Gerosios praktikos sklaida

Veiklos sritis „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ (2022 m.)

Geidžiūnų bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: JAUKŪS NAMAI
Tikslas: sudaryti palankesnes sąlygas bendruomenės narių aktyvumo, iniciatyvumo, integracijos, verslumo skatinimui pagerinant bendruomenės namų būklę.
Rezultatas: įsigiti ir sumontuoti du oro kondicionieriai bendruomenės namų patalpose, kurie vėsina/šildo, o tai labai svarbu vykdant įvairias edukacines ir kitas veiklas (rankdarbių, cepelinų, gaminimo edukacijos, diskusijų popietė ir kt.) bendruomenės patalpose.

Asociacija Angirių bendruomenė, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: ANGIRIŲ BENDUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: tenkinti bendruomenės viešuosius poreikius, skatinti bendruomeniškumą bei laisvalaikio iniciatyvas, stiprinant materialinę bazę vykdyti naujas veiklas.
Rezultatas: įsigytas kompiuteris, projektorius, ekranas, lauko baldai, kurie jau naudojami paskaitose bei tradicinės bendruomenės šventės metu. Šio projekto įgyvendinimas padės bendruomenei ir ateityje organizuoti masiškesnius renginius ne tik patalpoje, tačiau ir lauke, o kompiuterinės technikos pagalba vyks mokymai bei edukaciniai užsiėmimai net ir nuotoliniu būdu. Tai suteiks galimybę bendrauti su kitomis bendruomenėmis ir dalyvauti jų vykdomose veiklose.

Šedbarų kaimo bendruomenė „Spiečius“, Kelmės r.
Projekto pavadinimas: VAŠKU IR MEDUMI KVEPIANTI SPIEČIAUS BENDRUOMENĖ
Tikslas: populiarinti senąjį lietuvių bitininkystės amatą bei tradicijas, prisidėti prie kaimiškoje vietovėje gyvenančių žmonių domėjimosi apie bites, bičių produktus, jų naudą sveikatai tenkinimo siūlant edukacines ir praktines veiklas.
Rezultatas: įsigyti sulankstomi baldai, rūbai edukacijoms vykdyti, visos priemonės žvakių gamybai, daugiafunkcis spausdintuvas knygelių ir lankstinukų gamybai, dokumentų spausdinimui.
Projekto įgyvendinimas prisideda prie Šedbarų ir aplinkinių kaimų žmonių užimtumo gerinimo, puoselėja senąsias tradicijas, didina jaunimo užimtumą kaime. Bendruomenės nariams ir aplinkinių kaimų gyventojams sukurtos geresnės laisvalaikio praleidimo sąlygos. Edukaciniai užsiėmimai pritraukia dar daugiau žmonių domėtis bitininkystės tradicijomis, sužinoti apie Šedbarų kaimo bitininkų gaminamą produkciją, pabendrauti ir įsigyti produktų. 

Rinkuškių bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS ATNAUJINIMAS
Tikslas: sukurti šiuolaikišką bendruomenės veiklų aplinką, atitinkančią gyventojų poreikius, įtraukiant kuo daugiau jaunų žmonių iš socialiai pažeidžiamos aplinkos.
Rezultatas: įsigyta kompiuterinė įranga, kuri susieta su bendruomenės namuose įrengtu bevieliu internetu ir naudojama renginių metu; stalo ir 2 – jų suolų komplektai (4 vnt.); spausdintuvas; šviesos efektų komplektas; garso kolonėlės; bokso kriaušė.
Įgyvendintas projektas pagerino organizuojamų veiklų kokybę, tad į bendruomeninius renginius savanoriškai jungiasi vis daugiau aktyvų laisvalaikį mėgstantys bendruomenės nariai, jaunimas, žmonės iš socialinės atskirties šeimų bei laikini emigrantai.
Šiose erdvėse susibūrę žmonės tapo fiziškai aktyvesni, sveikesni, bendruomeniškesni, pagerėjo ne tik fizinė, bet ir jų emocinė sveikata.

Rozalimo miestelio bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: ROZALIMO MIESTELIO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: Rozalimo miestelio bendruomenės materialinės bazės stiprinimas, pritaikant ją bendruomenės narių poreikiams tenkinti.
Rezultatas: įsigytas daugiafunkcinis įrenginys, fotoaparatas, mobili garso kolonėlė, du kompiuteriai, atvira lentyna, biuro baldų komplektas (rašomasis stalas ir kėdė). Daugiafunkcinis įrenginys naudojamas ne tik bendruomenės poreikiams, tačiau juo teikiamos paslaugos ir miestelio gyventojams. Visi  įsigyti daiktai  palengvina bendruomenės veiklų organizavimą.

Stupurų kaimo bendruomenė, Joniškio r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS IR VIEŠŲJŲ POREIKIŲ TENKINIMAS STUPURŲ KAIMO BENDRUOMENĖJE
Tikslas: skatinti bendruomeninę veiklą bei tenkinti gyventojų viešuosius poreikius stiprinant Stupurų kaimo bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: įgyvendinant projektą bendruomenė įsigijo projektorių, ekraną, nešiojamą kompiuterį, belaidę kolonėlę, projektoriaus stalą, mikrobangų krosnelę, dulkių siurblį – robotą, nerūdijančio plieno stalą su lentyna ir surenkamus stelažus su lentynomis.
Bendruomenės nariai džiaugiasi įgyvendinto projekto rezultatais.

