Naujienos

EK patvirtino 12 mln. Eur paramą Lietuvos paukštininkystės bendrovėms

Europos Komisija patvirtino 12 mln. Eur paramos schemą Lietuvos paukštininkystės sektoriaus įmonėms, nukentėjusioms nuo koronaviruso protrūkio.

Kaip aiškinama komisijos išplatintame pranešime, viešoji parama tiesioginių dotacijų forma bus skirta paukščių augintojams ir paukštienos perdirbimo įmonėms.

Šia parama siekiama užtikrinti pakankamą kapitalą tiems paukščių augintojams, kurie patyrė ne mažesnius kaip 5% visų vidutinių pajamų nuostolius 2020 m. spalio mėn., palyginti su 2017–2019 m. spalio mėn., ir perdirbimo įmonėms, kurios patyrė ne mažesnius kaip 5% visų vidutinių pajamų nuostolius 2020 m. liepos–rugsėjo mėn., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2017–2019 metais.
Priemonės tikslas – spręsti likvidumo problemas ir tęsti veiklą per koronaviruso protrūkį ir po jo. Nurodoma, kad priemonė bus taikoma daugiau kaip 1.000 įmonių.

Eksporto rinkų reikalavimai vienoje vietoje

Norite eksportuoti ar importuoti produktus ir paslaugas, tačiau nežinote, kokias mokestines prievoles turite įvykdyti ir kokiais reikalavimais turite vadovautis, siekiate internacionalizacijos? Europos komisijos sukurtas įrankis Accsess2Markets skirtas būtent JUMS.

Šioje platformoje galėsite sužinoti apie kiekvienam produktui ar paslaugai taikomus:
- muitų tarifus ir mokesčius;
- muitinės procedūras;
- prekių kilmės taisykles;
- kliūtis prekybai;
- produktų reikalavimus;
- statistinius duomenis.

Access2Markets platformoje rasite ne tik visų ES šalių, bet ir daugiau kaip 120 eksporto rinkų reikalavimus. 

Nuotolinis seminaras „E-komercija kaip eksporto kanalas“

Kviečiame registruotis ir dalyvauti nuotoliniame seminare „E-komercija kaip eksporto kanalas“.Seminaras nemokamas. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta nuoroda į Teams platformą.

Registruotis ČIA

Seminaro data: 2020 m. spalio 22 d.
Seminaro laikas: 10 val.

Seminaro pranešėjai:
- Vytautas Vorobjovas
E-komercijos konsultantas;

- Laura Kaziukonienė
UAB „Geld Baltic“ direkorė


 

RENGINYS NUKELTAS! Trumposios tiekimo grandinės: geroji patirtis Kėdainių regione

!!!Dėl COVID-19 plitimo renginys nukeliamas!!!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra spalio 29 d. kviečia į lauko dieną – gerosios patirties sklaidos renginį „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“ Kėdainių regione. Renginys prasidės 9.30 val. Krakių kultūros centre, antroje dalyje - praktinių vietos pavyzdžių lankymas.

Renginyje bus pristatytos galimybės didinti kaimo gyventojų socialinę įtrauktį, bendradarbiavimą bei ekonominę plėtrą organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines. Kalbėsime apie vietines maisto sistemas: savivaldos, bendruomenės bei trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt. Aptarsime naujausias patirtis vystant verslą Kėdainių regione ir analizuosime sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius.
 

Vilniaus rajono atstovai virtualiai dalyvavo renginyje Latvijoje

Pandemijos metu virtualūs seminarai tampa įprastu komunikacijos bei mokymosi būdu. Latvijos Jėkabpilio miesto savivaldybė parodė, kad ir tarptautinius kultūrinius renginius galima organizuoti virtualiai - rugsėjo pabaigoje savivaldybė surengė tarptautinį medžio drožėjų plenerą „Senovinių žaislų parko sukūrimas“. Parko kūrime dalyvauja Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos medžio meistrai.

