių veikloje, verslumą ir puoselėti savanorystės kultūrą. 
Rezultatas: Aštriosios Kirsnos dvare suorganizuotas 9-sis Lazdijų rajono kaimo bendruomenių sąskrydis „Pabūkime kartu – 2022“, į kurį susirinko Lazdijų rajono kaimo bendruomenės, jaunimas, socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, vietos amatininkai, ūkininkai bei svečiai pabendrauti ir pasidžiaugti vieni kitais. Sąskrydyje dalyvavo 15 kaimo bendruomenių komandų, 255 dalyviai. 
Sąskrydis prasidėjo bendruomenių prisistatymais, kurie išsiskyrė originaliais vaidinimais, šūkiais, eilėraščiais, šokiais, dainomis ir pasakojimais atitinkančiais sąskrydžio temą „Pobūvis dvare“. Bendruomenių komandos dalyvavo kūrybinėse ir sportinėse varžytuvėse, varžėsi gražiausio pono ir ponios konkurse bei dalyvavo diskusijų kavinėje „Savanorystė bendruomeninėje veikloje“. Visos šventės metu buvo galima apsilankyti amatininkų mugėje, prekybininkų turgelyje, vaikams skirtoje pramogų erdvėje, pasidairyti senųjų automobilių ekspozicijoje bei dalyvauti edukacijose. Savanorystės metams paminėti buvo surengtas konkursas „Savanorystės džiaugsmas“. Renginį vainikavo koncertinė programa.
Prie sąskrydžio organizavimo prisidėjo Aštriosios Kirsnos kaimo bendruomenės jaunimas, taip pat ir kitos bendruomenės sąskrydžio vietos paruošime.
 

Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ONA IR VĖL KVIEČIA Į BATAKIUS
Tikslas: telkti vietos gyventojus bendram darbui, ugdyti bendruomeniškumą ir propaguoti turiningą ir prasmingą laisvalaikį. Puoselėti kultūros paveldą garsinant krašto istoriją, sukaupti ir perduoti ateinančioms kartoms krašto vertybes organizuojant tradicinį renginį. 
Rezultatas: Batakių kaimo bendruomenės ,,Aukaja“ nariai, būdami svarbiu vietovės plėtros faktoriumi ir suvokdami tradicijų svarbą vietovės įvaizdžiui ir plėtrai, nuo pat savo veiklos pradžios, prisiėmę atsakomybę, skiria didelį dėmesį kultūros paveldo puoselėjimui, todėl kasmet aktyviai dalyvauja senas tradicijas turinčio renginio, žmonių vadinamo Oninėmis, organizavime, kuris švenčiama nuo neatmenamų laikų. Šios šventės prasmę sudaro ne tik religinis sakralumas, bet ir galimybė bendrauti ir linksmintis tiek įvairių kartų vietos gyventojams, tiek ir svetur gyvenantiems kraštiečiams. Po šventės laukimo ir pasiruošimo, į ją susirinkę žmonės susitiko su giminaičiais, draugais, dalijosi mintimis apie praeities ir dabarties problemas, linksminosi, užmezgė naujas pažintis. Čia krašto ir atvykę amatininkai, įvairūs prekeiviai pristatė savo gaminius ir kitas prekes. 
Šio tradicinio renginio nauda – žmonės mato ir jaučia vietos tradicijų puoselėjimą, jie džiaugiasi galimybe bendrauti tarpusavyje, susitikti su svetur gyvenančiais giminaičiais ir pažįstamais, turiningai praleisti laisvalaikį, vaikai gauna dar vieną progą pasidžiaugti batutais, putomis, pažaisti, jaunimas pasilinksmina, užmezga pažintis, kartais lemtingas jų gyvenime.

Žagarių bendruomenė, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: DARYTI KAŽKĄ GERO NE TIK SAU, BET IR KITIEMS
Tikslas: suorganizuoti bendruomenės šeimų šventę ir paminėti Savanorystės metus, supažindinant visuomenę su savanoriška veikla, jos teikiama nauda, paskatinant žmones savanoriauti.
Rezultatas: šventės metu vyko koncertinė programa, pagerbti ir apdovanoti žmonės/šeimos, kurie savo savanoryste prisideda prie bendruomenės veiklos. Vaikai turėjo galimybę nusipiešti mylimą herojų su animatoriumi, linksmai laiką leisti šokinėdami ant didelio pripučiamo batuto. Staigmena šventės dalyviams – putų šou. Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba supažindino su savanoryste savo įstaigoje, pasakojo apie ugniagesio gelbėtoją darbą, naudojamą įrangą. Alytaus r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai renginio dalyviams pravedė įvairius žaidimus/estafetes. Šventės metu vyko amatininkų, ūkininkų, verslininkų pagamintų produktų prekybą.
Įgyvendintas projektas, kuriame dalyvavo apie 260 žmonių, pagerino bendruomenės įvaizdį, prisidėjo prie gerosios patirties skaidos, socialinių problemų sprendimų.

Kapčiamiesčio bendruomenė, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: KAPČIAMIESTIEČIŲ SĄSKRYDIS
Tikslas: suburti Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojus, sustiprinti bendruomeniškumą, tarpusavio ryšius, skleisti gerąją patirtį, paminėti jaunimo metus ir apdovanoti aktyvų, veiklų jaunimą.
Rezultatas: įgyvendinus projektą gauta socialinė nauda ir teigiamas projekto poveikis, kadangi toks renginys padėjo į visuomeninę veiklą pritraukti daugiau miestelio gyventojų, jaunų žmonių, taip pat asmenų iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių. Visi drauge pasibuvo, pabendravo. Ugdant meninę saviraišką susirinkusieji dalyvavo smėlio, atvirukų dekoravimo edukacijose. Šventės metu vyko prekybinė mugė, kurioje dalyvavo amatininkai/verslininkai su savo rankų darbo gaminiais, pagamintais ir užaugintais produktais.
Renginys, kuriame dalyvavo virš 255 žmonių, buvo svarbus visiems Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojams, kadangi subūrė visus draugėn, ugdė kūrybiškumą, bendruomeniškumą, skatino verslumą, daugiausiai dėmesio buvo skirta jaunimo verslumo ir aktyvumo skatinimui.

