Vilniaus rajono atstovai virtualiai dalyvavo renginyje Latvijoje

Pandemijos metu virtualūs seminarai tampa įprastu komunikacijos bei mokymosi būdu. Latvijos Jėkabpilio miesto savivaldybė parodė, kad ir tarptautinius kultūrinius renginius galima organizuoti virtualiai - rugsėjo pabaigoje savivaldybė surengė tarptautinį medžio drožėjų plenerą „Senovinių žaislų parko sukūrimas“. Parko kūrime dalyvauja Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos medžio meistrai.

Lietuvos atstovas, medžio drožėjas ir kalvis Povilas Malinauskas, sukūrė suoliuką – briedį, kurio vizualizacija buvo pristatyta Jėkabpilio miesto Miško parke. Dėl COVID-19 apribojimų sukurtas suoliukas į Latviją nukeliaus pasibaigus su pandemija susijusiems asmenų judėjimo ribojimams.

Povilas Malinauskas iš Čiobiškio, Širvintų r. yra sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinių drožybos ir kalvystės amatų meistras. Šiais metais jo kandidatūra pateikta sėkmingiausių tradicinių amatininkų premijavimui.

Pleneras organizuotas įgyvendinant projektą „Nematerialios kultūros ir vietinio istorijos paveldo išsaugojimas, prieinamumas ir plėtra, gerinant darnų turizmo konkurencingumą Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje“: „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“.

Be menininkų plenero įvyko senovinių muzikos instrumentų dirbtuvės bei Tarptautinis liaudies muzikos instrumentų festivalis „Lustes“. Šiame renginyje Vilniaus rajonui atstovavo Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro folklorinio ansamblio kapela „Rudomianka“, kuri specialiai šiai progai nufilmavo savo pasirodymą. Jėkabpilio miesto gyventojams ir svečiams filmuota medžiaga buvo pristatyta rugsėjo 27 dieną. 

Projekto „Atraskime regiono šaknis iš naujo“ veiklos jau įpusėjo. Vilniaus rajono savivaldybė jau įvykdė mokymus kultūros srities darbuotojams, suorganizavo menų plenerą, išleido dainyną „Dainos iš močiutės skrynios“ ir kompaktinę plokštelę, sukūrė Vilniaus rajono suvenyrą – molinį meduolį su Vilniaus krašto verba. Šiuo metu kuriama mobili paroda apie Vilniaus krašto verbas ir Kaziuko meduolius, taip pat vyksta trijų tarptautinių turistinių maršrutų parengiamieji darbai, Vilniaus krašto kultūros paveldo interaktyvaus žemėlapio kūrimas.

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą „Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas”.

Projekto partneriai: Žiemgalos planavimo regionas (pagrindinis paramos gavėjas, LV), Polocko vykdomojo komiteto, Švietimo, sporto ir turizmo skyrius (BY), Vilniaus rajono savivaldybės administracija (LT),  Neretos savivaldybė (LV), Jėkabpilio miesto savivaldybė (LV), Rokiškio krašto muziejus (LT).

Projekto trukmė: pradžia 2019-05-14, pabaiga 2021-05-13.