Lietuvos atstovas, medžio drožėjas ir kalvis Povilas Malinauskas, sukūrė suoliuką – briedį, kurio vizualizacija buvo pristatyta Jėkabpilio miesto Miško parke. Dėl COVID-19 apribojimų sukurtas suoliukas į Latviją nukeliaus pasibaigus su pandemija susijusiems asmenų judėjimo ribojimams.

Povilas Malinauskas iš Čiobiškio, Širvintų r. yra sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinių drožybos ir kalvystės amatų meistras. Šiais metais jo kandidatūra pateikta sėkmingiausių tradicinių amatininkų premijavimui.

Pleneras organizuotas įgyvendinant projektą „Nematerialios kultūros ir vietinio istorijos paveldo išsaugojimas, prieinamumas ir plėtra, gerinant darnų turizmo konkurencingumą Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje“: „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“.

Paroda „Foodex Japan 2021“ laukia dalyvių

Kviečiame registruotis ir dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2021“.

Parodos data:  2021 m. kovo  9 – 12 d.  

Parodos vieta: Tokijas, Japonija

Dalyvavimui šioje parodoje numatoma Žemės ūkio ministerijos parama. Paramą gali gauti kriterijus atitinkančios įmonės.

Prašome registruotis (vietų skaičius ribotas)  iki š. m. spalio 20 d., užpildant šią formą.

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Parodų ir verslo misijų organizavimo skyriaus specialistę Jolitą Gecevičienę el.paštu:  j.geceviciene@zua.lt, tel.Nr. 8 620 68525.

Nuotolinis informacinis renginys apie gaminio pakuotes

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra smulkius gamintojus, ūkininkus bei amatininkus kviečia spalio 21-22 d.d. 14 val. į nuotolinį informacinį renginį „Pakuotė. Kaip suderinti poreikį sutaupyti, naujus teisinius reikalavimus, draugiškumą aplinkai ir būti konkurencingiems rinkoje?“. 

„Šiandien, įmonėms renkantis pakuotės sprendimus tenka spręsti sudėtingą dilemą – kaip išlaikant pakuotės veiksmingumą sutaupyti, atitikti griežtėjančius teisės reikalavimus ir įtikti besikeičiantiems vartotojų lūkesčiams? Ar tai iš principo įmanoma suderinti", –  kelia klausimus informacinio renginio lektorius – Kauno tecnologijos universiteto Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas doc. Dr. Visvaldas Varžinskas. Pranešėjas tiesioginės transliacijos metu informuos renginio dalyvius apie naujausius pakuotėms keliamus teisinius reikalavimus bei apie inovacijas ir pasaulines tendencijas palankesnių aplinkai pakuočių kūrime, kurios leidžia ne tik sutaupyti, bet ir rinkos dalyviams tapti konkurencingesniems. 

Ugdymo įstaigos kviečiamos susikurti savo sodą

Vaikų ugdymo įstaigos, dalyvaujančios Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama, šiais mokslo metais kviečiamos susikurti savo sodą.

Pirmieji medeliai pasiekė Kauno miesto ir Kauno rajono ugdymo įstaigas.

„Nors turime tikrai didelę teritoriją, iki šiol čia augo tik viena sena kriaušė. Labai džiaugiamės savo naujuoju sodu – pas mus pasodino aštuonis medelius. Ačiū už šią puikią edukacinę idėją. Dabar kartu su vaikučiais teorines sodininkystės žinias taikysime praktikoje - stebėsime, kaip auga mūsų sodas, kaip jis keičiasi. O Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje dalyvaujame nuo pat pirmųjų jos dienų“, – sako Kauno lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Regina Beinorienė.

Nuotolinis seminaras „SIAL Insights Online“

Atraskite naujausias maisto tendencijas ir naujoves nuotoliniame seminare „SIAL Insights Online“, kuris bus tiesiogiai transliuojamas spalio 22 d. 10 val.

Seminaro programa:

-  Išskirtinės studijos apie maistą: atraskite vartotojo lūkesčių evoliuciją, inovatyviausias įmones ir jų produktus bei FAFH tendencijas 11-oje šalių - visame  pasaulyje!

-  SIAL inovacijų laimėtojų sveikinimai: atraskite inovatyviausias 2020 – tųjų įmonės ir jų produktus.