Asociacija „Plungės kraštas“, Plungės r.
Projekto pavadinimas: TEGU BENDRUMAS MUS VIENIJA
Tikslas: skatinti ir stiprinti Plungės rajono bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimą per įvairias veiklas.
Rezultatas: sąskrydis organizuotas Grumblių kaime, visos planuotos veiklos įvykdytos, rezultatai pranoko lūkesčius. Gausiai susirinkusios bendruomenės turėjo įveikti nemažai užduočių ir draugiškai pakonkuruoti su bendraminčiais. Visi turėjo pristatyti žemaitiškai sukurtas odes apie savo kaimų, bendruomenių gyvenimo džiaugsmelius ir vargelius. Taip pat bendruomenėms buvo iš anksto numatyta užduotis surengti gintarinių dirbinių parodą ir jiems tai puikiai pavyko. Sąskrydyje – konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 250 bendruomenės atstovų iš 17 bendruomenių. Bendruomenės paruošė ir žemaitiškų valgių, kuriais vaišino visus į renginį susirinkusius. Kultūrinėje programoje visus puikiais pasirodymais nustebino Plungės rajono Lietuvos Mažųjų Kultūros Sostinių kolektyvai – Platelių, Žemaičių Kalvarijos, Žlibinų, Alsėdžių kapelos ir iš Narvaišių kilusi solistė Neda. 
Svarbiausia renginio akimirka –  jaunųjų lyderių, savanorių, bei aktyviausių bendruomenininkų pagerbimas. Šiais ypatingais Žemaičių kalbos metais, Jaunimo ir Savanorių metais ypatingai svarbu buvo pasidžiaugti „Žemaitijos Gintarėliais“. 
Renginyje dalyvavo kelios kartos, tad vieni iš kitų mokėsi, vykdė veiklas, organizavo ir pristatė savo geriausias idėjas, savo metų kūrinius, dalinosi geriausiais receptais, o verslininkai – savo sėkmės istorijomis, menininkai – savo darbais ir visų dalyvių pažintis su šioje vietoje aktyviai veikiančia bendruomene, jos žmonėmis bei tuo, kuo jie yra geriausi ir ypatingi.

Kvietinių bendruomenės centras, Klaipėdos r.
Projekto pavadinimas: MINDAUGINĖS KVIETINIUOSE 2022
Tikslas: puoselėti tradicijas, vienyti bendruomenės gyventojus – suorganizuoti šventę „Mindauginės Kvietiniuose 2022“.
Rezultatas: Kvietinių gyventojai prisijungė prie šventės ne tik kaip dalyviai, bet aktyviai dalyvavo pasiruošime: kaimo puošimas, gražiausios sodybos rinkimai, ąžuolų vainiko pynimas, bromo puošyba, karūnos sostas. Visi atvykę į šventę turėjo galimybę prisėsti ant didžiulio karališko – šiaudinio sosto ir nusifotografuoti užsidėjus Mindauginių karūną. Būta ir daugiau tautinių akcentų – trispalvės spalvomis nudažyti suoliukai, vėliavėlės, trispalvėmis ir ąžuolo lapų vainiku dekoruotas įėjimas į šventę (bromas), kurį nupynė ir papuošė kvietiniškės.
Šventei startą davė tradicinis dviračių žygis aplink Kvietinius, vėliau vyko pramogos, edukacijos, sporto varžybos, vaikų darželio, mokyklos ir vietinių atlikėjų pasirodymai, apdovanojimai bei šventinis koncertas su gerai žinomais atlikėjais bei fejerverkais. Šiemet ir vėl šalia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, šaulių, kariškių, policijos, medžiotojų atstovų palapinių buvo įkurdinta ir bendruomenės palapinė, kurioje buvo galima ne tik įstoti į bendruomenės gretas, bet ir sužinoti gilią Kvietinių istoriją. Čia veikė ir bendruomenės sukurta nemokama edukacinė erdvė vaikams, prekybininkų mugė.
Šis renginys paįvairino kaimo gyventojų gyvenimą, pasididžiavimą savo kaimu, skatino vienybę ir iniciatyvas puoselėti savo gyvenvietės grožį, tvarką, kaimyniškumą, pilietinį aktyvumą ir patriotizmą. Tai buvo nuostabi šventė, kuri įsimins ilgam bei motyvuoja ir ateityje organizuoti kokybiškus renginius.
 

Skuodo rajono Ylakių seniūnijos kaimų bendruomenė
Projekto pavadinimas: TRADICIJOS JUNGIANČIOS BUVUSIUS IR ESAMUS YLAKIŠKIUS
Tikslas: skatinti ir vienyti bendruomenės sutelktumą, neabejingumą išsaugant senas tradicijas.
Rezultatas: bendruomenės gyventojai trumpam palikę savo kasdieninius darbus ir susirinkę į renginį dalyvavo sportinėse rungtyse, lankė amatininkų mugę, klausėsi muzikantų ir dainininkų koncerto, linksminosi vakaro diskotekoje. Šventėje buvo sukurta erdvė ir mažiesiems dalyviams. 
Susibūrusi bendruomenė ne tik suorganizavo ir linksminosi gražiame renginyje, kuriame dalyvavo apie 2000 žmonių, tačiau ir prisidėjo prie seniai puoselėjamos tradicijos išsaugojimo bei perdavimo iš kartos į kartą.
 

Pajūrio kaimo bendruomenė, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ŠKAPLIERINĖ
Tikslas: telkti vietos gyventojus bendram darbui, ugdyti bendruomeniškumą ir propaguoti turiningą bei prasmingą laisvalaikį. Organizuojant tradicinį renginį puoselėti kultūros paveldą garsinant krašto istoriją, ateinančioms kartoms sukaupti ir perduoti krašto vertybes. 
Rezultatas: tradicinio renginio naudą – vietos tradicijų puoselėjimas, galimybė bendrauti, susitikti su svetur gyvenančiais giminaičiais ir pažįstamais, kaimynais turiningai praleisti laisvalaikį. Renginiu džiaugėsi ir vaikai, kurie smagiai žaidė. Jaunimas linksminosi, mezgė pažintis. Į tradicinį renginį susirinkę įvairių kaimyninių bendruomenių atstovai sustiprino savo bendravimą, aptarė naujas ir įvairias jo formas. Atvykę amatininkai ir įvairūs prekeiviai realizavę savo gaminius ir prekes uždirbo pajamų. Pajūrio kaimo bendruomenės nariai įgyvendinę projektą, kuriame dalyvavo apie 260 žmonių,  įgijo didesnės patirties, pasilinksmino, užmezgė naujų pažinčių ir pasidžiaugė savo kraštu.
 

Veliuonos krašto bendruomenė, Jurbarko r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ VELIUONOS MIESTELIO ŠVENTĖ
Tikslas: tradicinio (18 – jo) renginio organizavimas. Veliuonos miestelio šventė, skatinanti bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą.
Rezultatas: suorganizuotoje šventėje dalyvavo Veliuonos seniūnijos gyventojai, jų giminaičiai ir svečiai bei aplinkinių seniūnijų – Juodaičių, Seredžiaus, Raudonės bendruomenių nariai. Vyko septynių jaunimo komandų krepšinio varžybos, penkių kaimo bendruomenių komandų varžytuvės, amatininkų ir žemės ūkio produkcijos gamintojų mugė. 
Didžiausia projekto nauda – matyti kaimo senjorus vaikų, anūkų, proanūkių ir giminaičių apsuptyje. Žmonės su negalia ir socialiai pažeidžiami asmenys džiaugėsi galimybe pabūti šventiniame šurmulyje ir pasiklausyti koncerto. Šventėje dalyvavo daugiau nei 500 žmonių.