Anglininkų bendruomenė, Kaišiadorių r.
Projekto pavadinimas: ANGLININKŲ BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: prisidėti prie Anglininkų bendruomenės ir joje veikiančio Nemuno dienos centro veiklos (veiklos sąlygų, darbuotojų išlaikymo) gerinimo.
Rezultatas: Anglininkų bendruomenės nariai ir „Nemuno dienos centro“ vaikai jau naudojasi įsigytu šaldytuvu, naujais virtuvėlės baldais ir garso kolonėle. Įgarsinimo kolonėlė pagerins Anglininkų kapelis veiklą. Bendruomenė turėjo daug darbo buvo pertvarkant virtuvės patalpas, tačiau bendromis jėgomis – viskas padaroma. 

Skuodo rajono Rukų kaimo bendruomenė
Projekto pavadinimas: RUKŲ KAIMO MATERIALINĖS BAZĖS GERINIMAS
Tikslas: turtinti bendruomenės materialinę bazę, plėsti vykdomas veiklas ir aktyvinti gyventojus.
Rezultatas: įsigyti stalai – knygos (6 vnt.) ir kėdės (26 vnt.) papuošė Rukų kaimo bendruomenės salę, kurioje jau vyko ne vienas bendruomenės narių pasitarimas. Stalai – knygos lengvai transportuojami, tad buvo naudojami ir lauke, Rusnėje vykusiame tarptautiniame žuvienės virimo čempionate, įrengiant bendruomenės kiemelį.  Nešiojama garso sistema panaudota Mindaugo karūnavimo dienos minėjime muzikiniam fonui kurti ir vesti renginį „Kibk žuvele“.
Rukų bendruomenė yra labai aktyvi, nuolat planuojamos ir vykdomos naujos veiklos, tad naujai įsigyti baldai ir kokybiška garso aparatūra pritrauks į renginius daugiau kaimo gyventojų, bendruomenės narių bei pasitarnaus bendruomenės naujų tikslų įgyvendinimui.  

Narto kaimo bendruomenė, Marijampolės sav.
Projekto pavadinimas: JAUKŪS MŪSŲ NAMAI
Tikslas: pagrindinėje bendruomenės narių gyventojų susibūrimo vietoje – bendruomenės namų salėje, sukurti jaukią ir malonią aplinką įvairiapusiškam bendravimui, kultūriniams, sporto, edukaciniams renginiams,  įvairiems susitikimams ir pobūviams.
Rezultatas: projekto įgyvendinimo metu įsigyti du šilumos siurbliai, kurie sumontuoti Narto kaimo bendruomenės patalpose. Šilumos siurblių pagalba palaikoma tinkama salės temperatūra, bendruomenės nariai ir gyventojai noriai renkasi į organizuojamus įvairius renginius. Atsiradusi galimybė dažniau susitikti, tarp bendruomenės narių ir gyventojų sukūrė glaudesnį ryšį, padidėjo pasitikėjimas vieni kitais, pagerėjo tarpusavio santykiai.       

Ruzgų bendruomenė, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: ŠILDYMO SISTEMOS ĮRENGIMAS
Tikslas: pasistatyti šiuolaikišką šildymo sistemą oras – oras, kad bendruomenės patalpose būtų palaikoma pastovi šiluma ir temperatūra.
Rezultatas: bendruomenės savanorių pagalba buvo išardyta sena krosnis, surinktos ir išvežtos statybinės atliekos. Įsigyta ir sumontuota šildymo sistema oras – oras, tad visiems kaimo gyventojams bendruomenės namuose sudarytos sąlygos susitikti ir jaukiai leisti laiką, bendrauti, vykdyti įvairias veiklas. 

Krakių bendruomenės centras, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: KRAKIŲ KRAŠTO KULTŪRINIO PAVELDO SKLAIDA
Tikslas: įsigyjant edukacinei programai „Kelias į marčias: išverptas, išaustas ir išsvajotas“ reikalingas priemones (rūbus, indus ir kt.), vykdyti Krakių krašto kultūros paveldo sklaidą.
Rezultatas: projekto lėšomis įsigyti 2 komplektai XIX amž. moteriškų rūbų komplektai edukatorėms, 25 komplektai molinių rankų darbo indų (lėkštė, dubenėlis ir puodelis) komplektai, 6 ąžuoliniai suolai ir viešinimo stendas.
Projekto vykdymo laikotarpiu buvo pravestos 48 edukacinės „Kelias į marčias: išaustas ir išsvajotas“ programos, kuriose dalyvavo apie 852 dalyviai iš visos Lietuvos. Programa vykdoma M. Katkaus muziejuje Ažytėnų kaime.

Aukštakalnių kaimo bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: KARTŲ MES STIPRŪS
Tikslas: bendruomenės namuose įrengti erdvę edukacijoms.
Rezultatas: įsigytos statybinės medžiagos (įtempiamos lubos, lempos, sienų dažymo įrankiai) ir talkininkaujant bendruomenės savanoriams bei Kamajų seniūnijos darbuotojams atliktas patalpų remontas, įrengta edukacijų erdvė – virtuvė. Įsigyti virtuviniai baldai, įranga (indukcinė viryklė, garų surinktuvas, plautuvė, plautuvės maišytuvas, vandens šildytuvas), indai, kėdės, lauko kazanas, projektorius. Surengtas projekto pristatymas su šio krašto kulinarinio paveldo edukacija.

