Ūkinių gyvūnų parodėlės lanko mažuosius darželiuose

Šią savaitę vaikus darželiuose lankė gyvūnų parodėlės su trumpomis edukacinėmis programėlėmis. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, nuo birželio 1 d. darželiai dalyvaujantys Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“ turėjo progos atnaujinti akivaizdžias edukacijas bei priimti smulkiuosius ūkinius gyvūnus. 

„Kiek nuostabių emocijų ir žinių mūsų mažieji patyrė bei sužinojo“, - džiaugėsi pedagogai suteikta galimybe vaikams susipažinti su įvairių veislių triušiais, antimis, vištomis, putpelėmis ir šinšilomis.

Mažieji ne tik patyrė džiugių emocijų, bet ir sužinojo naujų dalykų. Pavyzdžiui, kad šinšilos prausiasi tik smėliuku, joms vandens nereikia. Aiškinosi, kuo vandens paukščiai skiriasi nuo kitų naminių paukščių, kuo vištytė skiriasi nuo gaidžiuko. Vaikams kėlė nuostabą maži margi putpelių kiaušiniai. Stebėjo, kaip antys su pasimėgavimu gėrė vandenį. Daugiausia dėmesio sulaukė rudasis triušis, kuris buvo pavaišintas žolyte, visų paglostytas ir „pakalbintas“.

Panevėžio r. Dembavos lopšelio - darželio „Smalsutis“ kieme įvyko net vardynos. Vaikai dviem triušiukams (broliukui ir sesytei)sugalvojo vardus - Braškė ir Bantukas. Pasak įstaigos pedagogės Ramutės Adomavičės, Programa mažiesiems suteikia progos paliesti, išgirsti, pamatyti ir kitaip pažinti naminius gyvūnus.

 

„Vaikams labai reikalingas ryšis su gyvūnais. Programos metu jie ne tik įgyja žinių apie gyvūnus, bet ir mokosi globoti juos, rūpintis jais, dalijasi savo patirtimi su draugais“, - apie naujas vaikų patirtis mintimis dalijosi ir Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus mokytoja Dalia Karosienė.

Šiemet kovo mėnesį pradėta įgyvendinti Žemės ūkio ministerijos finansuojama Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“ skirta skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, taip pat gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Paskelbtas karantinas sujaukė numatytus Programos planus, bet atrinktos įstaigos gavusios edukacijai reikalingas priemones, veiklas galėjo vykdyti ir nuotoliniu būdu. Į mokyklas ir darželius iškeliavo pratybų knygelės, spalvinimo albumėliai, pažintiniai vaizdo filmukai apie ūkinius gyvūnus, dėlionės ir kt.

Mokomojoje medžiagoje pateikiama informacija apie Lietuvos ūkininkų auginamus gyvulius ir paukščius, jų laikymą, šėrimą, duodamą produkciją. Pedagogai su vaikais vykdo švietėjiškus renginius savarankiškai, panaudodami gautą medžiagą bei priemones. 

Programa skirta darželinukams, pradinukams bei 5-8 klasių moksleiviams. Šiais metais  programoje  dalyvauja 40 darželių ir mokyklų: po 15 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų bei 10  pagrindinio ugdymo įstaigų.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos biudžeto asignavimų.

Daugiau apie Programą, dalyvius bei jų įspūdžius galite rasti  socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/%C5%A0vie%C4%8Diamoji-gyvulininkyst%C4%97s-programa-Gyvulininkyst%C4%97-ir-a%C5%A1-492696640888963/