Jadagonių piliakalnio bendruomenė, Kauno r.
Projekto pavadinimas: SŪDUVOS PERLAI – JADAGONIŲ ŽOLINĖS VAINIKE
Tikslas: puoselėti Žolinių tradicijas Lietuvos kaime, pažymėti Sūduvos metus, stiprinti bendruomeniškumą.
Rezultatas: tradicinei Žolinių šventei, kuri organizuojama nuo 2009 m. sutelktos savanorių grupės.  Buvo pinami vainikai ir žolynų kilimai, statomos palapinės ir stalai dalyviams ir svečiams, organizuojamos vaišės. Susisiekta su išeiviais iš kaimo ir su Kauno žydų bendruomene bei atrasti žydus slėpę vietiniai žmonės. Į šventę susirinko apie 370 žmonių – šeimos su vaikais, jų giminės, kraštiečiai, svečiai, išeiviai iš Jadagonių kaimo. Bendruomenėms suorganizuotas kilimų iš gėlių ir žolynų konkursas. Vyko amatininkų mugė, vietinės šeimininkės pristatė savo gaminius ir jų gamybos receptus. Šventės dalyviai buvo supažindinti su medžio, akmens ir metalo senaisiais amatais. Koncertinę programą pristatė Sūduvos krašto meno mėgėjų kolektyvai. Žolinių šventės dalyviai susipažino su kaime puoselėjamais tradiciniais amatais, kultūros paveldu, išmoko rišti vainikus, pinti gėlių kilimus.
Projekto vykdymo metu buvo paminėti Sūduvos metai bei užsimezgė draugystė su aplinkinių Kauno r. seniūnijų bendruomenėmis. 
 

Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga, Ukmergė
Projekto pavadinimas: DERLIAUS ŠVENTĖ „ANIUOLŲ SARGŲ KERMOŠIUS“ ŽELVOJE
Tikslas: skatinti Ukmergės krašto kaimiškų vietovių bendruomeniškumą ir partnerystę siekiant puoselėti ir  saugoti  Lietuvos kaimo senąsias tradicijas, papročius ir amatus bei propaguoti savanorystės svarbą.
Rezultatas:  lietuviško kaimo tradicijų ir papročių puoselėjimas – tautos identiteto dalis. Todėl, tęsiant tradicijas ir organizuojant renginį, buvo apjungtos visos 11-ka Ukmergės rajono kaimiškos seniūnijos ir jose veikiančios bendruomenės. Kadangi renginio vieta Želva, tad buvo atkreiptas dėmesys į Želvos miestelio istorinę praeitį – prieš II – ąjį  pasaulinį karą, jame didžiąją gyventojų dalį (90%) sudarė žydų tautybės gyventojai ir čia vykdavo didžiuliai turgūs. Todėl ir šventės tema buvo ,,Pirk, parduok, mainyk“. Seniūnijos kartu su savo bendruomenės žmonėmis kūrė kiemelius, kuriuose vyko edukacinės programos, amatų demonstravimas ir prekyba. Vyko konkursai, išaugintos didžiausios  daržovės svėrimo varžytuvės, senovinės sportinės rungtys, meninė ir kultūrinė programa. Veiklą plėtojantys amatininkai, verslininkai turėjo galimybę pristatyti  ir parduoti savo produkciją – tai ką turi geriausio ir gražiausio, užmegzti naujas pažintis.
Atliepiant į tai, kad šie metai paskelbti Savanorystės metais, buvo pagerbtos ir atminimo dovanėlėmis apdovanotos bendruomenės, kadangi jos su savo žmogiškaisiais ištekliais yra savanoriškos veiklos propaguotojos. 
Ši derliaus šventė – puikus bendradarbiavimo pavyzdys – galimybė  bendruomenėms būti kartu, kurti bendras vertybes, parodyti savo sumanumą, išradingumą, pasidalyti savo patirtimis, pasidžiaugti vieniems kitais ir puoselėti tradicijas.

Kaimų bendruomenė „Viduklė“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ ŠVENTĖ „RUDENS TAKU“
Tikslas: skatinti kaimų bendruomenės „Viduklė“ narių bendruomeniškumą, puoselėti bendruomenės tradicijas ir stiprinti bendradarbiavimą su kitomis rajono ir kaimyninio rajono (Šilalės r.) kaimo bendruomenėmis.
Rezultatas: renginio, kuriame dalyvavo 157 žmonės, metu vyko amatininkų mugė, skambėjo muzika ir dainos. Didelis dėmesys buvo skirtas jaunimui ir jaunoms šeimoms, kurios dalyvavo piešinių konkurse „Mano Viduklė“. Buvo surengta kaimo bendruomenės narių rankdarbių paroda „Auksarankis“ ir apdovanoti jos dalyviai. Ypatingą dėmesį bendruomenė skyrė savanoriams, kurie bendruomenės veikloje labai svarbūs – be jų pagalbos, pasiaukojančio darbo neįvyksta nė vienas renginys, neįgyvendinamas nė vienas projektas, todėl renginio metu jiems buvo padėkota.
Renginys buvo įdomus, išradingai organizuotas, sulaukė geranoriškų atsiliepimų. Apdovanoti konkursų dalyviai, paskatinti vietos amatininkai, meno kolektyvai, sustiprėjo žmonių pasitikėjimas bendruomenės veikla, suteikė galimybę džiaugtis savo kaimu. Stiprėjo bendradarbiavimo ryšiai su Šilalės r, Gylių, Paupio ir Girdiškės kaimo bendruomenių nariais.

Pasvalio rajono bendruomenių sąjunga, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: PASVALIO RAJONO BENDRUOMENIŲ TRADICINIS SĄSKRYDIS – 2022 
Tikslas: bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi bei mokomaisiais vizitais, skatinant bendruomeniškumą ir pristatant Pasvalio krašto sportinius žaidimus.
Rezultatas: suorganizuotas tradicinis bendruomenių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 800 žmonių. Bendruomenės pristatė kulinarinius savo krašto ypatumus, dalyvavo įvairiose sporto žaidynėse. Sąskrydžio metu buvo surengtas Lietuvos galiūnų pasirodymas (varžybos), vyko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis.
Šio projekto dėka bendruomenių nariai turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti, pasidalinti patirtimi ir paplanuoti ateities veiklas. Tokie renginiai skatina ir puoselėja bendruomeniškumą.

Kęsčių kaimo bendruomenė „Elbenta“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ANTANINĖS KĘSČIUOSE
Tikslas: telkti vietos gyventojus bendram darbui, ugdyti bendruomeniškumą ir propaguoti turiningą ir prasmingą laisvalaikį. Puoselėti kultūros paveldą garsinant krašto istoriją, kaupti ir perduoti ateinančioms kartoms krašto vertybes. 
Rezultatas: Antaninės Kęsčiuose – šventė, skirta visiems, t. y. visų socialinių grupių ir įvairaus amžiaus žmonėms. Jos svarbiausias akcentas – žmonių tarpusavio bendravimas, kuris paskatino atvykti svetur gyvenančius kraštiečius. Suaktyvėjusi bendruomenių veikla Antaninių tradicinę šventę praturtino įvairiapuse menine programa ir tuo dar labiau padidino šventės patrauklumą, paįvairino jos turinį. Tradicinio renginio programos tikslas – vietos regiono etninio savitumo išryškinimas. Tokie renginiai atitinka įvairaus amžiaus žmonių poreikius – vyresnės kartos žmonės tenkinasi pabendravimu ir prisiminimų pasidalijimu, džiaugiasi menine programa, o jaunimas ir vaikai žaidžia, mezga naujas pažintis, linksminasi. Antaninės žymi šienapjūtės pradžią, tad visi Antanai ir Antaninos buvo kviečiami pjauti pirmąją pradalgę, o vėliau buvo apdovanoti. Šventė buvo išskirtinė ir dekoracijomis, kurios buvo skirtos paskatinti Kęsčių kaimo ir aplinkinių kaimų žmones gyventi ir judėti tvariau.