Visuomeninė organizacija Priekulės bendruomenė, Klaipėdos r.
Projekto pavadinimas: PRIEKULĖS BENDRUOMENĖS NAMŲ LAUKO REKLAMOS SUKŪRIMAS
Tikslas: sukurti kokybišką ir estetinę reklamą siekiant pagerinti istorinio pastato įvaizdį ir sukurti galimybę jį surasti.
Rezultatas: sukurta ir ant bendruomenės namų pastato pakabinta kokybiška metalinė lauko reklama. Istorinis pastatas tapo matomas iš toli.

Brožių kaimo bendruomenė, Klaipėdos r.
Projekto pavadinimas: BROŽIŲ BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS ĮRENGIANT DEGUSTACIJŲ KAMBARĮ
Tikslas: stiprinti Brožių kaimo bendruomenės materialinę bazę sudarant palankesnes sąlygas naujoms veikloms – paslaugų vietos gyventojams teikimui ir verslumo skatinimui, įrengiant degustacijų kambarį. 
Rezultatas: įsigytos reikalingos statybinės medžiagos ir įrengtas Brožių virtuvės degustacijų kambarys. 

Matlaukio kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: JAUKŪS NAMAI – MALONUS BENDRAVIMAS
Tikslas: skatinti Matlaukio ir aplinkinių kaimų gyventojų bei jų svečių efektyvesnį bendravimą, bendradarbiavimą, bendruomenės namuose organizuojant įvairias edukacines programas bei vykdant „Matlaukio virtuvės“ ir vietinių ūkininkų gaminamų produktų degustacijas, į meniu įtraukiant naujus ekologiškus ir sveikatai naudingus produktus.
Rezultatas: projekto veikloms vykdyti buvo įsigyti trys inverteriniai oro kondicionieriai ir stilinga apranga degustacijoms. Buvo suorganizuota „Matlaukio virtuvės“ naujų produktų degustacija ir vietinių ūkininkų gaminamos produkcijos pristatymas. Maloniai leisti laiką, mėgautis bendravimu ir semtis žinių bendruomenės nariams iš Matlaukio, Kurpikų, Vaidotų kaimų – kur kas smagiau jaukiuose bendruomenės namuose. 
Projekto dėka pagerinta bendruomenės namų estetinė išvaizda pritraukia vis daugiau lankytojų, sustiprėjo žmonių bendravimas. 

Vaižganto krašto bendruomenė, Anykščių r.
Projekto pavadinimas: VAIŽGANTIEČIŲ NAMAI
Tikslas: panaudos būdu naudojamoms patalpoms atlikti einamąjį remontą.
Rezultatas: bendruomenės patalpose, išardžius senas ir nesaugias bei neestetiškas lubas, įrengtos naujos medinių lentų lubos, sumontuoti nauji, energiją taupantys šviestuvai, gipso kartono plokštėmis išlygintos vidaus mūro sienos, įrengtos pertvaros. Elektros kištukiniai lizdai pakeisti šiuolaikiškais ir saugiais. Sutvarkytas sanitarinių higieninių patogumų mazgas. Visus remonto darbūs atliko bendruomenės savanoriai ir buvęs ūkinis pastatas tapo jaukiais bendruomenės namais kokybiškam kaimo bendruomenės žmonių suėjimui ir laisvalaikio praleidimui bei ugdomosioms veikloms organizuoti.

Panevėžio rajono Sujetų bendruomenės centras „Liepa“, Panevžio r.
Projekto pavadinimas: SUJETAI – NE UŽKAMPIS
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: projekt0 lėšomis bendruomenė įsigijo vaizdo projektorių, ekraną su stovu, nešiojamą kompiuterį, daugiafunkcinį spausdinimo įrenginį ir biuro baldų komplektą. Įgyvendintas projektas bendruomenei suteikė platesnes galimybes organizuoti įvairius renginius, seminarus, edukacinius užsiėmimus perteikiant skaitmenizuotą vizualinę informaciją platesnei auditorijai ne tik patalpoje, tačiau ir išnaudojant lauko erdves. Įsigijus naujus biuro baldus įrengta kompiuterizuota bendruomenės raštinė. Dokumentų spausdinimo, skenavimo, maketavimo ir kopijavimo paslaugomis nemokamai naudojasi ne tik bendruomenės nariai, tačiau ir kiti kaimo gyventojai. 

Pabiržės bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: PABIRŽĖS BENDRUOMENĖS NAMŲ ŠILDYMAS – NAUJŲ VEIKLŲ SUKŪRIMAS
Tikslas: Pabiržės bendruomenės namų šildymas bei naujų veiklų sukūrimas. 
Rezultatas: bendruomenė įsigijo oro šilumos siurblį, nešiojamą garso kolonėlę su dviem mikrofonais, nešiojamąjį kompiuterį, dažų bendruomenės patalpų atnaujinimui. Atliktas bendruomenės namų salės remontas. Bendruomenės namai tapo jaukūs ir šviesūs, patrauklūs susibūrimams ir naujoms veikloms organizuoti.