-  Apskrito stalo diskusijos ir debatai apie sveikatos krizės poveikį maisto tendencijoms.

Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas

Spalio 9 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra Klaipėdos rajone Vėžaičių konferencijų centre organizavo renginį apie vietines maisto sistemas „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“, kuriame buvo pristatyti sėkmingai veikiantys vietos bendradarbiavimo ir trumpųjų tiekimo grandinių pavyzdžiai.

„Šiuo metu Lietuvos rinkoje dominuoja taip vadinamos ilgosios maisto tiekimo grandinės, kuomet gamybos-prekybos procese veikia daug tarpininkų. Trumpųjų tiekimo grandinių dalyviai sudaro vos 1,6 proc. rinkos, o galėtų užimti tikrai didesnę jos dalį. ES tokie maisto gamintojai sudaro net 15 proc. – tad turime į ką lygiuotis“, - įsitikinęs Agentūros direktorius Šarūnas Celiešius.

Vartotojus reikia šviesti

VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto profesorės Vilmos Atkočiūnienės nuomone, vietos maisto produktai nėra populiarūs tarp vartotojų, pirmiausia, dėl palyginti aukštos kainos (didelė dalis gyventojų, deja, svarbiausiu pasirinkimo kriterijumi laiko maisto pigumą) ir siauro asortimento. „Erzina tai, kad daug laiko sugaištama, kol produktas atkeliauja į namus: reikia tartis iš anksto, asmeniškai nuvykti į ūkį ar kt., – pirkimo iš mažų ūkių problemas vardijo profesorė. – Dažnas tiesiog nėra pasiruošęs gaišti santykinai daug laiko, kai prekybos centras visada šalia“.

Šį savaitgalį Kaune rinkosi lietuviškų gaminių gerbėjai

Žinomi ir dar į tik rinką žengiantys Lietuvos gamintojai jau dvyliktą kartą rinkosi Kaune vykstančioje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“.

Unikalios savo pobūdžiu parodos tikslas yra pristatyti Lietuvoje sukuriamus gaminius, skatinti lietuviškų produktų vartojimą, stiprinti šalies gamintojų ir jiems aktualių paslaugų, įrangos tiekėjų bendradarbiavimą.

„Žalgirio“ arenoje nuo penktadienio iki sekmadienio vykusioje parodoje dalyvavo per 240 dalyvių, tarp kurių nemažai ir ūkininkų, džiuginančių verslo idėjų originalumu. Parodos lankytojams tai  buvo puiki galimybė vienoje vietoje paragauti pačių įvairiausių Lietuvoje gaminamų produktų: sūrių, duonos, medaus, saldumynų, vyno, arbatų ir kt.

Atidarymo ceremonijos metu apdovanoti agrastų vyno, medaus deserto, ekologiškų batonėlių ir granolos iš grikių, aviečių sėklų aliejaus ir kitos produkcijos gamintojai.

Rugsėjo mėn. eksporto rodikliai: lietuviškų produktų eksportas toliau auga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) statistika rodo, kad gyvūninės kilmės lietuviškų maisto produktų eksporto rodikliai auga aštuntą mėnesį iš eilės. Per šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eksportuota 454 tonomis arba net 65 proc. daugiau lietuviškos šviežios mėsos.

Nepaisant užkrečiamųjų virusinių ligų (afrikinio kiaulių maro, paukščių gripo, COVID-19 pandemijos) plitimo ir keliamų iššūkių, Lietuvos gamintojai sėkmingai plečia ne tik šviežios mėsos eksportą (pavyzdžiui, jautienos mėsos eksportas išaugo kone dvigubai, t. y. daugiau kaip 129 tonomis, paukštienos – daugiau kaip 1,5 karto arba 344 tonomis). 2020 m. stebimas ir kitų lietuviškų maisto produktų eksporto augimas: kulinarinių gaminių ir pieno produktų eksportuota maždaug dešimtadaliu daugiau. Labiausiai augo įvairių sūrio gaminių (t. y. daugiau kaip 1 173 t), pieno konservų (1 073 t), varškės (49 t) bei ledų (45 t) eksporto kiekiai.

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X