VO „Meškuičių bendruomenė“, Šiaulių r.
Projekto pavadinimas: SUKAUPTA KARTŲ ISTORIJA – MEŠKUIČIAMS 465 METAI
Tikslas: suorganizuoti tradicinę Meškuičių miestelio šventę, skirtą Lietuvos jaunimo metams ir krepšinio 100 – čiui paminėti. Skatinti bendruomenės narių: jaunimo, asmenų iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių, senjorų įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, populiarinant savanorišką veiklą ir bendravimą tarp kartų.
Rezultatas: dviejų dienų renginys prasidėjo miestelio parke sporto varžybomis – vyko tinklinio, krepšinio 3/3 turnyras „Seniūnijos taurė“, „Stipruolio rinkimai“, zumbos treniruotė, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafetės. Buvo žaidžiami liaudies žaidimai. Šventės metu vyko tautodailininkų, amatininkų, ūkininkų mugė ir edukaciniai užsiėmimai. Renginio dalyvius linksmino liaudiškos muzikos kapelų pasirodymai/varžytuvės ir profesionalių atlikėjų koncertas. Antrą šventės dieną vyko Šv. Baltramiejaus atlaidų iškilmingos Šv. Mišios, procesija ir agapė.

Papilio bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: SAVAS KRAŠTAS KIEKVIENO ŠIRDY
Tikslas: tęsti Papilio miestelio tradiciją burti bendruomenę ir miestelio išeivius minint svarbias istorines datas, dalintis buvusių papiliečių pasiekimais – taip motyvuoti jaunąją kartą siekti savo tikslų. Subūrus visų kartų ir plačiai pasklidusius papiliečius paminėti Biržų kunigaikštystės, o kartu ir šios kunigaikštystės Papilio valdos 475-sias metines.
Rezultatas: suorganizuotos šventės „Savas kraštas kiekvieno širdy“, kurioje dalyvavo apie 600 žmonių, metu vyko edukacinė ekskursija aplankant kultūros paveldo objektus – Biržų krašto muziejų „Sėla“, bažnyčias. Renginio dieną vyko sportinės varžytuvės jaunimui, šventinis koncertas, šurmuliavo amatų demonstracinė mugė. Ši šventė yra besiformuojančios tradicijos tąsa – kartą metuose suburti kraštiečius ir pasidžiaugti vieni kitų pasiekimais, daugiau sužinoti savo krašto istoriją. 
Į visus renginio organizacinius darbus buvo įtraukta Papilio bendruomenė ir seniūnija, religinės bendruomenės, kultūros namų darbuotojai, mokyklos bendruomenės nariai. Tikimasi, kad ši šventė padidino jaunų žmonių motyvaciją dalyvauti prasmingose bendruomenės veiklose, suvokti, kad jie yra šio krašto istorijos dalyviai ir tęsėjai bei paskatino ir nuolatinius Papilio gyventojus tapti bendruomenės nariais ir įsitraukiant į įvairias veiklas jausti bendrystės prasmę. 

Asociacija „Naisių bendruomenė“, Šiaulių r.
Projekto pavadinimas: ŽOLINIŲ ŠVENTĖ NAISIUOSE
Tikslas: išsaugoti ir puoselėti savo krašto kultūrą ir tradicijas, organizuojant tradicinį Žolinės renginį Naisiuose.
Rezultatas: Naisiuose jau aštuntą kartą buvo surengta Žolinės šventė, kurioje ir toliau buvo puoselėjama blaivybės idėja, netruko įvairių užsiėmimų, veiklų, edukacijų ir pramogų. Festivalio tema – saugi vaikystė, todėl ypatingas dėmesys buvo skiriamas vaikams. Prieš festivalį Naisiuose įkurta dar viena lankytina vieta – triušių sala. Šventinę erdvę puošė gėlininkės L. Rukevičienės užaugintų kardelių bei Naisių kaimo bendruomenės narių kurtų gėlių puokščių ir floristinių darbų paroda „Žolinės spalvos“. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose vyko tautodailininkės B. Gricienės šiaudinių sodų paroda. Žolinių šventės programoje buvo muzikinė komedija ir du spektakliai, turininga profesionalių atlikėjų koncertinė programa. Antroji festivalio diena buvo skirta sporto žaidynėms. Vyko krepšinio, tinklinio, šaškių, smiginio, virvės traukimo, svarsčio kilnojimo varžybos, bėgimai „Naisiai – Kryžių kalnas – Naisiai“ ir aplink Baltų areną. Koncertinėje scenoje pasirodė šokių ir ritminės gimnastikos kolektyvai. Naisių žemaitukų žirgyno organizuotose žemaitukų konkūro varžybose Naisių taurei laimėti kartu su šeimininkais dalyvavo dar devynių žirgynų raiteliai ir žirgai iš Vilniaus, Panevėžio, Radviliškio, Šiaulių, Pasvalio, Zarasų, Kaišiadorių rajonų. 
Renginio metu pristatant įvairias edukacijas ir gaminius, buvo paskatintas vietos amatininkų ir ūkininkų verslumas. Dalyvavimas įvairiose edukacijose paskatino žmonių norą domėtis tradicijomis, prisiminti pamirštą ir atrasti kažką naujo. Visos projekto metu vykdytos veiklos prisidėjo prie kultūros tapatumo saugojimo ir kultūros prieinamumo didinimo visoms amžiaus bei socialinėms žmonių grupėms. Į šventės organizavimą buvo įtraukti Naisių bendruomenės, kitų kaime veikiančių nevyriausybinių organizacijų, kaime esančios mokyklos skyriaus ir seniūnijos centre esančios gimnazijos bendruomenės nariai. 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga, Biržų r.
Projekto pavadinimas: SKRYDIS 2022
Tikslas: surengti Biržų rajono kaimo bendruomenių sąskrydį, kuris skatintų kaimo bendruomenių bendradarbiavimą, stiprintų bendruomenių narių tarpusavio ryšius, užtikrinat gerosios patirties sklaidą, puoselėjant tradicinius amatus kaimuose, plėtojat kultūrinius ir kulinarinio paveldo mainus bendruomenėse.
Rezultatas: surengtas Biržų rajono kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriuo tęsiama kasmetinio renginio tradicija – renginys yra vienas iš Biržų r. kaimo bendruomenių sąjungos veiklos bei kiekvienos bendruomenės atskirai svarbių veiklos aspektų apibendrinimas. Renginyje dalyvavo nariai iš visų 45 Biržų r. bendruomenių, tai skatino bendruomenių narių tarpusavio komunikaciją, vyko gerosios patirties pasidalijimas. Bendruomenės pristatė kultūrinę programą, buvo demonstruojamas kulinarinis paveldas, tradiciniai kaimo amatai ir kitos veiklos, vykstančios rajono kaimo bendruomenėse. Buvo pristatytos įvairios aktyvios veiklos, skirtos įvairaus amžiaus žmonėms, ypatingai jaunimui, nes šventė buvo skirta Jaunimo metams paminėti, vyko Biržų rajono jaunimo pasirodymai. Taip pat paminėti ir Jono Meko metai, jam buvo skirta viktorina apie jo gyvenimą. Vyko sporto linksmosios žaidynės, kuriose buvo patikrintas taiklumas, rankų stiprumas ir ištvermė.
Renginys sustiprino Biržų r. kaimo bendruomenių sąjungą kaip organizaciją, skatino bendruomenių komunikaciją, augino bendruomeniškumo jausmą, įtraukė bendruomenių narius į bendruomenės veiklą. Buvo suteikta galimybė įvairioms saviraiškos formoms įvairių amžiaus grupių bendruomenių nariams.