Stačiūnų kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: STAČIŪNŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: kaimo populiarinimas aprūpinant edukacijas vedančias bendruomenės moteris tautine apranga. 
Rezultatas: bendruomenė įsigijo 8 tautinius kostiumus, kuriais naudosis edukacijas ir degustacijas vedančios Stačiūnų bendruomenės moterys. Sudarytos palankesnės sąlygos Stačiūnų krašto kulinariniam paveldui populiarinti bei bendruomenės narių aktyvumo ir verslumo skatinimui.

Batakių geležinkelio stoties kaimo bendruomenė „Santakai“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: SKAMBA MUZIKA PO EIDINTUS
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įsigyjant reikalingas priemones ir jas panaudojant kaimo gyventojų viešųjų poreikių tenkinimui, bendruomenės veiklos plėtojimui.
Rezultatas: projekto lėšomis įsigyta įgarsinimo įranga, kuri suteikė kokybę bendruomenės organizuojamiems renginiams, taip pat skatina bendruomenės narių užimtumą, bendravimą, tradicinių švenčių populiarinimą. Sudarytos puikios užimtumo, laisvalaikio sąlygos, kurios pagerino bendruomenių narių aktyvų gyvenimą, skatina vietos jaunimą aktyviai, sveikai kūrybingai veiklai. 

Balsių kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: GAIVI VĖSA
Tikslas: įsigyjant oro kondicionierius gerinti Balsių kaimo gyventojų užimtumą, sudaryti jiems sąlygas aktyviai bendrauti, aktyviai leisti laisvalaikį.
Rezultatas: įsigyti ir bendruomenės namuose, kuriuose vyksta dažni kaimo žmonių susibūrimai bei įvairios veiklos, sumontuoti du oro kondicionieriai. 
Įgyvendintas projektas - viešojo pobūdžio, susijęs su daugumos kaimo gyventojų interesų tenkinimu.

Čyčkų kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: ČYČKŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: skatinti bendruomeninę veiklą, sudarant geresnes sąlygas aktyviam, sveikam, turiningam laisvalaikiui ir sportui.
Rezultatas: įsigytos statybinės medžiagos, išnuomoti (betono maišymo, transportavimo, glaistymo) įrenginiai ir suremontuotos bendruomenės namų grindys.

Šakviečio apylinkės bendruomenės centras, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ŠAKVIEČIO APYLINKĖS BENDRUOMENĖS CENTRO MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įsigyjant reikalingas priemones ir jas panaudojant kaimo gyventojų viešųjų poreikių tenkinimui, bendruomeninės veiklos plėtojimui.
Rezultatas: siekiant į veiklas įtraukti kuo daugiau jaunimo, organizuoti jų užimtumą projekto lėšomis įsigytas projektorius, sėdmaišiai, belaidė kolonėlė, televizorius, kurie naudojami organizuojant karaoke, filmų žiūrėjimo ir internetinių žaidimų vakarus vaikams, jaunimui ir suaugusiems, Projektinei bendruomenės veiklai įsigytas nešiojamas kompiuteris su priedais, daugiafunkcinis spausdintuvas. Žaidimams, mokymuisi ir terapijai įsigytas smėlio ir šviesos stalas. Įgyvendinus projektą pagerėjo darbo, renginių ir priemonių kokybė, bendruomenė tapo labiau susitelkusi įgyvendinant kūrybinius užmojus, didėja gyventojų užimtumas ir saviraiška.

Ukmergės rajono Balelių kaimo bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: BALELIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: gerinti bendruomenės materialinę bazę, plėsti vykdomas veiklas ir aktyvinti gyventojus bendruomeninei veiklai.
Rezultatas: bendruomenė įsigijo baldus (minkštą kampą, žurnalinį staliuką, biuro kėdes), kompiuterinę įrangą su priedais, daugiafunkcinį įrenginį ir garso kolonėles. Įgyvendintas projektas prisidėjo prie kaimo žmonių užimtumo gerinimo, kultūros puoselėjimo, pagerino laisvalaikio praleidimo sąlygas.

Kolainių kaimo bendruomenė, Kelmės r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinant Kolainių kaimo bendruomenės materialinę bazę ugdyti tiek jaunimo, tiek pagyvenusių žmonių poreikį domėtis bei aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
Rezultatas: įsigyti bei sumontuoti baldai (biuro komplektas, kėdė, spinta, minkštas kampas, sėdmaišiai, žurnalinis staliukas). Praplėtus įkurtą jaunimo erdvę ir įsigijus naujus baldus – naudą jaučia vis daugiau Kolainių bendruomenės gyventojų, kurie vienu metu gali užsiimti skirtingomis veiklomis. 

Palnosų bendruomenės centras, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: KAIMO BENDRUOMENĖS NAMŲ MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti Palnosų kaimo bendruomenės materialinę bazę, kad kaimo gyventojai ir jų svečiai turėtų kur susirinkti pabendrauti, praleisti laisvalaikį.
Rezultatas: projekto lėšomis įsigyti stalai ir kėdės. Padidėjo įvairaus amžiaus kaimo gyventojų bendruomeniškumas, pagerėjo sąlygos susitikti bendruomenės namuose organizuojamuose renginiuose ir pasikviesti svečių iš kaimyninių bendruomenių. 