Klaipėdos rajono Agluonėnų seniūnijos bendruomenė, Klaipėdos r.
Projekto pavadinimas: ALASAS LIETUVININKO KIEME. JONINĖS
Tikslas: puoselėti Agluonėnų krašto etnografinį savitumą, papročių bei tradicijų autentiškumą, perimamumą ir tęstinumą, sklaidą, stiprinti etninės kultūros vertybių svarbos suvokimą visuomenėje.
Rezultatas: renginys subūrė seniūnijos gyventojus bendrystei – buvo pasidalinta veiklomis, patirtimi bei pareigomis, paskatintas kartų bendradarbiavimas. Joninių šventės veiklose dalyvavo apie 2000 žmonių. Mažieji džiaugėsi Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvia pasaka „Joniukas ir Grytutė”, suaugę žiūrėjo Agluonėnų klojimo teatro, Anykščių, Rietavo ir Kretingos kultūros centrų paruoštus spektaklius. Šventinio renginio metu vyko edukacijos ir amatininkų mugė, tad visi joje galėjo įsigyti patikusį dirbinį. Šokiai ir žaidimai, solistų ir muzikantų pasirodymai visus renginio dalyvius įtraukė į linksmybių sūkurį, tad Joninių alasas tęsėsi iki paryčių...

Ukmergės rajono Deltuvos miestelio bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: DELTUVOS ŽOLINIŲ SPARTAKIADA
Tikslas: organizuoti Ukmergės rajono kaimo bendruomenių sporto šventę  „Deltuvos Žolinių spartakiada“, skirtą aktyvaus poilsio ir sveikatingumo veiklų vykdymui.
Rezultatas: sporto šventėje dalyvavo 200 įvairaus amžiaus dalyvių. Į spartakiadą susirinko sporto mylėtojai iš šešių Ukmergės rajono bendruomenių, dalyvavo Deltuvos ir Tulpiakiemio VDC vaikai. Keturioms vaikų komandoms buvo suorganizuotos linksmosios estafetės, kvadrato varžybos, įvairios edukacinės veiklos. Vyresnieji dalyvavo krepšinio, tinklinio, futbolo, smiginio, bėgimo, šaškių, virvės traukimo ir kitose rungtyse. Šventėje vykdytos veiklos, tradicinių amatų demonstravimas prisidėjo prie etnokultūros ir tradicijų saugojimo bei puoselėjimo. Žolinių spartakiada baigėsi profesionalaus atlikėjo koncertu.
Spartakiados organizatoriai į visas veiklas įtraukė savo bendruomenės narius, paskatino sveiką (be alkoholio) ir aktyvų laisvalaikio praleidimą. Kraštiečiai sveikos gyvensenos „virusą“ paskleidė ne tik Ukmergės rajone, tačiau ir visoje Lietuvoje.

Panevėžio rajono Uliūnų kaimo bendruomenė, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: ULIŪNAI. 650 METŲ ŽEMĖLAPYJE
Tikslas: surengti renginių ciklą Uliūnų 650-ies metų jubiliejaus paminėjimui.
Rezultatas: sukurtas pažintinis žaidimas, surengta istorinė paroda, suorganizuota edukacija, žaidimai, meno dirbinių, piešinių ir rankdarbių parodos. Renginio metu susitiko įvairaus amžiaus žmonės, buvę ir esami Uliūnų gyventojai, kurie aktyviai bendravo tarpusavyje, dalinosi prisiminimais. Jaunimui tai buvo paskata ugdyti patriotiškumą tėviškei, perimti patirtį iš vyresnių, pasimokyti vieniems iš kitų. Profesionalus scenos įgarsinimas, įžymus muzikos kolektyvas, įdomus šventinis renginys pritraukė daugiau žmonių nei buvo numatyta projekte – virš 311.
 

Žiobiškio kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: VĖL KVIEČIA ŠV. BALTRAMIEJUS
Tikslas: tęsti prieš šimtą metų susiformavusios pagrindinės Žiobiškio krašto šventės – Šv. Baltramiejaus tradicijas, ypatingą dėmesį suteikiant jaunimui – minint Jaunimo metus.
Rezultatas: suorganizuotas šventinis renginys, skirtas Žiobiškio 345-sioms metinėms ir Jaunimo metams paminėti. Projekto metu Žiobiškio krašto istoriją pristatė kraštietis, monografijos apie Žiobiškį autorius V. Mačiekus. Į parengiamuosius šventės organizavimo darbus ir veiklas buvo įtraukti įvairių socialinių sluoksnių gyventojai, vaikai bei jaunimas. Suorganizuotos kartų varžybos, vyko vaikų ir jaunimo simbolinis bėgimas, organizuoti įvairūs lauko žaidimai. Koncertuodami vaikai ir jaunimas tapo matomi ir svarbūs, parodė savo įgūdžius ir talentus. Šventės metu šurmuliavo ūkininkų ir amatininkų turgelis, kurio metu vyko daiktų (už simbolinį) mokestį pardavimo akcija, o surinktos lėšos paskirtos bendruomenės reikmėms. 
Žiobiškio kaimo bendruomenė įvedė naują tradiciją – pasveikinti naujakurius ir naujagimius. Šventės metu susikūrė bendradarbiavimo su Bajorų, Skemų bendruomenių nariais tinklas, kuris praplėtė ir plės laisvalaikio praleidimo formas ir galimybes. Įvairiose šventės veiklose dalyvavo 168 žmonės – žiobiškėnai, buvę kraštiečiai, svečiai.