Ukmergės rajono Nuotekų kaimo bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: UKMERGĖS RAJONO NUOTEKŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: kurti patrauklias buitines sąlygas vietos bendruomenės socialinei – kultūrinei veiklai vykdyti, mažinti kaimo žmonių socialinę atskirtį, didinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą; kuo daugiau gyventojų suburti į bendruomenę suteikiant galimybę kuo įvairiau leisti laisvalaikį, aktyvinti jų dalyvavimą bendruomenės problemų sprendime.
Rezultatas: Nuotekų kaimo bendruomenę sudaro penkių aplinkinių kaimų gyventojai, tad skatinamas bendradarbiavimas, veiklų pasidalinimas, naujų narių pritraukimas.
Už projektines lėšas bendruomenė įsigijo naujas virtuvines spinteles, vandens šildytuvus, elektrinę viryklę, indaplovę, ketaus krosnį. Pagerinta bendruomenės namų materialinė bazė, sudarytos sąlygos įvairesnėms veikloms nepaisant metų sezoniškumo. Projekto įgyvendinimo metu vyko Tėvo dienos paminėjimas, Liepos 6 – oji, Vasaros šventė ir kiti renginiai bei užsiėmimai, kurių metu buvo naudojamasi bendruomenės namų patalpomis bei naujai įsigyta įranga.

Trakiškių bendruomenė, Marijampolės sav.
Projekto pavadinimas: AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖS SUKŪRIMAS TRAKIŠKIŲ BENDRUOMENĖJE
Tikslas: sukurti aktyvią laisvalaikio erdvę Trakiškių bendruomenėje.
Rezultatas: bendruomenės patalpose įrengtas „Split“ tipo sieninis šilumos siurblys, atlikti būtiniausi pastato patalpų apdailos darbai (išdažytos sienos, lubos), įsigyti vidaus baldai (stalai, kėdės, sulankstomų baldų komplektai). 
Trakiškių kaimo gyventojams sudarytos sąlygos efektyviai naudotis jiems skirtomis patalpomis, kuriose organizuojami renginiai, įvairios edukacijas, susirinkimai, mokymai ir kitos veiklos,  kurios skatina gyventojų aktyvumą, stiprina bendruomeniškumą, pilietiškumą ir savanorystę. 

Žygaičių kaimo bendruomenė „Žygava“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: PROJEKTORIAUS ĮSIGIJIMAS
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įsigyjant reikalingas priemones ir jas panaudojant gyventojų viešiems poreikiams tenkinti. 
Rezultatas: projekto metu įsigytas projektorius, kurį naudojant pagerės organizuojamų renginių kokybė, o su jais ir galimybė vietos gyventojams turiningiau leisti laisvalaikį. Projektorius suteikė bendruomenės organizuojantiems renginiams kokybiškumo ir patrauklumo, o taip pat skatina bendruomenės narių užimtumą, bendravimą, tradicinių švenčių populiarinimą. Sudarytos puikios užimtumo, laisvalaikio sąlygos gerina bendruomenių narių aktyvų gyvenimą, skatina vietos jaunimą aktyviai, sveikai ir kūrybingai veiklai.

Ruklos bendruomenė „Ruklietis“, Jonavos r.
Projekto pavadinimas: KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: pagerinant organizacijos materialinę bazę suaktyvinti veiklas.
Rezultatas: įsigyta garso kolonėlė, daugiafunkcinis įrenginys, vaizdo konferencinė įranga ir minkštų baldų komplektas. Projekto vykdymo metu įsigytas materialinis turtas gerina administracinių veiklų ir renginių kokybę, didina vietos gyventojų užimtumą bei turiningą laisvalaikio leidimą.

Blauzdžiūnų kaimo bendruomenė „Ąžuolynas“, Joniškio r.
Projekto pavadinimas: BLAUZDŽIŪNŲ KAIMO BENDRUOMENĖS „ĄŽUOLYNAS“ BENDRUOMENĖS NAMŲ MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS
Tikslas: Blauzdžiūnų kaimo bendruomenės „Ąžuolynas“ materialinės bazės stiprinimas, sudarant palankesnes sąlygas verslumo skatinimui, didinant bendruomenės narių laisvalaikio bei užimtumo veiklas.
Rezultatas: įsigyta ir sumontuota patalpų oro šildymo sistema; įsigyti LED šviestuvai, kabeliai, rozetės ir kitos vidaus apdailos prekės. Sutvarkyta bendruomenės patalpų vidaus erdvė, kurioje organizuojami mokymai, susibūrimai, kaimo gyventojų asmeninės šventės taps jaukesne, telkia daugiau bendruomenės narių įvairesnėms veikloms vykdyti. 

Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“, Joniškio r.
Projekto pavadinimas: MODERNI BENDRUOMENĖ
Tikslas: pritaikyti bendruomenės namus aktyviam naudojimui bei įsigyjant reikalingas priemones organizuoti renginius lauko sąlygomis.
Rezultatas: įsigytas projektoriaus ekranas ir oro kondicionierius/šilumos siurblys. Rekonstravus bendruomenės namus ir padidėjus jų patalpoms, buvo sudėtinga organizuoti veiklas neturint pakankamo šildymo, todėl įgyvendinto projekto dėka ir šaltuoju metų laikotarpiu vyks įvairūs kokybiški renginiai.

Visuomeninė organizacija „Želmuo“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: KŪRYBIŠKA IR VEIKLI BENDRUOMENĖ – KAIMO ATEITIS
Tikslas: ugdyti pilietinę atsakomybę už save, šeimą ir bendruomenę, rūpintis savo krašto patrauklumu, kurti jaukią aplinką sau ir kitiems, organizuoti kultūrinius renginius vienijančius bendruomenę. Pagerinti bendruomenės materialinę bazę ir įvairiuose renginiuose reprezentuoti ansamblį „Banga“. 
Rezultatas: įsigyti tautiniai drabužiai (septyni komplektai), garso įranga, kavos virimo aparatas ir 28 kėdės.
Įgyvendinus šį projektą ir sustiprinus materialinę bazę, bendruomenės nariai noriai dalyvauja organizuojamose šventėse, o tarp jų tradicine tapusi – „Tu  mūsų pradžių pradžia...“, kurios metu pagerbiami senoliai, pasveikinamos į kaimą atvykusios gyventi šeimos, naujagimiai. 

Dabužių kaimo bendruomenė, Anykščių r.
Projekto pavadinimas: BENDRYSTĖS GALIA
Tikslas: stiprinti  Dabužių bendruomenės materialinę bazę reikalinga bendruomenės narių, kaimo gyventojų aktyvinimui ir iniciatyvumo skatinimui.
Rezultatas: projekto metu įsigytos prekės (fotoaparatas, baldai) naudojamos pagal paskirtį ir teikia naudą bendruomenės narių susibūrimų, pokalbių, edukacinių programų ir jų aptarimų metu.
 

Teleičių kaimo bendruomenė „Ąžuolas“, Kauno r.
Projekto pavadinimas: 2022 -IEJI SŪDUVOS METAI – MYLĖKIME IR GARSINKIME SAVO KRAŠTĄ
Tikslas: puoselėti, skleisti ir gerinti kaimo bendruomenės žmonių kultūrinį gyvenimą, laisvalaikio praleidimą, kūrybinę saviraišką, užtikrinant tradicijų tęstinumą bei išryškinant Sūduvos krašto savitumą.
Rezultatas: bendruomenė įsigijo Sūduvos kraštui būdingą tautinę aprangą, kurią dėvės įvairiuose renginiuose, vakaronėse, edukacijose, valstybinių švenčių metu. Surengta paroda ir vietiniai gyventojai supažindinti su Sūduvos krašto tautinės aprangos ypatumais, pristatyti ir kitų regionų tautiniai drabužiai. Suorganizuotos tautinės vakaronės, kurių metu buvo šokami liaudiški šokiai, žaidžiami žaidimai ir dainuojamos liaudies dainos.
Bendruomenė puoselėja tautiškumą ir su meile savo patirtį perduoda jaunesnėms kartoms. Kultūrinis gyvenimas kaime tapo aktyvesnis, prasmingesnis. Į bendras veiklas įtraukti vaikai, jų tėvai ir seneliai – pagerėjo tarpusavio bendravimas. 

Kaimo bendruomenė „Bliūdžiai“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS IR STIPRINIMAS 
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę techninę bazę ir sudaryti sąlygas aktyvesnei  bendruomenės veiklai.
Rezultatas: bendruomenė naudojasi 2 pastatais. Vienas pastatų skirtas jaunimo užimtumui – jame yra treniruokliai, biliardo stalas, darbo stalas su kompiuteriu, o gretimame pastate, vyksta bendruomenės narių susirinkimai, susibūrimai. Šis pastatas kažkada priklausė mokyklai, buvo šildomas krosnimi, tad didžiausią rūpestį kėlė bendruomenės namų apšildymas. Krosnis fiziškai susidėvėjo ir tapo nesaugi, nepatogi naudoti, todėl bendruomenė įsigijo oro kondicionierių, kuris esant reikalui greitai prišildo patalpą ir neužima daug vietos. Pastatui, kuriame vyksta treniruotės ir jaunimo užsiėmimai, reikėjo remonto, tad bendruomenė įsigijo priemonių ir savanoriai šias patalpas perdažė. Minimalaus remonto dėka patalpos tapo jaukesnės ir šviesesnės. Įsigyta ir pastatoma lentyna, kadangi bendruomenės planuose – rinkti  vaistinius ir prieskoninius augalus, juos džiovinti, pakuoti ir ruošti dovanėles. Bendruomenės veiklos akimirkoms fiksuoti įsigytas fotoaparatas.
Įgyvendinus projektą jo naudą patiria visi bendruomenės nariai, kaimo gyventojai. Bendruomenės aktyvas tiki, kad į žolelių rinkimą ir pakavimą įsitrauks jaunimas, socialinę atskirtį patiriančios šeimos bei negalią turintys, senyvi kaimo gyventojai. Jauni žmonės, matydami nuoseklią bendruomeninės veiklos plėtrą, bus labiau motyvuoti įsijungti į bendruomenės veiklą ne tik kaip dalyviai, tačiau ir kaip savanoriai, padedantys bendruomenės įgyvendinamuose projektuose, patalpų ir viešosios erdvės priežiūroje.

VšĮ Sudervės bendruomenės iniciatyvos, Vilniaus r.
Projekto pavadinimas: SUDERVĖS BENDRUOMENĖS NAMAI
Tikslas: prisidėti prie Sudervės bendruomenės namų įrengimo baigiamojo etapo – apšiltinti lubų perimetrą ir sumontuoti elektros instaliaciją, šildymo automatiką, saugos signalizacijas bei oro kondicionierių. 
Rezultatas: projekto įgyvendinimo metu bendruomenės nariai savanorišku darbu prisidėjo prie Sudervės bendruomenės namų įrengimo. Talkų metu buvo apšiltintos patalpų lubos, specialistų pagalba – išvedžiota elektros instaliacija ir įrengta signalizacija, sumontuotas kondicionierius. Bendra veikla ir tikslas suartino bendruomenės narius, o kiekvieno asmeninis prisidėjimas – užtikrina bendruomenės turto tausojantį ir efektyvų naudojimą. Įvairios Sudervės bendruomenės žmonių grupės turi erdvę, kurioje gali rinktis suplanuotoms veikloms vykdyti. 