Viečiūnų bendruomenė „Versmė“, Druskininkų sav.
Projekto pavadinimas: RUDENS ŠVENTĖ. LYGIADIENIS
Tikslas: telkti Viečiūnų bendruomenės savanorius ir jaunimą, organizuojant tradicinę Rudens šventę ir paminėti 2022 – sius Savanorystės ir Jaunimo metus.
Rezultatas: suorganizuota tradicinė rudens šventė, kurioje dalyvavo 600 dalyvių. Į šventės veiklas buvo įtrauktas jaunimas ir savanoriai (60 žmonių). Šventės metu buvo atkreiptas dėmesys į savanoriškos veiklos svarbą Viečiūnų bendruomenėje, tradicijų puoselėjimą. Bendruomenė, pagerbdama prabėgusius metus ir jų dovanas, aukojo ožį, pašventinę jį ugnimi, siuntė savo pagarbą ir dėkingumą protėviams praeitin, viltį ir meilę ainiams ateitin, o sau šitaip pelnydamiesi naujinimo ir atgimimo džiaugsmą dabarty.

Jankų bendruomenė, Kazlų Rūdos sav.
Projekto pavadinimas: TĘSIAME TRADICIJAS
Tikslas: bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimas organizuojant tradicinę vasaros šventę Jankuose.
Rezultatas: šventė, į kurią susirinko daugiau kaip 400 dalyvių, suvienijo bendruomenę, suteikė gerų emocijų, paskatino bendravimą, bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą, kadangi į renginio veiklų organizavimą buvo įtraukta daug vietos gyventojų. Į šventės organizavimą buvo įtraukti ir mokiniai ir socialinę atskirtį patiriantys gyventojai.
Renginio metu organizuotos veiklos: grybų karaliaus rinkimai, kultūrinė programa – kolektyvų  pasirodymai, žaidimai vaikams, sporto užsiėmimai.

Tauragnų krašto bendruomenė, Utenos r.
Projekto pavadinimas: KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ TAURAGNUOSE
Tikslas: prasmingai pažymėti miestelio gimtadienį, suburiant vietinius ir iš šio krašto kilusius žmones.
Rezultatas: šventės metu atidengta paminklinė lenta 1918-1923 m. savanoriams; pradėta sodinti vyšnaičių alėja prie dr. E. Šimkūnaitės vyšnių sodo, skirta žymiems šio krašto žmonėms. Veikė seniūnaitijų kiemeliai, vietos amatininkų ir ūkininkų kiemeliai, įvairios edukacijos, pristatytos dvi naujos knygos, apdovanoti šiam kraštui nusipelnę žmonės, vyko koncertas. Aktyviausiems šventės dalyviams ir savanoriams organizuotas mokomasis vizitas į Jūžintų kaimo bendruomenę Rokiškio r. Vaikų erdvėje veikė pripučiamas kliūčių ruožas. 
Projektas sukūrė pridėtinę socialinę vertę – saugomos bei perduodamos krašto tradicijos, ugdomas visuomenės susidomėjimas žymiais šio krašto žmonėmis, krašto istorija ir kultūra. Pagerbti Tauragnų kraštui nusipelnę žmonės, tad ir bendruomenės gyventojai skatinami prisidėti prie Tauragnų krašto kultūrinės bei socialinės veiklos. Prie šventės, kurioje dalyvavo apie 500 žmonių, sklandaus organizavimo prisidėjo didelis būrys bendruomenės savanorių.

Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras „Santaka“, Šakių r.
Projekto pavadinimas: VAIKŲ ŠVENTĖ „ŠITAM DIDELIAM BŪRY – 2022“ 
Tikslas: suorganizuoti šventę Vaikų gynimo dienai pažymėti bei LR Seimo paskelbtam Sūduvos metų garsinimui.
Rezultatas: tradicinis renginys, kuriame dalyvavo apie 300 žmonių, buvo skirtas įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo gyvam bendravimui su bendraamžiais bei suaugusiais, psichologinės įtampos padariniams sušvelninti. Vaikai linksminosi pramogų parkelyje: šokinėjo ant batutų, dalyvavo balionų lankstymo edukacijoje, aitvarų gamyboje, veidelius puošėsi piešiniais, vaišinosi. Kudirkos Naumiesčio bibliotekos darbuotoja dalyviams pravedė viktoriną, skirtą Sūduvos metams paminėti. Vyko etninių sportinių rungčių varžytuves su edukatoriais – pasakų personažais. Šventės dalyviai lankė tautodailininkų ir vietinių amatininkų mugę, kurioje degustavo įvairius Sūduvos krašto kepinius, medų bei galėjo pasigrožėti ar įsigyti dirbinių iš vaško, molio, medžio, siuvinių ir mezginių, susirišti gėlių puokštes. 
Meninėje programoje – koncerte dalyvavo patys šventės dalyviai: Kudirkos Naumiesčio lopšelio – darželio ,,Linelis“ dainorėliai, gimnazijos šokėjai ir dainininkai, Panovių laisvalaikio centro šokių grupė ,,Judesiukas“. Vyko aktyviausių šventės dalyvių apdovanojimai. Ši ypatinga šventė suteikė daug džiaugsmo ir šypsenų.

Metelių kaimo bendruomenė „Tarp Dusios ir Metelio“, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: PO METELIŲ DANGUM
Tikslas: tradiciškai organizuoti festivalį „Metelių banga“ ir iškilmingai paminėti Metelių parapijos Kristaus atsimainymo bažnyčios 200 metų jubiliejų. Stiprinti bendravimo tradicijas, savanorystę bendruomenėje, skatinti kartų bendrystę ir pilietiškumą. Patrauklia forma pateikti Metelių krašto istoriją.
Rezultatas: renginyje „Po Metelio dangum“ dalyvavo per 1500 įvairaus amžiaus ir įvairių socialinių grupių asmenų. Į renginių organizavimą buvo įtraukti ne tik Metelių bendruomenės nariai, tačiau ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos moksleiviai, kurie pastatė lauko estradą ir palapinę, sutvarkė Metelio ežero pakrantę ir kaimo viešąsias erdves, išpuošė bažnyčią, parengė ir pristatė parodą „Praeitis ir dabartis“, registravo šventės dalyvius bei dalino jiems suvenyrus. Renginio metų dalyviai buvo vaišinami vietoje verdama žuviene, vyko amatininkų ir prekybininkų mugė, skambėjo kaimo kapelų ir profesionalių atlikėjų muzika ir dainos.
Renginys sutvirtino ne tik Metelių kaimo bendruomenės, tačiau ir aplinkinių kaimų bendravimo tradicijas, savanorystę, kartų bendrystę ir pilietiškumą, padidino Metelių krašto istorijos sklaidą.

Trakų rajono Tiltų kaimo bendruomenė
Projekto pavadinimas: KVEPIA MEDUMI MŪSŲ STALAS
Tikslas: organizuoti tradicinę Trakų rajono bitininkų šventę ,,Kvepia medumi mūsų stalas“, atspindinčią dzūkų regiono kultūrinį savitumą ir puoselėjančią tradicijų tęstinumą.
Rezultatas: suorganizuota viešo pobūdžio, skirta tenkinti viešuosius poreikius (ne pelno) tradicinė bitininkų šventė „Kvepia medumi mūsų stalas“. Renginio metu vyko mugė, į kurią buvo sukviesti vietiniai ir aplinkinių vietovių ūkininkai, amatininkai, bitininkai, kur jie galėjo pristatyti savo gaminamą produkciją, pasidalinti patirtimi, perteikti savo gebėjimus jaunesniems. Bitininkams ir besidomintiems bitininkyste buvo pravesta paskaita apie bitininkystės perspektyvas. 
Gausus dalyvių ir žiūrovų būrys savo apsilankymu padidino vietovės žinomumą ir sklaidą. Bendra veikla ir rezultatai sutelkė įvairaus amžiaus bei socialinių grupių vietos gyventojus aktyvesnei bendrai ir įvairiapusei veiklai, suteikė bendruomeniškumo, aktyvumo, sąmoningumo, skatino bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, bei įtakojo socialinę bei kultūrinę plėtrą.