Smalvų bendruomenė, Zarasų r.
Projekto pavadinimas:
MOLIO TERAPIJA SMALVOSE
Tikslas: sudaryti sąlygas Smalvų bendruomenei, ypač jaunimui, tenkinti saviraiškos poreikius, ugdyti kūrybinius gebėjimus, turiningai leisti laisvalaikį, plėtoti bendruomeniškumą.
Rezultatas: įsigyta molio degimo krosnis bendruomenės nariams ir vietos gyventojams organizuojamiems keramikos užsiėmimams. Užsiėmimuose dalyvauja apie įvairaus amžiaus gyventojai, kurie bendradarbiauja ir stiprina savo socialinius įgūdžius, prasmingai leidžia laisvalaikį.

Svirkų kaimo bendruomenė „Svirkų centras“, Švenčionių r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę, sukuriant patrauklią bendruomenės erdvę vietos gyventojams ir lankytojams.
Rezultatas: virtuvės erdvė užpildyta projekto lėšomis įsigytais baldais ir juose įmontuota buitine technika(kaitlentė, orkaitė, šaldytuvas, gartraukis, mikrobangų krosnelė, praustuvės komplektas). Nuo šiol bendruomenė turi galimybę gaminti maistą ir jį gaminti didesniam žmonių skaičiui. Suteikta galimybė rengti įvairesnes edukacijas, šventes, organizuoti stovyklas, mokymus, teikti laikinąjį prieglobstį ir pan. Už projektines lėšas įsigytoje spintoje pastovią ir saugią vietą atrado tautiniai bei mėgėjų teatro kolektyvo kostiumai, dekoracijos, suvenyrai ir dokumentai. Įsigytas turtas prieinamas visiems bendruomenės nariams ir kaimo gyventojams.

Visuomeninė organizacija „Verbiškių bendruomenės centras“, Molėtų r.
Projekto pavadinimas: VO VERBIŠKIŲ BENDRUOMENĖS CENTRO MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: bendruomenės materialinės bazės stiprinimas, įsigyjant būtiniausią įrangą.
Rezultatas: projekto lėšomis sigytas nešiojamas kompiuteris, kompiuterinė siuvimo mašina ir stalinės lempos darbo vietų apšvietimui. 
Įsigytos prekės suteikė galimybę moterims tobulinti siuvimo įgūdžius, praplėsti siuvimo technikų įvairovę ir pagelbėti vietos gyventojams teikiant siuvimo paslaugas. Verbiškietės su savo siuviniais dažnai dalyvauja mugėse, jų gaminių galima įsigyti ir bendruomenės patalpose. 
Projektas prisidėjo ir prie aplinkos taršos mažinimo, kadangi dauguma gaminių siuvama iš jau naudotos tekstilės.

Sitkūnų bendruomenė, Kauno r.
Projekto pavadinimas: SITKŪNŲ BENDRUOMENĖS NAMŲ SUSIBŪRIMO SALĖS ATNAUJINIMAS
Tikslas: sukurti estetišką, visiems metų laikams pritaikytą erdvę, skirtą bendruomenės susibūrimams, edukacijoms, laisvalaikio užsiėmimams, šventėms.
Rezultatas: projekto įgyvendinimo metu įsigytas šilumos siurblys, kuris bendruomenės nariams ir svečiams leis jaustis komfortiškai tiek žiemą, tiek vasarą. Taip pat įsigyta priemonių ir medžiagų mažosios salės patalpų remontui: PVC kiliminė danga, grindjuostės, sienų dažai, glaistai. Sitkūnų bendruomenės lėšomis ir narių pastangomis paruoštas mažosios salės grindų pagrindas, nudažytos sienos, išvedžiota nauja elektros instaliacija.
 

Adakavo bendruomenė, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ADAKAVO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: atnaujinti Adakavo materialinę bazę, atlikti bendruomenės salės remonto darbus (salė remontuota prieš 10 metų), įsigyti naujų kėdžių.
Rezultatas: įsigytos salės remonto darbams reikalingos medžiagos ir atliktas jos remontas – glaistytos  ir šveistos sienos, vėliau gruntuotos, keletą kartų dažytos, klijuota kamštinė plokštė. Projekto įgyvendinimo veiklose dalyvavo 10 bendruomenės savanorių. Atnaujinus Adakavo bendruomenės materialinę bazę ir įsigijus naujų baldų (kėdžių), pagerėjo patalpų estetinis vaizdas. Tikimasi, kad tai paskatins bendruomenės narius dažniau rinktis į organizuojamas veiklas, susitikimus.
 

Pagynės bendruomenės centras, Kauno r.
Projekto pavadinimas: PAGYNĖS BENDRUOMENĖS CENTRO WC RENOVACIJA
Tikslas: suremontuoti bendruomenės centro WC, kuriuo galėtų naudotis tiek sportuojantys bendruomenės centre, tiek bendruomenės nariai ir svečiai.
Rezultatas: senojo WC būklė buvo prasta – estetine išvaizda, vandentiekio, elektros instaliacijos įvadai buvo avarinės būklės ir privalėjo būti sutvarkyti. Projekto pagalba atnaujinti senieji mazgai, įrengti vandens valymo filtrai, šildomos grindys, boileris, bet ir įrengtas dušas, kuriuo galės naudotis bendruomenės centre sportuojantys žmonės. Centre atsiras naujų veiklų, didės lankytojų srautas į Pagynės bendruomenės sporto klubą, atsiras palankesnės galimybės bendruomenės centre steigti verslus, vykdyti kitas bendruomenės veiklas.
 

Plungės rajono Alsėdžių seniūnijos bendruomenė, Plungės r.
Projekto pavadinimas: PATRAUKLUS REGIONAS KAI GYVA BENDRUOMENĖ
Tikslas: vietos bendruomenės sutelktumo ir vietovės patrauklumo didinimas.
Rezultatas: pasiūti Žemaitijos krašto tautiniai rūbai, parengtas ir pristatytas turistinis maršrutas, sukurta edukacija „Vyskupų bliūds“. 
Projekto įtakojo geresnę bendruomenės narių emocinę būklę, įsisavinamos naujos patirtys, įgyjamos kompetencijos, kurios mažina ir socialinę atskirtį. Pasinaudojant projekto rezultatais stebimas ir vietovės patrauklumo didėjimas, turizmo paslaugų poreikio augimas. 

Usėnų seniūnijos bendruomenė, Šilutės r.
Projekto pavadinimas: USĖNŲ SENIŪNIJOS BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: sustiprinti Usėnų seniūnijos bendruomenės materialinę bazę, padėsiančią vykdyti, plėsti ir viešinti bendruomenės veiklą.
Rezultatas: bendruomenės nariai, Usėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai turi galimybę naudotis naujai įrengta konferencijų sale su įsigytais stalais. Bendruomenės dokumentai, įranga ir atributika projekto dėka laikomi saugiose patalpose ir spintose. Bendruomenė taip pat įsigijo minkštų baldų komplektą, kuris tarnaus organizuojant valdybos posėdžius ir priimant svečius.

Tverečiaus krašto bendruomenė, Ignalinos r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: sudaryti sąlygas akredituotos socialinės pagalbos į namus vykdymui ir įsigyti buitinės įrangos, pagaminti Tverečiaus miestelio herbą, įsigyti kompiuterį ir spausdintuvą.
Rezultatas: įsigyta buitinė ir biuro įranga (elektrinė viryklė, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, skalbimo mašina su džiovykle, kompiuteris, daugiafunkcinis spausdintuvas) gyventojams teikiamų akredituotų socialinių paslaugų ir bendruomenės renginių organizavimo kokybės gerinimui. Įranga prijungta ir naudojama bendruomenės renginių salės pagalbinėse patalpose. Kompiuteris, stalas ir daugiafunkcinis spausdintuvas pastatyti bendruomenės patalpose ir naudojami akredituotos socialinės pagalbos organizavimui, apskaitai ir atsiskaitymams. Tverečiaus miestelio savasčiai įprasminti pradėta rengti heraldika.

Radeikių krašto bendrija, Utenos r.
Projekto pavadinimas: RADEIKIŲ KRAŠTO BENDRIJOS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: atlikti paprastąjį patalpų remontą ir įsigyti vidaus patalpų baldus bei nešiojamąjį kompiuterį.
Rezultatas: projekto įgyvendinimo metu atliktas bendruomenės patalpų remontas, įsigyti baldai ir nešiojamas kompiuteris. Ši veikla Radeikių krašto bendrijos nariams suteikė socialinę prasmę. Žmonės galės noriai vykdyti ne tik projektines veiklas, bet ir organizuoti akcijas, bendrus susirinkimus. Manoma, kad visos vykdomos veiklos atnaujintuose Radeikių krašto bendrijos namuose įgaus prasmę ir padidins pačių žmonių pasitikėjimą vieni kitais. 

Gegutės kaimo bendruomenė, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: GEGUTĖS KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: suremontuoti bendruomenės namų patalpas, kuriose planuojama tęsti edukacines veiklas, o jų gautus pinigus panaudoti kitų patalpų remontui. 
Rezultatas: atliktas patalpų remontas. Šiltuoju metu laiku jose ir vėl bus organizuojamos edukacinės veiklos, kurios bendruomenei padės užsidirbti ir tęsti obelų sodo priežiūros darbus, plėsti inkilų parką, tvarkyti bendruomenės teritoriją.

Zarasų rajono Sadūnų kaimo bendruomenė, Zarasų r.
Projekto pavadinimas: VISKAS KAS GERIAUSIA – VAIKAMS IR SENJORAMS
Tikslas: bendruomenės teritorijoje gyvenančių žmonių (ypač vaikų ir jaunimo) sveikatinimo, užimtumo ir laisvalaikio organizavimas.
Rezultatas: įsigytas bėgimo takelis, karaoke sistema, mobilus informacinis stendas, indų komplektai, plaukų kirpimo ir džiovinimo įrankiai.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

ŽEMĖS ŪKIO AGENTŪRA prie Žemės ūkio ministerijos
Direktorius Jonas Balkevičius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
 
X