Anciškių kaimo bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: MENO IR SPORTO ŠVENTĖ „MOKI? GALI? PARODYK!“
Tikslas: tęsti unikalią tradiciją kaime – organizuoti meno ir sporto šventę. Stiprinti bendruomenės sutelktumą, suteikti galimybę jaunimui atskleisti savo talentus, kūrybines galias ir gebėjimus turiningai leisti laisvalaikį, tuo prisidedant prie Lietuvos jaunimo metų paminėjimo.
Rezultatas: renginio, kuriame dalyvavo 265 žmonės, metu veikė jaunimo kūrybinių darbų paroda, vietinių amatininkų demonstracinė – edukacinė mugė, vyko edukaciniai užsiėmimai vaikams ir jaunimui, estafetės ir sporto varžybos (gatvės krepšinis 3x3), šeimų piknikas, aktyviausių bendruomenės narių pagerbimas. Šventė baigėsi koncertu ir diskoteka jaunimui.
Projekto įgyvendinimas sustiprino bendruomenės sutelktumą, gyventojams suteikė galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį, formavo teigiamą požiūrį į tautos papročius ir tradicijas.

Krosnos miestelio bendruomenės komitetas, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: PO MATAUŠO JAU ATAUŠO
Tikslas: stiprinti sąsajas tarp jaunimo ir pagyvenusių bendruomenės narių, stiprinti jaunimo aktyvumą ir pilietiškumą.
Rezultatas: šventė prasidėjo Šv. Mataušo atlaidais, gyventojai dalyvavo procesijoje, kuri įtraukta į nematerialųjį kultūros paveldą. Kultūros centro prieigose vyko koncertas, kuriame pasirodė vietiniai ir kaimyninių bendruomenių šokėjai, muzikantai ir solistai, profesionalių atlikėjų grupė. Mugėje savo produkcija prekiavo aplinkinių kaimų ūkininkai ir namudininkai. Alytaus Birutės bataliono kariškiai šventės dalyvius supažindino su savo profesijos ypatumais, savo įranga jaunuolius apmokė šaudyti. Dalyvavo kinologai su mokytais šunimis. Vyko loterija, kuriai didelę dalį prizų pateikė vietiniai ūkininkai ir vietoje veikiančios įmonės – tai ypač pradžiugino loterijos dalyvius, kadangi visi bilietai buvo laimingi. Pasibaigus šventinei programai jaunimas šventės rengėjus ir dalyvius vaišino pačių keptu obuolių pyragu ir arbata.

Asociacija „Krokialaukio kaimo bendruomenė“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: SUĖJĘ PO DARBŲ
Tikslas: telkti Krokialaukio, Maštalierių, Čiurlionių, Krekštėnų, Krokininkų ir Daugirdų kaimų gyventojus bendruomeniškam bendradarbiavimui, skatinant verslumą, inovatyvių idėjų kaime paieškas, savanorystę bei įtraukiant į tradicinės rudens šventės aktyvias veiklas kuo daugiau įvairaus amžiaus ir patirčių žmonių, akcentuojant, kad 2022-ieji paskelbti Lietuvos jaunimo ir Savanorystės metais. 
Rezultatas: devintą kartą organizuotame renginyje dalyvavo apie 300 žmonių. Prieš renginį buvo surengtos puokščių komponavimo, duonos, šimtalapių, kibinų kepimo ir deserto gaminimo edukacijos. Vyko smulkių verslininkų ir amatininkų produkcijos paroda – pardavimas. Tradiciškai pasveikinti 2022-siais gimę bendruomenės mažyliai, vyriausi bendruomenės senjorai. Padėkos įteiktos šešiems aktyviausiems savanoriams (3 iš jų – jaunimo atstovai), kurie buvo aktyvūs, iniciatyvūs: neatlygintinai tvarkė viešąsias erdves, padėjo organizuoti kultūrinius renginius, pagelbėjo vienišiems, pagalbos reikalingiems senjorams pandemijos metu, savanoriavusiems Alytaus pabėgėlių nuo karo Ukrainoje centre. Renginyje buvo pristatyti ir nominuoti ,,Mano ūkis kitaip“ inovatyviai ūkininkaujantys bendruomenės žmonės: šilauogių, vynuogių, braškių sodinukų, triušių augintojai. Šventę, į kurios organizavimą buvo pakviestos visos  įstaigos ir organizacijos, esančios asociacijos teritorijoje, režisavo ir vedė patys bendruomenės nariai. 

Aukštupių kaimo bendruomenė „Aukštadabrupis“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: NIEKUR MIELESNĖS VIETELĖS UŽ SAVĄJĮ KAIMĄ NĖRA
Tikslas: stiprinti kaimo bendruomenės veiklą, aktyvinti bendruomeninį gyvenimą per tradicines šventes, skatinti nuoširdų, pagarbų bendravimą tarp skirtingo amžiaus kaimo gyventojų.
Rezultatas: Aukštupiškiai Žolines švenčia nuo neatmenamų laikų ir šios šventės prasmę sudaro ne tik religinis sakralumas, bet ir galimybė bendrauti ir linksmintis įvairių kartų vietos gyventojams ir svetur gyvenantiems kraštiečiams. Po šventės laukimo ir pasiruošimo, į ją susirinkę žmonės susitinka su giminaičiais, draugais, dalijasi mintimis apie praeities ir dabarties problemas. Ta proga naudojasi ir įvairūs krašto bei atvykę amatininkai, prekeiviai pateikdami savo gaminius, produktus ir kitas prekes. Šio tradicinio renginio nauda – žmonės mato ir jaučia vietos tradicijų puoselėjimą, džiaugiasi galimybe bendrauti tarpusavyje, susitikti su svetur gyvenančiais giminaičiais ir pažįstamais, turiningai praleisti laisvalaikį.

Lailūnų kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: PO DARBELIŲ – PO DARBŲ
Tikslas: organizuojant rudens šventę skatinti savanorišką veiklą, bendruomeniškumą, tęsti kaimo ilgametes tradicijas.
Rezultatas: rugsėjo 10 dieną Lailūnų kaimo bendruomenės kiemelis prisipildė įvairiausio šurmulio.  Nuo pat ankstaus ryto vyko didysis pasiruošimas šventei. Kiemelyje įsikūrė šauniosios šeimininkės, tad iš garuojančių katilų sklido gardžios košės ir troškinio aromatai. Buvo įrengtas pramogų kampelis vaikams, kur vyko edukacijos Vyko šventinė mugė, kurioje prekiautojai siūlė siūtus gaminius, megztas kojines, džiovintas vaistažoles, medų ir kitas gėrybes. Bibliotekos gatvę užpildė senovinių auto-moto paroda. Šventė prasidėjo konferencija, kurios metu buvo kalbinti ekspedicijos metu aplankyti anksčiau ūkininkavę ir dabartiniai Obelių kaimo ūkininkai. Įteiktos metų nominacijos ,,Mūsų perliukai“, pasveikinti bendruomenės nariai atšventę ir dar švęsiantys savo jubiliejus. Rudens šventė baigėsi vietos atlikėjų ir svečių koncertinėmis programomis.

Asociacija „Aukštadvario žiburiai“, Trakų r.
Projekto pavadinimas: GYVENIMAS KAIP ŽYDINTIS SODAS
Tikslas: skleisti gerąsias žinias apie daugiataučio Trakų krašto istoriją, kultūrą bei papročius ir taip pažymėti Lietuvos karaimų metus.
Rezultatas: į dviejų dienų kelionę po Trakų kraštą buvo pakviesta Šilutės rajono Juknaičių kaimo bendruomenė. Kelionės metu svečiai supažindinti su karaimų tautos etnokultūrinėmis tradicijomis, patiekalais. Suorganizuota bendruomenių vakaronė su menine programa „Gyvenimas kaip žydintis sodas“. Renginyje dalyvavo 100 žmonių: Aukštadvario, Onuškio, Bijūnų, Juknaičių bendruomenių nariai bei laikinai Aukštadvario seniūnijoje gyvenantys Ukrainos respublikos piliečiai.

Konstantinavo bendruomenės santalka, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ „PIRMOS PRADALGĖS“ ŠVENTĖ – VARŽYTUVĖS 
Tikslas: jau dešimtą kartą rengiamoje tradicinėje šventėje toliau puoselėti ir skleisti senąsias etnokultūrines Rokiškio r. Konstantinavos apylinkių šienapjūtės tradicijas ir papročius, perduoti juos jaunajai kartai, sužadinti malonius prisiminimus vyresniesiems, skatinti bendruomenės kartų bendravimą, stiprinti savo bei kaimyninių bendruomenių bendradarbiavimą, ugdyti bendruomeniškumą.
Rezultatas: šventėje – varžytuvėse ir edukacinėje dienoje dalyvavo vietos ir kaimyninių bendruomenių atstovai, kraštiečiai, parvykę iš didžiųjų miestų ir užsienio, kaimyninių rajonų gyventojai. Varžytuvėse varžėsi 18-ka šienpjovių iš įvairių rajono bendruomenių: jauni žmonės (iki 30 m.), patyrę šienpjoviai ir šešerių metų berniukas, kuris šiemet pjovė su tikru dalgiu ir įveikė tokį pat šienavimo laukelį kaip ir visi šienpjoviai. Edukacinėje dienoje buvo mokoma uždėti grėbliams ir šakėms kotus, vyko viktorina „Senosios šienapjūtės tradicijos ir papročiai“, dalyviai sukrovė šieno kaugę, o 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo „Tautiška giesmė“. Šventei buvo parengtas aplankas „Tradicinė dešimtoji „Pirmosios pradalgės“ šventė – varžytuvės Konstantinavoje“, vyko nuotraukų paroda, koncertinė programa. Vaikai mėgavosi pripučiamo batuto atrakcijomis. Įgyvendinant šį projektą buvo puoselėjamos krašto šienapjūtės tradicijos, jaunimas skatinamas domėtis savo krašto tradicijomis, bendruomenė labiau susivienijo, užsimezgė glaudesni ryšiai su kaimyninėmis bendruomenėmis.

Kazokiškių bendruomenė, Elektrėnų sav.
Projekto pavadinimas: RUDENS ŠVENTĖ
Tikslas: stiprinti ir skatinti įvairaus amžiaus, kaimo gyventojų bendruomeninį sutelktumą ir bendravimą, socialinės rizikos grupių asmenų įsitraukimą, skatinti narių iniciatyvumą, gerinti savijautą socialinėje aplinkoje, stiprinti bendravimą tarp kartų, organizuojant kultūrinius renginius, mažinti socialinę atskirtį, kurti patrauklią kultūrinę aplinką Kazokiškių seniūnijoje. 
Rezultatas: šventės metu vyko šakočio kepimo edukacija – degustacija, dalyviai buvo supažindinti su šakočio kepimo amato ištakomis ir svarba mūsų kultūroje, pagerbti bei apdovanoti sodybų savininkai, bei nusipelnę savanoriai bei geradariai, Kazokiškių seniūnijos ūkininkai. Vyko fotosesija „Kazokiškų seniūnija iš paukščio skrydžio“. Vaikams stebuklų kampelį sukūrė personažai – Žalios kūdros gyventojai, kurie vedė žaidimus ir edukacinius užsiėmimus. Renginio dieną taip pat vyko amatininkų mugė ir šventinis koncertas.
Tokie renginiai – galimybė kazokiškiečiams tapti vieningesniems, o miesteliui – tapti labiau žinomu, ir matomu. Kultūriniame gyvenime aktyviau dalyvaujantys kazokiškiečiai dar labiau sustiprina kaimo bendruomenės tradicijas ir veiklą, stiprėja įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių vietos gyventojų bendruomeniškumas, aktyvumas, dalinimasis gerąja patirtimi.

Družų kaimo bendruomenė, Širvintų r.
Projekto pavadinimas: DIRBAME IR KURIAME KARTU
Tikslas: organizuoti tradicinę Družų kaimo bendruomenės veiklos 20-čio šventę, įprasminant Savanorystės metus. Bendradarbiaujant su vietos ūkininkais bei kaimyninėmis ir kitų rajonų bendruomenėmis skatinti bendruomeninio gyvenimo plėtrą, skirtą vieningos bendruomenės susibūrimui ir bendruomeniškumo kultūros plėtrai, kuriant bendruomenės tradicijas ir buriant bendradarbiaujančius draugus, rėmėjus ir pagalbininkus.
Rezultatas: bendruomenės įkūrimo šventė jau tapo tradiciniu Družų kaimo bendruomenės renginiu, kuris vyksta kas penkeri metai. Šventės metu buvo vyko labdaros mugė, skirta socialiai remtiniems asmenims, krepšinio varžybos, įvairios sportinės rungtys, pristatyti projekto „Žydinti Lietuva“ rezultatai. Šventė baigėsi koncertu ir fejerverkais. 
Įgyvendintas projektas tenkino bendruomenės poreikius, teikė visuomeninę naudą, prisidėjo prie kultūros ir tradicijų puoselėjimo, socialinės sanglaudos, žmonių užimtumo didinimo. Kaimas kraštiečiams ir partneriams tapo patrauklesnis, tikimasi, kad tai padidins jų motyvaciją grįžti ir čia kurtis.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA prie Žemės ūkio ministerijos
Direktorius Jonas Balkevičius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
 
X